מבט כולל

הפקולטה לעיצוב
 
דקן הפקולטה, פרופ' דוד ראב"ד    
ראש התכנית  לתואר שני בעיצוב לסביבה טכנולוגית, פרופ' חנן קמינסקי    
ראש המחלקה לעיצוב פנים, אדר' אודי קרמסקי    
ראש המחלקה לתקשורת חזותית, מר צחי דינר    
ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי, מר עופר זיק    
ראש החוג הבינלאומי, ד"ר יעל אילת ון-אסן
    
הפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון חגגה זה מכבר 40 שנות יצירה במהלכן רשמה הישגים יוצאי דופן בארץ ובעולם. עיצוב הינו חלק בלתי נפרד מהתרבות האנושית; הוא יוצר את הסביבה בה אנו חיים ומכתיב במידה רבה את האופן בו אנו חווים אותה. המעצב הוא זה שמתווך את המפגש הזה בין האדם לסביבתו ולוקח חלק פעיל בהבנייה, יצירה והעשרה של אותה סביבה.
 
שיטת ההוראה הייחודית של הפקולטה, המשלבת בין hands on design לבין לימודי עיצוב בסטודיו ולימודי תיאוריה מעולים מציעים לסטודנטים תמהיל ברמה אקדמית גבוהה במיוחד. במהלך לימודיהם נחשפים הסטודנטים לשלל פעילויות נוספות, כגון: שיתופי פעולה עם התעשייה, היכרות עם היצירה של אמנים מובילים בתחומים המשיקים לעולם העיצוב, חשיפה למעצבים מובילים מהארץ ומחו״ל,תערוכות בארץ ובחו״ל, הרצאות וסדנאות אורח במסגרת ״המרכז החדש״ ומגוון תערוכות ב״גלריה ויטרינה״ (ע״ש ג׳וליה מזרחי).
 
כל אלו מקנים לבוגרי הפקולטה את כל הכישורים, הידע, והכלים על מנת להוביל תהליכי עיצוב בעולם היצירה הישראלי, וכמובן את שוק העבודה הישראלי בדרך הטובה ביותר.
 

שני הרצברג - קולב בהשראת התרבות היפנית
כדים של טל בטיט | מתוך תערוכת הבוגרים, קיץ 2017
 

מיומנויות אותן תרכשו במהלך לימודי עיצוב:

  • יכולת לתרגם מסר חזותי ו/או פונקציונאלי לכדי עיצוב מוגמר.

  • שימוש נכון בצורות, חומרים ושיטות שונות של הוצאה לפועל.

  • יכולת אנליטית, אינטלקטואלית ואמוציונאלית גבוהה.
  • חשיבה עצמית, יצירתית וביקורתית.

 

 

תואר בעיצוב - תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים בפקולטה לעיצוב תעניק לך תמונה כוללת ורחבה של עולם העיצוב והתחומים הנושקים לו, תוך שילוב מאוזן של ידע תיאורטי וניסיון מעשי.

כל סטודנט נידרש להתמודד עם אתגרים רבים ומגוון פרויקטים כשבכל אחד ואחד מהם עליו להבין את האובייקט, החלל והמסר התקשורתי, להגדיר את האתגר העיצובי, לייצר קונספציה ראשונית, לבחון ולבחור תהליכי פיתוח מתאימים ולהעריך את כל מרקם הקשרים האפשריים בין הצרכן לתוצר הסופי.
 
התוכנית ללימודי עיצוב היא מרתקת, תובענית, יצירתית ומספקת שתבנה לכם את הביטחון האישי והמקצועי ותדאג לספק לכם את נקודת הפתיחה הטובה ביותר לחיים המקצועיים.
  • תואר ראשון בעיצוב (B.Design)

    התוכנית נועדה להכשיר את דור העתיד של המעצבים בתחומים השונים. היא כוללת שנה של לימודי יסוד והמשך ללימודי התמחות מתקדמים ב-3 מחלקות שונות:

מלימודי עיצוב לעבודה – חושבים על ה"אחר כך" כבר עכשיו

הבחירה ללמוד בפקולטה לעיצוב של HIT תבטיח לכם שכבר במהלך הלימודים יש גוף מקצועי שלם שפועל על מנת לקדם ולעזור לך בכל דרך שרק אפשר.

  • תערוכות שנתיות

  • תערוכת בוגרים – מידי שנה נערכת תערוכת בוגרים מרהיבה שכוללת קטלוג בוגרים מרשים וסיקור תקשורתי שהולך וגדל כל שנה. תערוכה מסוג זה מלווה במערך יחסי ציבור ומהווה פלטפורמה אידיאלית להצגת הכישורים שלכם ובמה נהדרת ליצירת קשרים עם הגופים המרכזיים בתעשייה.
  • פעילות חוץ – הפקולטה ללימודי עיצוב נמצאת בקשר מתמיד עם שלל גורמים בשוק הפרטי כולל קשרי מחקר ופיתוח, השתתפות בפרויקטים בין לאומיים, תצוגות, תערוכות והפעלת תוכניות חילופי סטודנטים עם פקולטות לעיצוב בחו"ל.
הבוגרים שלנו לומדים במהלך השנים להתמודד עם המשמעויות העמוקות ביותר של פיתוח מוצרים, עיצוב חללים והעברת מסרים חזותיים תוך הליכה על התפר העדין שבין תרבות לטכנולוגיה, בין אמנות להנדסה ובין אמירה אישית לצורכי הכלל. כל זאת במסגרת חדשנית, תומכת ומנוסה שיודעת להוציא את המיטב מכל סטודנט וסטודנטית. השילוב הזה הוא המתכון המנצח שלנו במכון הטכנולוגי חולון והסיבה לכך שבוגרי הפקולטה מאיישים היום עמדות מפתח בעולם העיצוב בארץ ובעולם.

 

מגזין כולהעיצוב של הפקולטה לעיצוב