מסלול ללא תזה

 

התכנית לתואר שני בניהול טכנולוגיה מהווה מענה איכותי לדרישותיה של הספרה העסקית בעידן של התפתחות מואצת, הן של הידע הטכנולוגי והן של המתודולוגיות הניהוליות.  המוסמכים משתלבים בהצלחה בתפקידי מפתח בחברות היי-טק ובתעשיות  האזרחיות והביטחוניות, מצויידים בגישה, ידע וכלים שמאפשרים להם לפעול ולהתפתח בעצמם לאורך שנים במחקר ובפרקטיקה בתחום.  
 
 

 

למי מיועד המסלול ללימודי תואר שני בניהול טכנולוגיה?
 
לימודי ניהול טכנולוגיה לתואר שני מבוססים על הרקע, היכולות האנליטיות והניסיון המעשי שרכשו המועמדים בלימודים קודמים ובמקום עבודתם. התכנית נועדה לאלו הרואים את עתידם בניהול טכנולוגי בכיר או כאנשי מחקר ואקדמיה, בוגרי תואר ראשון בניהול טכנולוגיה, הנדסת תעשייה וניהול ולבוגרי תואר ראשון בתחומי הנדסה אחרים, כלכלה ומדעים (בכפוף לביצוע השלמות).
 

מסגרת התכנית היא דו שנתית (6 סמסטרים) אך ניתן להרכיב מערכת מותאמת אישית המאפשרת להשלים את התואר בזמן קצר יותר ואפילו בשנה אחת (3 סמסטרים). להשלמת התואר על הסטודנט להשלים לימודי 13 קורסים המקנים 39 נקודות זכות (נ"ז) ועבודת גמר המקנה 6 נ"ז – סה"כ 45 נ"ז.

 
בתום הלימודים מגישים הסטודנטים עבודת גמר, המבוססת על הכלים שרכשו במהלך התואר.

 

 

במסגרת תוכנית הלימודים לתואר שני .M.Sc בניהול טכנולוגיה, קיימות ארבע אפשרויות:

 

 

התוכנית הותאמה לסטודנטים המועסקים במשרה מלאה ולכן הלימודים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי.

כך מתאפשר לסטודנטים להמשיך ולפתח קרירה ובו זמנית לרכוש את המיומנויות הדרושות בכדי ליעל את הארגון בו הם עובדים, להעלות את ערכם בשוק העבודה ואפילו לצאת לקריירה חדשה וממוקדת יותר.
 

 

בניגוד למסלולים דומים, תואר שני בניהול טכנולוגיה הינו תואר מדעי-ניהולי, יישומי, המתמקד ברכיבים כמותיים ואיכותיים, הנדרשים ממנהלי טכנולוגיה בכירים בזמן אמת.

 

התכנית שמה דגש על האתגרים הקיימים ואופן ההתנהלות המצופה מאנשי המקצוע שפועלים בשטח, בין אם מדובר בשטח המקצועי או המחקרי. כל זאת במטרה לייצר בסופו של תהליך מוסמכים המוכשרים לפעולה שיוכלו לקחת כל מצב נתון ולקדם אותו הלאה כל "תקופת הסתגלות" לשטח או כל עיכוב אחר. יתרון זה הוא חלק גדול ממה שהפך את התואר לשם דבר בתעשייה ובאקדמיה.