תואר שני בניהול טכנולוגיה

תואר שני M.Sc.
בניהול טכנולוגיה
(עם וללא תזה)

להרשמה »

 

ראש התכנית לתואר שני עם תזה, ד"ר צביקה אפיק
ראש התכנית לתואר שני ללא תזה, ד"ר גיל גרינשטיין      

למי מיועדת תוכנית התואר השני בניהול טכנולוגיה?

התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון בתחומי ההנדסה, כלכלה ומדעים, לאנשים הרואים את עתידם בניהול טכנולוגי בכיר, אנשי מחקר, אנשי אקדמיה.


התוכנית לתואר שני בניהול טכנולוגיה מבוססת על הרקע, היכולות האנליטיות והניסיון המעשי שרכשו המועמדים בלימודים קודמים ובמקום עבודתם.
מכאן שהלימודים בתוכנית מחוברים מאד לתעשייה.

על תוכנית הלימודים

התכנית שמה דגש על האתגרים הקיימים ואופן ההתנהלות המצופה מאנשי המקצוע שפועלים בשטח המקצועי בתעשייה או המחקרי.
כל זאת במטרה להכשיר מוסמכים מוכשרים שידעו לקדם תהליכים בצורה משמעותית ומקצועית.


תואר שני בניהול טכנולוגיה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון הינו תואר מדעי-ניהולי, יישומי, המתמקד ברכיבים כמותיים ואיכותיים, הנדרשים ממנהלי טכנולוגיה בכירים בזמן אמת.


הלימודים בתוכנית נלמדים בשעות אחר הצוהריים-ערב, באופן זה אנו ממשיכים לאפשר פיתוח והתפתחות הקריירה של הסטודנטים והסטודנטיות ובו זמנית לרכוש את המיומנויות הדרושות בכדי ליעל את הארגון בו הם עובדים, להעלות את ערכם בשוק העבודה ואפילו לצאת לקריירה חדשה וממוקדת יותר.

ייחוד התוכנית

תוכנית הלימודים מאפשרת התמקדות בתחומי בחירה ייחודיים לתוכנית התואר השני בניהול טכנולוגיה. כמו כן אפשרות ללימודים עם תזה המאפשרים המשך לימודים לתואר שלישי – דוקטור.


ניתן להרכיב מערכת מותאמת אישית המאפשרת להשלים את התואר בזמן קצר יותר ואפילו בשנה אחת (3 סמסטרים). להשלמת התואר על הסטודנט להשלים לימודי 13 קורסים המקנים 39 נקודות זכות (נ"ז) ועבודת גמר המקנה 6 נ"ז – סה"כ 45 נ"ז.


בתום הלימודים מגישים הסטודנטים עבודת גמר, המבוססת על הכלים שרכשו במהלך התואר.
התוכנית הותאמה לסטודנטים המועסקים במשרה מלאה ולכן הלימודים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי.

התמחויות ותחומי בחירה:

 • מסלול התמחות בניהול טכנולוגיות מידע

  הכשרה לניהול ולפיתוח יכולות להתמודד עם צרכים משתנים של עולם העסקים בדרך של יצירת ירון תחרותי, מנגנוני אבטחה של נכסים, הפקת תועלות מידע, ניתוחי עלות תועלת במערכות מידע ועוד.
  המסלול מאושר על ידי המל"ג כמסלול התמחות לרישום בתעודה.
  (7 קורסי חובה, 6 קורסים נוספים בתחום טכנולוגיות מידע)

 • מסלול התמחות בניהול מידע וטכנולוגיות במערכות בריאות

  מסלול ההתמחות מיועד להכשיר את דור העתיד של מנהלים טכנולוגיים בעולמות הבריאות השונים – בתי חולים, קופות חולים, מרכזי חדשנות ויזמות בתחום הבריאות, חברות ביטוח רפואי, חברות פארמה, חברות הזנק בתחום הבריאות הדיגיטלית ועוד, תוך מתן דגש על נושאי טכנולוגיה וחדשנות מחזית המדע והרפואה.

 • תחום בחירה בהנדסת מערכות

  הכשרת מהנדסי מערכות בעלי ראייה מערכתית וכישורי ניהול להשתלבות בפרויקטים הנדסיים המצריכים הבנת יחסי גומלין בין רכיבי מערכת וכיצד משפיעים על הפרויקט כולו.
  (8 קורסי חובה ו-5 קורסים נוספים בתחום הנדסת מערכות)

 • תחום בחירה אב"א - איכות, בטיחות ואמינות

  תחום זה נהנה בשנים האחרונות מצמיחה מואצת ולא במקרה: קיומה של מערכת ניהול איכות משולבת מהווה עבור כל ארגון תנאי סף להישרדות, לכניסה לשוק הגלובלי והמקומי. ארגון חייב עתה להיענות לדרישות תקינה בינלאומית ולרגולציה.
  מטרת הלימודים בתוכנית לתואר שני באיכות, בטיחות ואמינות ב-HIT הינה להכשיר מוסמכים לתפקידים בכירים בתחום ולהקנות ידע מקיף בכל היבטי הפיתוח, ההטמעה והתחזוקה של המערכת. 

 • מסלול רב-תחומי בניהול טכנולוגיה

  מסלול המשלב את כל תחומי הבחירה
  (8 קורסי חובה ו-5 קורסים נוספים ממגוון הקוסים בתחומים שונים הנכונים לתחום ניהול טכנולוגיה)

מסלול לימודים עם תזה

מסלול לימודים לתואר שני בניהול טכנולוגיה עם תזה מיועד לסטודנטים בעלי יכולות גבוהות ונתונים המתאימים לתואר שני מחקרי.


המסלול מיועד לאנשים סקרנים השואפים לרכוש כישורים ומיומנויות ייחודיים, יכולות ניתוח רחבות ומעמיקות הנדרשים לתפקידי מפתח בכירים באותם ארגונים המשלבים מחקר, פיתוח, תכנון וראיית עומק.

למידע נוסף »

מסגרת הלימודים ותנאי קבלה

משך הלימודים: שנתיים.

לסטודנטים המעוניינים בכך, הפקולטה תעשה כמיטב יכולתה לסייע לסיים את התואר בפחות משנתיים.

ימי לימוד:

 • יומיים בשבוע אחר הצהריים - ערב, יום שישי.
 • הבוחרים בהתמחות ניהול מידע וטכנולוגיות במערכות בריאות יילמדו יום אחד בשבוע יום מלא בקמפוס, יום שישי לימודים מרחוק 
 • אפשרות ללימודים מותאמים אישית: הפקולטה גמישה לצרכי המועמדים והסטודנטים, ניתן לבנות מסלול לימודים מותאם אישית

שכר לימוד: אוניברסיטאי לתוכנית (השלמות בתשלום נפרד)

תנאי קבלה »


התכנית לתואר שני מציעה שני מסלולים:

 

תואר שני בניהול טכנולוגיה בHIT כולל התמחות בשני תחומים ייחודיים למכון: תחום הנדסת מערכות ותחום ניהול פרויקטים עתירי טכנולוגיה בארגוני IT.

תואר שני בניהול טכנולוגיה הוא תואר מדעי-ניהולי, יישומי, המתמקד ברכיבים כמותיים ואיכותיים, הנדרשים ממנהלי טכנולוגיה בכירים. התואר בניהול טכנולוגיה מיועד לגברים ונשים הרואים את עתידם בניהול טכנולוגי בכיר, אנשי מחקר, אנשי אקדמיה. לבוגרים עם ידע בתחומים האלה יש דרישה בארגונים רבים, שכן מדובר בתחום המתכלל תחומים מגוונים נוספים.

תואר שני בניהול טכנולוגיה מוביל לתפקידי ניהול בפרויקטים טכנולוגיים, בפיתוח טכנולוגיות ובבניית מערכות גדולות בארגונים, דוגמת התעשייה האווירית.
התכנית לתואר שני בניהול טכנולוגיה, מעניקה ידע רב וחיוני לדרגים הבכירים בתעשייה. לכן, התואר מתאים למי שעוסקים בתפקידי מפתח במשק, וכן למי שרוצים להתקדם בעתיד למשרות בכירות.
מדובר באחד התחומים המתפתחים ביותר בעולם ובארץ וחשיבותו בפיתוח הכלכלה והמשק היא אדירה.


אפשרויות תעסוקה
אפשרויות התעסוקה של מסיימי תואר שני בניהול טכנולוגיה הן רבות ומגוונות, כאשר עם סיום לימודיהם, הם יכולים להשתלב בארגונים בענפים שונים במשק, בתפקידים בכירים ובמשרות מפתח.
כמו כן, עבור מי שכבר עוסקים בתפקידים ניהוליים, סיום התואר יכול לאפשר להתקדם בקריירה בארגון בו הם פועלים.

על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון המוכר ע"י הועדה להשכלה גבוהה. כגון: B.Sc. בהנדסה, B.Sc. בניהול טכנולוגיה, B.Sc. במדעים; או B.A. בכלכלה.

על המועמדים להיות בעלי ציון ממוצע בתואר ראשון של 80 לפחות. לפרטים נוספים »

לימודים לתואר שני בניהול טכנולוגיה בHIT מקנים תואר מפקולטה בעלת ניסיון מוכח של מעל 30 שנה בניהול טכנולוגיה. מאות מבוגרי המכון משמשים בתפקידי מפתח בארגוני ממשלתיים, ארגוני צבא, תעשייה אווירית, תעשייה ביטחונית ובשוק הפרטי.

תוכנית לימודים מותאמת אישית
HIT מציע תוכנית לימודים גמישה המאפשרת ללמוד לתואר לפי בחירה באופן מואץ במשך 4-3 סמסמטרים או במשך זמן ארוך יותר. הסטודנטים יכולים לבנות את המערכת שלהם בהתאמה אישית. בנוסף, יש למכון ציבור גדול של מנחי פרויקטים מקצועיים מהתעשייה בעלי ניסיון רב. אפשרות נוספת למעוניינים להמשיך במחקר היא מסלול לימודים לתואר שני בניהול טכנולוגיה עם ובלי תזה.