ד"ר אירנה מילשטיין
סגנית דקן, ראש המחלקה לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול משלבים באופן סינרגטי את תחומי ההנדסה, הטכנולוגיה והניהול.
התוכנית מיועדת לסטודנטים המעוניינים לעסוק בטכנולוגיות מידע ארגוניות, ניהול נתונים ארגוניים, ניהול פרויקטים ואבטחת מידע וסייבר. כאלה השואפים להיכרות מעמיקה עם ארגונים טכנולוגיים גדולים ומעוניינים להשתלב בתחומי הניהול הרב מערכתי והגלובלי.

ייעוץ והרשמה
6404*
מזכירות סטודנטים
03-5026992

על תוכנית התואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

התוכנית מיועדת להכשיר בוגרים להיות מהנדסי תעשייה בארגונים עתירי טכנולוגיה. בנוסף לכך, התוכנית מכשירה את הבוגרים לעבודה מעשית במגוון גדול של תפקידים ובסביבות ארגוניות שונות, לרבות לתפקידים של מהנדסי ייצור, תפעול, לוגיסטיקה, אבטחת איכות, אוטומציה, IT ומערכות, לתפקידי ניהול מוצר, פיתוח, רכש, שיווק, תכנון ובקרה ועוד רשימה ארוכה של תפקידי מפתח.
במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים מיומנויות הנדסיות, מכירים לעומק תחומי טכנולוגיה מוגדרים, רוכשים ראייה רחבה של סביבת החברות והשוק בעולם של גלובליזציה והתקדמות טכנולוגית והבנה מעמיקה של תהליכים ארגוניים.

ציטוט

בוגרי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול זכאים לרישום בפנקס המהנדסים

מסלולי התמחות ובחירה

מסגרת הלימודים

משך הלימודים: ארבע שנים

ימי לימוד:

  • מסלול בוקר – שלושה עד ארבעה ימי לימוד בשבוע, במשך 2 סמסטרים בשנה.
  • מסלול גמיש (ערב) – יומיים בשבוע בשעות אחר הצוהריים- ערב ויום שישי בבוקר , במשך 3 סמסטרים בשנה.

תחילת הלימודים: סמסטר חורף

שכר לימוד: אוניברסיטאי

 

תנאי קבלה ורישום

זכאות לתעודת בגרות ישראלית או לתעודת בגרות מחו"ל.

ציון 550 ומעלה.

תנאי פטור

  • הנדסאי עם ממוצע "חיצוני" – 80 ומעלה
  • בעל ממוצע בגרות משוקלל 102 ומעלה
  • מועמדים בגלאי 30 ומעלה

ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל;
או ציון 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל.

מי שאינו עומד בתנאי זה יחויב לעבור מכינה במתמטיקה בציון 80 ומעלה.

ציון 70 ומעלה בבגרות בפסיקה ברמה של 3 יח"ל.

מי שאינו עומד בתנאי זה יחויב לעבור מכינה בפיסיקה בציון 70 ומעלה.

יחויבו במכינת השלמה במתמטיקה, פיזיקה ויסודות המחשב בהתאם לפקולטה/ מחלקה בה הם מעוניינים ללמוד ובהתאם להחלטת וועדת קבלה.
לפרטים נוספים ניתן לפנות ליועץ הלימודים.

שאלות נפוצות

הנדסת תעשייה וניהול הוא תחום המקנה ידע עשיר ומקצועי לנהל ולייעל מערכות גדולות ומורכבות באמצעות שיטות הנדסיות חדשניות. הנדסת תעשייה וניהול עונה על הצורך במציאת פתרונות לבעיות שצצות בארגונים, פותחו שיטות מחקר חדשות שמטרתן להגביר את קצב התפוקה ולהוזיל את עליות הייצור והתפעול. מהנדסי תעשייה וניהול עושים שימוש במידע המצטבר בארגון כדי לייעל תהליכים שונים, בעזרת כלים מתחום מדעי הנתונים למשל. כמו כן מהנדסי תע"נ משתמשים בכלים מדעיים כדי לפתור בעיות שונות בארגון, תוך שימוש בידע מתחומים רבים ביניהם: חקר-ביצועים, סימולציה, מדעי המחשב, סטטיסטיקה, כלכלה, ניהול, חקר עבודה, ועוד

  • זכאות לתעודת בגרות ישראלית או לתעודת בגרות מחו"ל
  • מבחן פסיכוטכני או פסיכומטרי בציון 550 ומעלה
    תנאי פטור: הנדסאי עם ממוצע של 80 ומעלה; בעל ממוצע בגרות משוקלל 102 ומעלה; מועמדים מעל גיל 30
  • מתמטיקה :ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל או ציון 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ( מי שאינו עומד בתנאי זה יחויב לעבור מכינה במתמטיקה בציון 80 ומעלה)

פיזיקה: ציון 70 ומעלה בבגרות בפיזיקה ברמה של 3 יח"ל (מי שאינו עומד בתנאי זה יחוייב במכינת השלמה בפיזיקה)

מועמדים בני 30 ומעלה חסרי תעודת בגרות ידרשו למכינה במתמטיקה ומכינה בפיזיקה כתנאי קבלה ללימודים

בתוכניות לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה יש מרכיב של לימודי יסוד הכולל לימודי מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה, מרכיב של לימודי הנדסה הכולל לימודי חקר ביצועים, תכנון ופיקוח על היצור, יצור ממוחשב וחקר עבודה, ומרכיב של לימודי מערכות מידע הכולל קורסים במערכות מידע כגון מבוא למערכות מידע, ניתוח ועיצוב בסיסי נתונים ומערכות מידע ארגוניות. התוכניות מציעות שלושה תחומי בחירה: ניהול פרויקטים, מערכות מידע ונתוני עתק (BIG DATA) ותפעול ולוגיסטיקה.

הסטודנטים לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה נחשפים למבחר רחב של תחומים ועולמות תוכן שמעניקים בקיאות וידע מקצועי בשיטות הנדסיות חדישות ובטכנולוגיות מחשוב מתקדמות.
הידע המקיף וסט המיומנויות העשיר שרוכשים הסטודנטים מאפשרים להם להשתלב ולפתח קריירה מקצועית בהנדסת תעשיה וניהול בארגונים מובילים בתעשייה או להמשיך את לימודיהם לתארים אקדמיים גבוהים, בהתאם לבחירתם.

חשוב לבחור במוסד אקדמי שיעניק הכשרה אקדמאית מעולה לצד הכשרה מעשית וחיבור לתעשייה. פקולטה אשר בוגריה מבוקשים בתעשייה ומאיישים מגוון רחב של משרות ותפקידים בכירים בשלל תחומים כדוגמת הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב-HIT. כל זאת תוך גמישות מרבית המאפשרת לך לשלב עבודה ולהתחיל בקריירה כבר במהלך הלימודים. הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב HIT הינה פקולטה ייחודית המציעה תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול, תואר ראשון B.Sc. בניהול טכנולוגיה, ותואר שני M.Sc. בניהול טכנולוגיה (עם או בלי תזה). התוכניות מבוססות על מקצועות מותאמים ונדרשים לארגונים וחברות עתירות ידע וטכנולוגיה בתחומי השירותים, הממשל ותעשיות מתקדמות. סגל הפקולטה מגיע מהתעשייה ונמצא בחזית המחקר המדעי והיישומי בתחום. בוגרי הפקולטה עושים שימוש בכלים שרכשו בלימודיהם באופן יומיומי, על מנת לצלוח אתגרי פיתוח, טכנולוגיה, קידמה ויצירתיות

הרישום לתואר ראשון בניהול טכנולוגיה אפשרי לקבוצות ייעודיות השייכות לכוחות הביטחון