מדעי המחשב - תואר ראשון

ברוכים הבאים למחלקה למדעי המחשב ב-HIT – הגעתם הביתה!

 

המחלקה למדעי המחשב במכון הטכנולוגי חולון שמה לה למטרה בראש ובראשונה להכשיר את בוגריה להשתלב בתפקידי מפתח בתעשיית ההייטק הישראלית. כדי לעשות זאת, כל חברי הסגל במחלקה הינם חוקרים ומרצים בעלי מוניטין, אשר מאחוריהם ניסיון רב בעולם התכנות והמחקר.

 

תכניות הלימוד במחלקה מאתגרות ביותר, אבל דווקא האתגרים שבדרך, האינטלקטואלים והמקצועיים, הם אלה המכשירים את הסטודנטים שלנו להצליח במגוון תפקידים במדעי המחשב ואף להמשיך לתארים מתקדמים.

 

המחלקה מציעה לך בתואר הראשון שלושה אשכולות שונים לבחירה שיאפשרו לך לבחור את הנושא העיקרי של לימודיך ולהתפתח בכיוון הנכון עבורך:

נתוני עתק

“We are drowning in data and starved for information”

העולם היום מפיק כמויות אינסופיות של DATA. השאלה היא איך ניתן לתרגם את כמויות המידע העצומות הללו לתובנות משמעותיות? זאת בדיוק השאלה שמסלול מדעי הנתונים עונה עליה. במסלול, אנחנו מכשרים את הסטודנטים להיות בקיאים בכל האספקטים של ניהול נתונים: החל מאמצעים לאיסוף וניקוי נתונים, הדמיית נתונים, עבודה עם מסדי נתונים גדולים, ניתוח הנתונים וניבוי תובנות עתידיות מהמידע העכשווי. בנוסף, המסלול מכיל קורסים תיאורטיים ומעשיים בלמידה עמוקה, רשתות נוירונים מלאכותיות (ANN) ונושאים מתקדמים בבינה מלאכותית (GAN, NLP, ועוד).

תקשורת ואינטרנט

במסלול תקשורת ואינטרנט, אנחנו, במחלקה למדעי המחשב, מתמחים בעיקר בתחום לוחמת סייבר. ישראל הינה מעצמת סייבר עולמית (בעיקר בזכות תעשיית המודיעין המעולה שלה). יתרה מזו, ממשלת ישראל הציבה לעצמה יעד אסטרטגי להפוך למעצמת סייבר וסימנה אותו כזירת הלחימה החמישית.

מטרת המסלול הינה להכשיר את הסטודנטים להתמודד עם האיומים והטכנולוגיות הנמצאות בחזית המחקר המדעי. בין היתר, המסלול מכיל קורסים בקריפטוגרפיה, ניטורי מידע ברשתות WIFI, תכנות Low-Level ועוד.

הנדסת תוכנה

כיום, הצורך במתכנתים מעולים רק עולה. מתכנת טוב יכול להחליף בקלות עבודה של 10 מתכנתים בינוניים, בעיקר בגלל הבנה מעמיקה שלו של תהליכים המתרחשים "מתחת למכסה המנוע" של המחשב.

במסלול הנדסת תוכנה אנחנו במחלקה למדעי המחשב שמים דגש בדיוק על היכולת הזו – להכשיר מתכנתים מעולים המסוגלים לפתור בעיות אלגוריתמיות קשות, ביעילות ובמהירות. בין היתר, נלמד במסלול עקרונות מתקדמים ביותר בתכנות מונחה עצמים (OOP), פיתוח משחקי מחשב, בדיקות תוכנה מתקדמות, מערכות זמן אמת ותכנות ב-C ועוד.

 

בנוסף, המחלקה מציעה מסלול לימודים ישיר לתואר שני

מסלול זה יאפשר לך להשלים לימודי תואר ראשון ושני בלי תזה בארבע שנים או עם תזה בארבע וחצי שנים. התוכנית מיועדת למספר מצומצם של סטודנטים מצטיינים משנה ב' בעלי ממוצע ציונים 90 ומעלה העומדים בקריטריונים.

לסטודנטים העומדים בתנאי התוכנית, אשר יפנו בבקשה להירשם, תינתן עדיפות ברישום לקורסי הבחירה בקיץ הקרוב (תשפ"א).
בקשות מועמדות יש לשלוח לגב' אהובה אורן, רכזת התואר השני, במייל: st_ahuva@hit.ac.il.

 

 

איילת בוטמן
אני מאחלת לכם הצלחה רבה,
שלכם אילת