מדעי המחשב

 

ראש המחלקה: ד"ר איילת בוטמן

 

תואר ראשון במדעי מחשב מקנה לכם את האפשרות לקחת חלק פעיל באחד מהתהליכים המרתקים והמתקדמים ביותר המתרחשים בסביבה המודרנית בה כמעט כול פעולה שעולה על הדעת מתבצעת באופן ממוחשב.
 
לימודי מדעי מחשב ב-HIT עוסקים בהבנה, בתכנון ובפיתוח של אותם תהליכי מחשוב כמו גם בהבנת תהליכי ייצוג והעברת מידע באופן האופטימאלי. כול זאת תוך פיתוח מיומנויות מחקר, הרגלי למידה עצמית, סקרנות ויכולת להשתלב במציאות טכנולוגיות שלא מפסיקה להתפתח ולהשתנות.
 

להעמיד בוגר בעל ידע תיאורטי ומעשי מתקדם


המסלול ללימודי תואר ראשון במדעי מחשב מכוון לשתי מטרות:
  • להכשיר בוגרים בתחום האלגוריתמים והתכנה במפעלים ובחברות עתירות ידע
  • להקנות בסיס תיאורטי מעמיק להמשך לימודים גבוהים ועיסוק במחקר מדעי באקדמיה ובתעשייה.

את שתי המטרות הללו אנו משיגים באמצעות תכנית אקדמית לתעשייה, תכנית שהולכת יד ביד עם הצרכים הקיימים בענף ומותאמת אליהם במישור התיאורטי והמעשי.

לימודי מדעי מחשב –HIT כוללים תחומים מגוונים, בהם ניתוח ויישום אלגוריתם לפתרון בעיות, היבטים תיאורטיים של פיתוח תוכנה ויישומים שונים של תוכנה וחומרה. מעבר לכל התחומים הללו לימודי תואר ראשון במדעי המחשב מקנים לסטודנטים גם את האפשרות להכיר לעומק מבנים שונים של מערכות מחשב, מגוון רחב של שפות פיתוח ועוד.
 

תואר ראשון במדעי המחשב - מבנה התכנית


בכללותה, התכנית ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב הינה תכנית המציבה בפני הסטודנטים אתגרים אינטלקטואליים ומקצועיים כאחד. ההתמודדות עם האתגרים הללו מקנה לסטודנטים ידע מקיף, מיומנויות מגוונות ויכולת לבצע שלל תפקידים בענפים שונים של מדעי המחשב.
 
התכנית נמשכת כ-6 סמסטרים במסלול הרגיל ו-9 סמסטרים במסלול הגמיש (שלושה מהם בקיץ). היקף הלימודים מונה 146 שעות סימסטריאליות, בסופן מסיימים הבוגרים עם 119.5 נקודות זכות.
מערכת הלימודים מורכבת מקורסי חובה ולימודי בחירה:
  • קורסי החובה - יסודות ומתודות מרכזיות בתחום מדעי המחשב
  • לימודי הבחירה – בחירה אישית: תחום סייבר, ראיה ממוחשבת, בינה מלכותית, מערכות זמן אמת, גרפיקה ממוחשבת, פרויקט בתעשייה ועוד נושאים רבים ומרתקים.
 

לימודי מדעי המחשב במסלול הגמיש – לשלב לימודים ועבודה

 
מעבר למסלול לימודי היום המלאים, אנו מציעים לסטודנטים ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב במסגרת מסלול גמיש של לימודי ערב וקיץ. לימודים במסלול זה מתמשכים כ-3 שנים ומתפרסים על פני 3 סמסטרים בכול שנה.
במסגרת המסלול הגמיש, סטודנטים שמסיבות כלכליות או אישיות לא הצליחו להתחייב למסלולי הלימוד הנוקשים של המוסדות להשכלה גבוהה, יוכלו גם לסיים תואר ראשון ממוסד אקדמי מכובד וגם לרכוש ניסיון מעשי בתעשייה, שילוב מאתגר אך ללא ספק מתגמל במיוחד.
 

תואר ראשון במדעי המחשב ב-HIT : ללמוד בחממה מקצועית


לימודי תואר ראשון במדעי מחשב ב-HIT מקנים לסטודנטים גישה לסביבת למידה איכותית שלא מפסיקה להשתפר, להתחדש ולהעלות את הרף. סביבת לימודים שמורכבת מסטודנטים איכותיים, סגל קשוב של חוקרים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, אמצעי מחשוב מתקדמים ומעבדות ייחודיות להוראה ומחקר.
 
אם אתם חושבים על תואר ראשון במדעי מחשב, שיפתח לכם דלת להתפתחות מקצועית ו/או אקדמית, מקומכם איתנו.