צללית של של אנשים
אדריכל אודי קרמסקי
ראש המחלקה לעיצוב פנים

מעצב הפנים כדמות מפתח בעולם התכנון והעיצוב

המחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי חולון מכשירה דורות של מעצבים באחד השדות המרתקים, המאתגרים והמגוונים הקיימים היום בעולם. תכנית הלימודים במחלקה לעיצוב פנים רואה בזהותו של מעצב הפנים דמות מובילה בתהליכי התכנון והעיצוב, ומעניקה כלים רבים המעודדים חשיבה אישית ויכולת פעולה משמעותית למען החברה והסביבה, כמו גם יכולת עבודה בצוות המאפשרת כיווני מחקר ועשייה מרובים ומגוונים.

ייעוץ והרשמה
6404*
מזכירות סטודנטים
03-5026997

חווית הלימודים

המחלקה לעיצוב פנים מאתגרת ומתעדכנת בכל תקופת הלימודים בהתאם לחידושים טכנולוגיים, שינויים חברתיים וצרכי השוק. היא מתפתחת לאורך השנים ומאפשרת לכל סטודנט ללמוד באופן קבוצתי ובאופן אישי את מגוון התחומים הרלוונטיים ביותר בתחום. אנו מאמינים בעבודה בקני מידה שונים, מתכנון בסביבה קיימת, לתכנון חללי פנים, ועד לריהוט הקרוב למשתמש. אנו מעודדים שימוש בסדנאות, מקסום חומרי וטכנולוגי.

פעילויות שונות מאפשרות הרחבת הידע והעשרת חווית הלימודים בחלקה לעיצוב פנים: סדנאות, ימי עיון, הרצאות אורח, תחרויות, תערוכות ואירועים מיוחדים. אנו מעודדים את הסטודנטים לצאת ללמוד בחו"ל בתוכניות חילופי סטודנטים למגוון רחב מאד של אוניברסיטאות בעולם בהן ניתן לעבור סמסטר חווייתי ושונה.

המחלקה לעיצוב פנים מהווה חלק בלתי נפרד מהפקולטה לעיצוב, דבר המאפשר את קיומם של שיתופי פעולה בין מחלקתיים ואפשרויות ייחודיות להרחבת הידע, לרכישת מיומנויות מקצועיות ולפיתוח כלים חדשים לביטוי אישי.

על תכנית הלימודים במחלקה לעיצוב פנים

תוכנית הלימודים בעיצוב פנים הינה ארבע שנתית, ומעניקה תואר ראשון בעיצוב, עם אפשרות להמשך ישיר לתואר שני בעיצוב לסביבה טכנולוגית. ככלל לימודים לתואר בעיצוב פנים מתחלקים לארבעה שלבים עיקריים:

  • יסודות ומבואות המהווים את המסד ללימודים // שנה א'
  • תרגול והטמעת כלים בתכנון ופיתוח פרוגרמה מורכבת // שנה ב'
  • פיתוח יכולות חומריות וחלליות, תוך דגש על שליטה בתכניות, בפרטים ושרטוט מקצועי // שנה ג'
  • התמחות בתחום נבחר- צבירת ניסיון עשיר ומגוון בפיתוח פרויקטים על פי מתודות שונות // שנה ד'

עקרונות תוכנית הלימודים בעיצוב פנים מבוססים על לימודי ליבה – הסטודיו, ולימודים היקפיים המשולבים ביניהם בהתאם לנושאי הלימוד השונים. קורסי הליבה ממוקדים ברעיונות המרכזיים המובילים את דרכו של המעצב, ומתפתחים מבנה לשנה, עד לפרויקט הגמר בו הסטודנטים והסטודנטיות מביאים לידי ביטוי את כל הכלים שרכשו בארבע שנים.

הקורסים הנלווים לסטודיו הם בתחומי המדיה / הטכנולוגיה / התאוריה והם מוסיפים ומשכללים את הכלים עמם מעצבים הסטודנטים את הפרויקטים שלהם, ביחד עם הסדנאות והמעבדות המשוכללות הקיימות אצלנו בפקולטה לעיצוב המאפשרות סביבת לימודים עשירה ומעשירה.

 

פרויקט הגמר של יובל קסלר. קונטקט - מרכז תרבות אשר מעוצב על עקרונות טכניקת הריקוד "אלתר במגע", במרכז יש חללי ריקוד להעברת סדנאות מחול, חלל הופעות, גלריה לתערוכות משתנות ובית קפה.
פרויקט הגמר של יובל קסלר. קונטקט – מרכז תרבות אשר מעוצב על עקרונות טכניקת הריקוד "אלתר במגע", במרכז יש חללי ריקוד להעברת סדנאות מחול, חלל הופעות, גלריה לתערוכות משתנות ובית קפה.

 

מרחב לזהות מקצועית

עיצוב פנים מגדיר מחדש בכל עת את תחום העיסוק שלו כדיסציפלינה שוות ערך בחשיבותה לניהול החיים מחוץ לאקדמיה, בניהול חיי העיר ופיתוחם, במציאת פתרונות לרווחת התושבים, בעיצוב תודעת המקום במרחבי הקיום שלנו, בכינון תרבויות שונות, זהויות ואורחות חיים, אופנות וטרנדים. היכולת המגוונת של המעצב להתמודד עם בעיות הנקרות בפניו, היא החוסן שלו כבעל מקצוע, ויחד אתו, חוסנה של הסביבה בה הוא מעצב ומתכנן.

מעצבים מצטיינים

מעמדו של בוגר תואר בעיצוב פנים בשוק העבודה ניצב בראש מעייננו. לשם חיזוק מעמד זה מעניקה המחלקה לעיצוב פנים לסטודנטים כלים רבים ומגוונים, על מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה עם סיום הלימודים.

אנו מעודדים קורס סטאז' ייחודי, המאפשר לסטודנטים מצטיינים הזדמנות להתנסות בעבודה מעשית במשרדים המובילים בתחומם.

בכוונתנו להפוך בכל שנה את בוגרי המחלקה למבוקשים בעולם העיצוב, הן כמעצבים חושבים ובעלי עמדה אישית והן כבעלי מקצוע מיומנים ובעלי יכולות טכניות גבוהות.

איך לומדים?

משך הלימודים: ארבע שנים
ימי לימוד: חמישה ימי לימוד
שכר לימוד: אוניברסיטאי
תחילת לימודים: סמסטר חורף

תנאי קבלה ורישום

ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה, תשפ"ה (11.2024) הסתיימה.

במהלך תהליך הרישום הנכם מתבקשים להעלות:
צילום תעודת זהות
צילום תמונת פספורט (אפשר גם סלפי)
קורות חיים – תוך ציון הזיקה לתחום בו מבקשים ללמוד

בגרות
זכאות לתעודת בגרות ישראלית או לתעודת בגרות מחו"ל
הקבלה ללימודי תואר ראשון בפקולטה לעיצוב מתבססת על ממוצע הציונים בתעודת הבגרות ומבחני ההתאמה.

תרגיל בית / תרגיל מעשי / ראיון אישי / הצגת תיק עבודות
מטרת המבחנים לקבל ללימודים מועמדים אשר עומדים בדרישות המחלקה בה מבקשים ללמוד, בהתאם להגבלת המכסה בכל אחת מהמחלקות, עיצוב תקשורת חזותית, עיצוב פנים ועיצוב תעשייתי.
כאמור, הקבלה ללימודי תואר ראשון בפקולטה לעיצוב מתבססת על ממוצע הציונים בתעודת הבגרות ומבחני ההתאמה.
מבחני ההתאמה בפקולטה כוללים מספר תרגילים, ראיון אישי והצגת תיק העבודות. בכל אחת מהמחלקות מתקיים פורמט שונה של מבחן. תרגילי שלב א' ושלב ב' יתקיימו פיזית בקמפוס המכון.

מבחני הקבלה הסתיימו לשנת הלימודים תשפ"ה (11.2024)

מבחני הקבלה הסתיימו לשנת הלימודים תשפ"ה (11.2024)

לאחר הרשמתך ללימודים ישלח קישור גישה לאזור האישי באתר האינטרנט, לטובת:

  • מעקב אחר תהליך הקבלה
  • לצפות בהנחיות
  • להעלות את תיק העבודות
  • ניתן להירשם ולהבחן לשתי מחלקות במקביל. זימון לכל מועד ישלח בנפרד. חשוב לדעת שהמבחנים מתקיימים במועדים שונים.
  • אין ציון סף אותו יש לעבור משום שהציון מהווה נקודת יחוס לציוני המועמדים הנבחנים באותו מועד. המועמדים בעלי הציונים הגבוהים ביותר יתקבלו ללימודים. הציונים תקפים רק לשנה אחת.
  • תיק העבודות הוא הזדמנות לאפשר לנו הצצה לעולם שלך. לפגוש ולהכיר את היצירתיות, המקוריות, מקורות ההשפעה ואת הפרטים המייחדים אותך. הרכב העבודות ומספרן שונה ממחלקה למחלקה, הדרישות יועברו במכתבי הזימון.