שלושה פרויקטים מ-HIT זכו בתחרות החדשנות של TOM

שלושה פרויקטים מבית HIT מכון הטכנולוגי חולון זכו בהכרה בינלאומית בתחרות החדשנות של Tikkun Olam Makers (TOM). תחרות זו מתמקדת ביצירת פתרונות טכנולוגיים לשיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלויות.

בתחרות שהתקיימה השנה השתתפו מאות פרויקטים מכל רחבי העולם, אך שלושה פרויקטים מבית HIT הצליחו להתבלט ולקבל פרסים יוקרתיים. הפרויקטים, שפותחו במסגרת הקורס הייחודי "FIXPERTS" במחלקה לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב, הוכיחו יצירתיות, חדשנות ותרומה משמעותית לקהילה.

 

פרס הוקרה מיוחד: "Aya's First Steps"
הפרויקט "Aya's First Steps" שפותח על ידי הסטודנטים שני אהרוני ושחר כהן, זכה בפרס הוקרה מיוחד על תרומתו לשיפור הניידות של ילדים עם מוגבלויות. הפיתוח כולל פתרון טכנולוגי ייחודי שמסייע לילדים לעשות את צעדיהם הראשונים בצורה בטוחה ונוחה. זהו הפרס השלישי שקוטף פרויקט מיוחד זה שמעבר להכרה המקצועית שלו הביא את הילדה אשר משתמשת ללכת בכוחות עצמה בפעם הראשונה בחייה

 

הזוכים בפרס הגדול: "Painting Tool Grip"
תאיר, עדן באר וברית דורי זכו בפרס הגדול עם הפרויקט "Painting Tool Grip" מדובר בכלי אחיזה לציור המותאם לאנשים עם מוגבלויות פיזיות, שמאפשר להם להחזיק מכחול או עט בצורה נוחה ויעילה, ובכך לבטא את יצירתיותם בצורה חופשית.

עיצוב כללי הטוב ביותר: "Wheelchair Accessible Baby Cot"
הפרויקט "Wheelchair Accessible Baby Cot", שפותח על ידי ספיר ושובל, אילם שר, אילונה לב ושרון אוגוסט-דלפן, זכה בפרס על עיצוב הכללי הטוב ביותר. הפרויקט מציע עריסה נגישה להורים המשתמשים בכיסאות גלגלים, המאפשרת להם לטפל בתינוקותיהם בנוחות ובביטחון.

הפרויקטים הזוכים פותחו במסגרת הקורס הייחודי "FIXPERTS" בהובלת פרופ' גד צ'רני ודנה יחיא שוויקמן שמטרתו לעודד סטודנטים לעצב ולפתח פתרונות עבור אנשים עם מוגבלויות. הקורס מציב את הסטודנטים בפני אתגרים אמיתיים ומעניק להם כלים ליצור פתרונות מעשיים וחדשניים.
הפרויקטים הללו מדגימים את המחויבות של המכון לשילוב טכנולוגיה ועיצוב בשירות הקהילה. הישגיהם המרשימים של הסטודנטים והצלחת הפרויקטים בתחרות משכה תשומת לב בינלאומית וצפויה להוביל לשיתופי פעולה ולפיתוחים נוספים בתחום הטכנולוגיה המסייעת.

לקריאה נוספת:
מעריב
שווים

קריאה נוספת