מבט כולל

 

הפקולטה לניהול טכנולוגיה הוקמה בשנת 1994 כמענה לצורך ההולך וגדל, בארץ ובעולם, במנהלים איכותיים שייקחו את המושכות ויובילו את תעשיית ההיי-טק.
הפקולטה לניהול טכנולוגיה שואפת לספק את הסביבה והתנאים האופטימאליים להכשרת מנהלים שיוכלו להיענות לצרכים החדשים והמשתנים של תעשייה זו: מנהלים עם ראייה רחבה, כישורים חדשים וכלים מותאמים שיאפשרו להם להוביל את המשק קדימה.

 

ניהול טכנולוגיה – היתרון הישראלי

מדינת ישראל ידועה כבית גידול מוצלח ביותר לטכנולוגיות חדשניות ותעשיות עתירות ידע. חלק גדול מההצלחה הישראלית בתחומים הללו, שמור לשכבה ניהולית חדשה, שמביאה איתה צורת הסתכלות רחבה הרבה יותר מזו שהייתה מקובלת עד לשנים האחרונות.

 

המנהלים החדשים מסוגלים לרתום את ההתפתחות הטכנולוגית לאינטרסים הארגוניים ולמצוא את דרך הזהב למיצוי הפוטנציאל הטכנולוגי והכלכלי של מפעלים, חברות ותאגידים.
 
הלימודים בפקולטה לניהול טכנולוגיה יקנו לכם את הידע הנדרש בכדי להצטרף למעגל ההצלחה, לטפח את היכולת לנהל ולהוביל פרויקטים ותהליכים ארגוניים במערכות ייצור, שירותים וממשל תוך בנייה של ראייה וחשיבה מערכתית, יכולת ניתוח אנליטית וכמותית, תפישה כלכלית, העצמת היצירתיות, החדשנות ופתרון בעיות ניהוליות מורכבות.

 

בוגרי הפקולטה מאיישים היום מגוון רחב של משרות בשלל תחומים מרתקים ומתמודדים, באופן יומיומי, עם אתגרי פיתוח, קידמה ויצירתיות.

 

התעשייה האווירית, SAP,Ericson, אמדוקס ומשרד הביטחון הם דוגמא לארגונים וחברות בהם ניתן למצוא בוגרים שלנו בתפקידי מפתח בתחומי:

  • ניהול פרויקטים
  • שיווק
  • ניהול משאבי אנוש
  • אבטחת איכות
  • מערכות מידע
  • תכנון ובקרה

 

 

לימודי ניהול טכנולוגיה - תוכניות הלימודים
במסגרת הלימודים בפקולטה מתקיימות תוכניות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני.
 
תוכניות לתואר ראשון

בתוכניות לתואר ראשון בפקולטה לניהול טכנולוגיה יש מרכיב של לימודי יסוד הכולל לימודי מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה, מרכיב של לימודי הנדסה הכולל לימודי חקר ביצועים, תכנון ופיקוח על היצור, יצור ממוחשב וחקר עבודה, ומרכיב של לימודי מערכות מידע הכולל קורסים במערכות מידע כגון מבוא למערכות מידע, ניתוח ועיצוב בסיסי נתונים ומערכות מידע ארגוניות.


התוכניות מציעות 4 תחומי בחירה***:

 

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול (.B.Sc)

לסטודנטים שיחלו את לימודיהם בשנה"ל תשע"ט 2018/2019 ואילך.
 

תואר ראשון בניהול טכנולוגיה (.B.Sc)

לסטודנטים שהחלו את ללמוד עד שנה"ל תשע"ח  2017/2018 (כולל).

 

תואר שני בניהול טכנולוגיה (.M.Sc)

התואר מתמקד בהעשרת הידע של בוגרי התואר הראשון והתמקצעות בתחומי הניהול והטכנולוגיה. תוכנית זו מתאימה במיוחד לבוגרי ניהול טכנולוגיה, הנדסה, מדעים וכלכלה המעוניינים להרחיב ולהעמיק את הבנתם בתחומי הניהול והטכנולוגיה. במסגרת הלימודים יוכלו הסטודנטים לבחור במסלול התמחות בניהול טכנולוגיות מידע, או לבחור את כל קורסי הבחירה מתחום הנדסת מערכות או מתחום איכות, בטיחות ואמינות. כמו כן, קיימת אפשרות לבחור בתחום בחירה רב תחומי בניהול טכנולוגיה.

 

עבור סטודנטים מצטיינים עם ממוצע בתואר ראשון בפקולטה לניהול טכנולוגיה מעל 85, הפקולטה מאפשרת מסלול לימודים משולב של תואר ראשון ושני בחמש שנים.


כיום לומדים בפקולטה כ-600 סטודנטים הזוכים ליחס מקצועי וליווי צמוד מצד המנהלה וסגל ההוראה המונה כ-20 אנשי אקדמיה, מהמובילים בתחומם.

 

 

תואר בניהול טכנולוגיה זה הרבה יותר מתואר, זו החלטה להוביל.

 
** תחום הבחירה ניהול משאבי אנוש נלמד בתוכנית לתואר ראשון בניהול טכנולוגיה בלבד ולא בתוכנית לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול.
*** פתיחת תחום קורסי בחירה מותנה במספר נרשמים מינימלי.