תואר ראשון במדעי המחשב

תואר ראשון B.Sc. במדעי המחשבלהרשמה


ראש בית הספר: פרופ' איליה לוין

למי מיועדת התוכנית

התוכנית מיועדת לסטודנטים השואפים לצבור ידע וניסיון באחד התחומים המרכזיים המניעים כיום את העולם במציאת פתרונות לבעיות מורכבות באמצעות בינה מלאכותית אלגורתמים ועוד.

חשוב לדעת

 • מרצי התוכנית בעלי ידע וניסיון רב המשמשים בתפקידי מפתח בתעשייה.
 • הסטודנטים בתוכנית זוכים ליחס אישי ומעטפת לימודים מותאמת ותומכת.
 • בשנה השלישית ללימודים יוכלו הסטודנטיות והסטודנטים לבחור בפרוייקט משולב עם התעשייה שיעניק לבוגריו יתרון משמעותי בכניסה לקריירה.

על תוכנית הלימודים

לימודי מדעי המחשב ב-HIT  מאפשרים הבנה, תכנון ופיתוח של תהליכי מחשוב ותכנות כמו גם בהבנת תהליכי ייצוג והעברת מידע באופן האופטימאלי. כול זאת תוך פיתוח מיומנויות עבודה, מחקר ולמידה עצמית.

אנו מוכוונים להעמיד בוגרים בעלי ידע תיאורטי ומעשי מתקדם בעלי יכולות השתלבות והובלה בהמשך דרכם בתעשייה או באקדמיה. כל זו במציאות טכנולוגית הממשיכה ללא הרף להתפתח ולהשתנות.

חברי הסגל בבית הספר למדעי המחשב הינם חוקרים ומרצים בעלי מוניטין, אשר מאחוריהם ניסיון רב בעולם התכנות והמחקר בתעשיית ההייטק.


הלימודים מאפשרים לסטודנטים להתמקד בתחומי בחירה מרתקים:

 • סייבר
 • מדעי הנתונים
 • בינה מלאכותית
 • רובוטיקה
 • אינטרנט ותקשורת
 • אפליקציות

ועוד.

תוכנית לכפל תואר

B.Sc. במדעי המחשב + B.Sc. במתמטיקה שימושית

לפרטים נוספים

איך לומדים?

משך הלימודים: שלוש שנים

 • מסלול בוקר: ארבעה ימי לימוד בשבוע, במשך 2 סמסטרים בשנה
 • מסלול גמיש: שלושה ימי לימוד, במשך 3 סמסטרים בשנה, אמצ"ש ויום שישי

תחילת לימודים: אוקטובר או סמסטר אביב
שכר לימוד: אוניברסיטאי

מסלול לימודים ישיר לתואר שני לסטודנטים מצטיינים

מסלול זה מאפשר להשלים לימודי תואר ראשון ושני בלי תזה בארבע שנים,
או תואר שני עם תזה בארבע שנים וחצי.

לפרטים נוספים

שאלות נפוצות על לימודי מדעי המחשב

עולם ההייטק והמחשבים נמצא בנסיקה בשנים האחרונות ובהתאמה מסלולי הלימוד של הנדסת תוכנה ומדעי המחשב הופכים להיות יותר ויותר פופולריים. מה ההבדל בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה? איך תדעו מה הכי מתאים לכם?

לכאורה נראה כי תואר במדעי המחשב דורש השקעה של שעות רבות בלימוד תיאוריה וקורסים בפיזיקה ומתמטיקה, לעומת לימודי תכנות קצרי מועד שמאפשרים התחלה מהירה של עבודה מעשית, הרי שהתוצאה הסופית מוכיחה כי העמקה בלימודי מדעי המחשב היא קריטית להצלחת השתלבות במשרה מרכזית וקידום בתחום. לימוד התיאוריה המקצועות הנלווים במסגרת אקדמית הוא קריטי להמשך הקריירה.

פיתוח מתקדם של מערכות גדולות

בתשובה לשאלה מדעי המחשב או הנדסת תוכנה כדאי לזכור, כי כאשר עוסקים בפיתוח מתקדם, כמו במקרה של מערכות גדולות ומורכבות שצריכות לתמוך בו זמנית במיליוני לקוחות ויותר, נדרשת הבנה עמוקה יותר שמקורה בידע מוצק בתחומים כמו מבנה נתונים, אלגוריתמיקה ונושאים אחרים הנלמדים רק במסגרת תואר ראשון במדעי המחשב.


המסלול של לימודי מדעי המחשב הוא מסלול רחב יותר. הלימודים משלבים בין ידע תיאורטי ומעשי, כאשר לאחר הלימודים אפשר להשתלב בתעשייה ולעבוד במקצועות מבוקשים בעולם ההייטק ובמגזר הציבורי. אך התואר במדעי המחשב הוא גם בסיס יציב בשביל מי שרוצה להשתלב בעולמות המחקר והאקדמיה.


חוסר ידע תיאורטי הוא חסם כניסה ללא מעט תחומים מקצועיים אחרים בעולם התכנות: ניהול מאגרי מידע גדולים, למידת מכונה, תכנות embed ו-IoT הם רק חלק מהתחומים שנדרש עבורם ידע תיאורטי משמעותי שרוכשים רק באמצעות תואר ראשון/ תואר שני במדעי המחשב.

מדעי המחשב לשדרוג התפקיד הנוכחי

גם אנשים שכבר יש להם עבודה בתחום ימצאו שגם היכולות המקצועיות שלהם ישתפרו מאוד כתוצאה מלימודי מדעי המחשב. תכנות אמיתי הוא גם ידע תיאורטי שבא לידי ביטוי בפועל.


אמנם, מהות העבודה משתנה ממקום למקום, אבל במרבית המקרים היא כוללת, בין היתר, כתיבה, פיתוח ותחזוקה של קוד, מתן תמיכה טכנית למשתמשים, פיתוח ובניית מודלים סטטיסטיים, בדיקות תוכנה (QA) עבור מערכות שונות. המטרה בתפקידים מעולם מדעי המחשב היא ליצור פיתוחים לפי הדרישות העסקיות, להטמיע טכנולוגיות חדשות ולנהל פרויקטים בזירת הטכנולוגיה.


מדעי המחשב הוא תחום עיסוק מבוקש המככב בראש טבלאות השכר. בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב נהנים מתנאי העסקה טובים, שכר גבוה ועבודה במגוון תעשיות החל בביטחוניות ועד הייטק וכן ממשרות רב- גוניות המשלבות תחומים שונים כמו הצפנה, הנדסת תוכנה, תכנות, ניהול רשתות, בדיקות תוכנה, אינטגרציה, פיתוח אלגוריתמים, ניהול מוצר, ניהול פרויקט טכני ועוד.


לצד הביקוש ההולך וגובר, יש מגמה נוספת – שגם היא כבר ידועה: מומחי מחשבים נהנים ממשרות מתגמלות עם משכורות מהגבוהות במשק וכן מאפשרויות קידום רבות.


אם יש מקצוע שמשלב גם אתגר, גם קריירה מבטיחה (ומובטחת!) וגם אפשרויות קידום רבות – הרי שמדעי המחשב הוא לגמרי מתחרה ראוי על התואר. אם אתם אנליטים, אוהבים מחשבים וחושבים שאתם מתאימים – לכו על זה!

ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב ב-HIT יש צורך בזכאות לתעודת בגרות ישראלית בממוצע 102 לפחות או תעודת בגרות מחו\"ל. בגרות במתמטיקה 4 או 5 יח\"ל. לבעלי ממוצע בגרות נמוך מ-102 חובת פסיכומטרי / פסיכוטכני. הנדסאים בעלי תעודת הנדסאי בממוצע 80 ומעלה.
לפרטים נוספים.

מוצעות מכינות למקצועות המדעים.

לימודי מדעי המחשב כוללים בתוכם לימוד שיטתי של תהליכים מתודיים, שמטרתם לסייע לרכישה, ייצוג, עיבוד, אחסון תקשורת וגישה למידע. לומדים בהם קורסים כגון: אינטרנט, אפליקציות ומובייל, סייבר, למידת מכונה, בינה מלאכותית, תקשורת, אלגוריתמיקה, ביו-אינפורמטיקה, עיבוד תמונה, עיבוד שפה, אבטחה, הצפנה.

לימודי מדעי מחשב ב-HIT מאפשרים הבנה, תכנון ופיתוח של תהליכי מחשוב תוך פיתוח מיומנויות עבודה, מחקר ולמידה עצמית.

במקום המכשיר אותך ברמה הגבוהה ביותר לעולם התעסוקה ונותן לך ארגז כלים מלא להתפתח בעתיד מקצועית ואקדמית.

לימודי מדעי המחשב ב-HIT הם כאלו, לימודים המשלבים בין ידע תיאורטי ועיוני לבין ידע מעשי ויישומי. הסטודנטים נחשפים לצורכי התעשייה בזמן אמת ולומדים כיצד לענות על צרכים אלו תוך כדי הלימודים בין השאר בפרוייקטים ייעודיים ופרוייקטי גמר.
האווירה בקמפוס סטודנטיאלית ומיוחדת, כל חברי הסגל בבית הספר הינם חוקרים ומרצים בעלי מוניטין, אשר מאחוריהם ניסיון רב בעולם התכנות והמחקר. בית הספר מקושר מאוד לתעשייה ועם קבלת התואר במדעי המחשב.
הסטודנטים יכולים להשתלב מיד בשוק העבודה ולעבוד במקצועות מבוקשים בעולם ההייטק והן בשוק הציבורי.