תואר שני .M.Sc

 
 

 

התוכנית הייחודית של HIT מכון טכנולוגי חולון, ללימודי תואר שני בניהול טכנולוגיה נועדה להכשיר ממומחים בתחום. מדובר בתכנית דינאמית שמותאמת לצרכיה הייחודיים של תעשיית ההיי-טק.
לימודי ניהול טכנולוגיה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון, מהווים מענה איכותי לדרישותיה של הספרה העסקית בעידן של התפתחות מואצת, הן של הידע הטכנולוגי והן של המתודולוגיות הניהוליות.
 

למי מיועד המסלול ללימודי תואר שני בניהול טכנולוגיה?

 
לימודי ניהול טכנולוגיה לתואר שני מבוססים על הרקע, היכולות האנליטיות והניסיון המעשי שרכשו המועמדים בלימודים קודמים ובמקום עבודתם. התכנית נועדה לאלו הרואים את עתידם בניהול טכנולוגי בכיר או כאנשי מחקר ואקדמיה, בוגרי תואר ראשון בניהול טכנולוגיה, הנדסת תעשייה וניהול ולבוגרי תואר ראשון בתחומי הנדסה אחרים, כלכלה ומדעים (בכפוף לביצוע השלמות).
 

 

פרטי תוכנית הלימודים
 
מסגרת התכנית היא דו שנתית (6 סמסטרים) אך ניתן להרכיב מערכת מותאמת אישית המאפשרת להשלים את התואר בזמן קצר יותר ואפילו בשנה אחת (3 סמסטרים). להשלמת התואר על הסטודנט להשלים לימודי 13 קורסים המקנים 39 נקודות זכות (נ"ז) ועבודת גמר המקנה 6 נ"ז – סה"כ 45 נ"ז.
 
בתום הלימודים מגישים הסטודנטים עבודת גמר, המבוססת על הכלים שרכשו במהלך התואר.
 
במסגרת תוכנית הלימודים לתואר שני .M.Sc בניהול טכנולוגיה, קיימות ארבע אפשרויות:
  • מסלול התמחות בניהול טכנולוגיות מידע - 7 קורסי חובה של התוכנית ו-6 קורסים נוספים שכולם בתחום טכנולוגיות מידע. המסלול מאושר על ידי המל"ג כמסלול התמחות לרישום בתעודה.
  • תחום בחירה הנדסת מערכות - 8 קורסי חובה של התוכנית ו-5 קורסים נוספים שכולם בתחום הנדסת מערכות.
  • תחום בחירה איכות, בטיחות ואמינות - 8 קורסי חובה של התוכנית ו-5 קורסים נוספים שכולם בתחום אבטחת איכות ואמינות.
  • רב-תחומי בניהול טכנולוגיה -  8 קורסי חובה של התוכנית ו -5 קורסים נוספים מתוך סל מגוון של קורסים מכל התחומים שרלוונטים לניהול טכנולוגיה.
 
לימודי ניהול טכנולוגיה לתואר שני – תואר בקצב שלך
התוכנית הותאמה לסטודנטים המועסקים במשרה מלאה ולכן הלימודים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי.

כך מתאפשר לסטודנטים להמשיך ולפתח קרירה ובו זמנית לרכוש את המיומנויות הדרושות בכדי ליעל את הארגון בו הם עובדים, להעלות את ערכם בשוק העבודה ואפילו לצאת לקריירה חדשה וממוקדת יותר.
 
 
לימודי תואר שני בניהול טכנולוגיה - תואר שלוקח אותך הלאה

בניגוד למסלולים דומים, תואר שני בניהול טכנולוגיה הינו תואר מדעי-ניהולי, יישומי, המתמקד ברכיבים כמותיים ואיכותיים, הנדרשים ממנהלי טכנולוגיה בכירים בזמן אמת.

 
התכנית שמה דגש על האתגרים הקיימים ואופן ההתנהלות המצופה מאנשי המקצוע שפועלים בשטח, בין אם מדובר בשטח המקצועי או המחקרי. כל זאת במטרה לייצר בסופו של תהליך מוסמכים המוכשרים לפעולה שיוכלו לקחת כל מצב נתון ולקדם אותו הלאה כל "תקופת הסתגלות" לשטח או כל עיכוב אחר. יתרון זה הוא חלק גדול ממה שהפך את התואר לשם דבר בתעשייה ובאקדמיה.