מבט כולל

ברוכים הבאים למחלקה ללימודים רב-תחומיים!


הלימודים הרב-תחומיים מהווים מרכיב חיוני להשכלתו של כל בוגר. אנו מציעים מגוון רחב של קורסים המשלבים תחומי ידע שונים בהם פוגשים סטודנטיות וסטודנטים רעיונות ודרכי חשיבה מעבר לאלו הניתנים בלימודי הליבה. היכרות עם מגוון תחומים והשילוב ביניהם, כפי שמציעים הקורסים שלנו, נחוצים היום יותר מאי-פעם בעולמנו המשתנה לנגד עינינו. הקורסים הניתנים אצלנו יוצרים גשרים בין תחומי מדע וטכנולוגיה, עיצוב ומחשבים, לצד תחומי מדעי הרוח והחברה. בין אם פילוסופיה, מיחשוב לביש, לימודי תרבויות ודתות, גנטיקה וביו-אתיקה, פוליטיקה או סימטריה ופרקטלים, אנו מאמינים שהקורסים שלנו ירחיבו אופקים, יעשירו את עולמכם ויכינו אתכם ליציאתכם לתעשייה או להמשך לימודים לתארים מתקדמים.

 

לפניות למחלקה: MDS@hit.ac.il | 03-5026655

 

 

קורסי המחלקה ניתנים במסגרת ארבעה אשכולות:

  1. מדעי הרוח והחברה
  2. שילוב טכנולוגיות
  3. מעורבות חברתית
  4. יזמות וחדשנות (בשיתוף Future HIT)

 

 

 

 

 

בהתאם לדרישות הפקולטות השונות מחויב כל סטודנט ללמוד קורסים בהיקף 6-10 נ"ז במסגרת הלימודים הרב-תחומיים (בנוסף ללימודי האנגלית). על בסיס זה אנו שואפים לתרום באופן משמעותי לתכנית הלימודים, ולממש את הפוטנציאל הגלום בתכנים שהמחלקה מוסיפה למסלול הלימודים לתואר של כלל הסטודנטים. 

 

שימו לב! בכל הקורסים הנלמדים במחלקה חלה חובת נוכחות.
בנוסף, אנו ממליצים להירשם לקורס אחד בסמסטר, מאחר והמבחנים של קורסים אלו לרוב מתקיימים באותו המועד. חפיפה בבחינות הינה באחריות הסטודנט בלבד.

 

תמצות נוהל הפטורים של הלימודים הרב תחומיים


בנוסף, כמחלקה אקדמית, אנו מחוייבים לייצר תוכן אקדמי באמצעות פרסומים, כנסים, שיתופי פעולה, ותערוכות המספרות את הסיפור הרב תחומי.

 

 

התוכנית לבינלאומיות

 

בהתאם לחזון המכון לקידום שיתופי פעולה בינלאומיים, המחלקה מציעה גם קורסים הנלמדים באנגלית, כחלק מתכניתהּ האקדמית. אנו ממליצים לכם להשתתף באחד מהקורסים באנגלית! קורסים אלו נועדו להרחיב את המיומנויות שרוכשים הסטודנטים במכון – מיומנויות חיוניות בעידן הגלובלי בו אנו חיים. הקורסים הניתנים באנגלית אף יוצרים הזדמנות נפלאה לאינטראקציה עם סטודנטים בינלאומיים הלומדים במסגרת תכניות חילופי סטודנטים במכון ומשתתפים בעיקר בקורסים אלו. שיפור מיומנויות לשוניות יקדם את נגישותכם ללימודים בחו"ל ולקשרים בינלאומיים בתחומכם המקצועי. 

 

אנו מקדמים שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל, לרבות הגשת מענקים, עידוד פרסומים משותפים, תוכניות ארסמוס וקיום סדנאות בינלאומית.

 

 

בנובמבר 2020 קיימה המחלקה כנס בינלאומי בנושא "הגריד הרב-תחומי" בהשתתפות מרצים ושומעים מרחבי העולם.

 

לצפייה בהרצאות הכנס