גבע רוזנטל: השתלבות בתעשיית העיצוב הרפואי

גבע רוזנטל, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי ב-HIT, משתף את סיפורו האישי והמקצועי מאז סיום לימודיו ועד היום, בתפקידו כסמנכ"ל חוויית משתמש וחדשנות בחברת Syqe Medical

גבע רוזנטל
גבע רוזנטל

גבע סיים את לימודיו לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי והחל לעבוד ישירות בחברת Syqe Medical, תפקיד אשר התאים לו באופן מושלם בשל היכולת להיות בחוד החנית של התעשייה. "להיות בחוד החנית של התעשייה זה הרבה פעמים לייצר מוצרים שלוקח מעט זמן לייצר אותם וגם לפגוש מטופלים שהמוצר באמת עזר להם", הוא מספר. רגע משמעותי שזכור לו במיוחד הוא מפגש עם מטופל שסיפר כי השימוש במכשיר סיקל החזיר לו את היכולת לישון ולחזור לעבודה.

גבע והצוות ב-Syqe Medical שרובם בוגרי HIT, מתמקדים בפיתוח משאפים מתקדמים שמסייעים למטופלים במגוון בעיות רפואיות. המשאף נחשב למאוד יעיל ומסייע גם למטופלים עם פציעות קשות. המכשיר משולב עם טכנולוגיות חדשניות שמאפשרות שליטה במשתנים כמו עוצמת שאיפה וטמפרטורה.

אחד האתגרים העיצוביים שגבע מתאר הוא התייחסות לגורם האנושי בתהליך העיצוב. "יש משאפים של אסתמה שמוציאים חומר בצורה מדויקת, השאיפה בזמן הלחיצה דורשת עיצוב מדויק שמאפשר שימוש נוח ובטוח ביד אחת". גבע מדגיש את החשיבות של נוכחות המעצבים בתהליך מההתחלה ועד הפרט האחרון, כולל מתן הערות מדויקות כבר בשלב הראשוני של הפיתוח.

Syqe Medical היא חברת מד-טק חדשנית שהוקמה ב-2011 ומשימתה להקל על הכאב והסבל של אנשים רבים במהירות האפשרית. החברה פיתחה טכנולוגיות פורצות דרך שמאפשרות מינון מדוד ועקבי של מולקולות באמצעות שאיפה. המשאף של החברה מתוכנן לספק מגוון רחב של חומרים רפואיים, תוך עמידה בסטנדרטים של תעשיית הבריאות.

המשאף מוצג בימים אלו בתערוכת עיצוב לרפואה שבגלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי במכון. גבע רוזנטל הוא דוגמה מעוררת השראה לבוגרים ובוגרות של המכון, וממשיך לתרום ולהוביל בתחום עיצוב רפואי בישראל.

גבע מסכם את תחושותיו במילים פשוטות: "זה סיפוק מאד גדול ואני חושב שעשינו עבודה מאד טובה". הוא מדגיש את החשיבות לאפיין דברים בצורה נכונה לפני תחילת העבודה, ואת הערך הגדול של נוכחות המעצבים בתהליך מההתחלה.