מבט כולל

 

 

הפקולטה לטכנולוגיות למידה

 

התחום הטכנולוגי שיסדר אתכם בחיים: הייטק בלמידה ולמידה בהייטק

 

מה המשותף למוט הסלפי, למכוניות המונעות בבנזין ולספרי לימוד? התשובה היא - סביר שנכדינו יוכלו להכיר אותם רק במוזיאונים. ההתפתחות הטכנולוגית המואצת תביא להיעלמותם של מוצרים, שירותים ומקצועות רבים ומנגד להיווצרותם של תחומי התמקצעות חדשים.

 

אחד מהתחומים העתידיים הללו, שלמעשה כבר נמצא בעיצומה של נסיקה דרמטית והשקעות רבות (פיננסיות ואנושיות), הוא תחום טכנולוגיות הלמידה (טל"מ). טכנולוגיות הלמידה כוללות כל אמצעי מבוסס טכנולוגיה המסייע למשתמש בה לתווך הדרכה ולהטמיע ידע ומיומנויות. אמצעים אלה כוללים: מערכות מולטימדיה, אנימציה, רשתות חברתיות, משחקי מחשב ורשת, לומדות אינטראקטיביות, מציאות מדומה ורבודה ומה לא...

 

כדי לעסוק בתחום זה דרושים אנשים רב-תחומיים. עיסוק בטכנולוגיות הלמידה מצריך ראיה רחבה לצד ידע ומיומנויות מגוונות: לחקור ולזהות צרכי למידה והדרכה בארגון, להתאים פתרון, לאפיין ולתכנן יישום טכנולוגי, לעצב ממשקי אינטראקציה, להוביל פיתוח טכנולוגי של התוצר, להטמיע אותו בארגון ולבחון את האפקטיביות שלו.

 

על מנת לענות לצרכים אלה מציעה הפקולטה שני תארים:

 

תואר ראשון .B.A - מיועד לרכישת ידע עיוני בסיסי בתחום הלמידה/הדרכה ומיומנויות יישומיות לתכנון, עיצוב ופיתוח של טכנולוגיות למידה. מאות הבוגרים של תואר זה בעשור האחרון מבוקשים בתעשייה ומועסקים במגוון תפקידים בכל מגזרי המשק.

 

תואר שני .M.A - תואר חדש שמטרתו להכשיר מומחים ליישומי טכנולוגיות למידה אשר יפעלו בעיקר בסביבת ההדרכה הארגונית. התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון העוסקים בפועל בתחום ההדרכה הארגונית וביישומי טכנולוגיות למידה בכלל ולבוגרי התואר הראשון בטכנולוגיות למידה בפרט.