מדעי המחשב - תואר שני

ברוכים הבאים לבית הספר למדעי המחשב ב-HIT – הגעתם הביתה!


בית הספר למדעי המחשב במכון הטכנולוגי חולון שם למטרה בראש ובראשונה להכשיר את בוגריו להשתלב בתפקידי מפתח בתעשיית ההייטק הישראלית. כדי לעשות זאת, כל חברי הסגל בבית הספר הינם חוקרים ומרצים בעלי מוניטין, אשר מאחוריהם ניסיון רב בעולם התכנות והמחקר. בבית הספר ניתן ללמוד לתואר ראשון ולתואר שני (עם תזה ובלי תזה).


תכניות הלימוד בבית הספר מאתגרות ביותר, אבל דווקא האתגרים שבדרך, האינטלקטואלים והמקצועיים, הם אלה המכשירים את הסטודנטים שלנו להצליח במגוון תפקידים במדעי המחשב ואף להמשיך לתארים מתקדמים.


התכנית לתואר שני במדעי המחשב שלנו נותנת לך יתרון בשוק העבודה, ותאפשר לך לענות על הביקוש בתעשיות עלית לאנשי מקצוע בעלי ידע רחב ומעמיק. הלימודים שלך ישלבו ידע תיאורטי וידע טכנולוגי מעמיקים, בנוסף על וחשיפה ולימוד של מתודולוגיות וכלים מתקדמים, כאלה שעליהם מתבססים פרויקטים עכשוויים של פיתוח.תמונה של יהונתן שלר
אני מאחל לכם הצלחה רבה,
ד״ר יהונתן שלר, ראש בית הספר


 

התוכנית ללימודי תואר שני במדעי המחשב מציעה שני מסלולים:

 

מסלול עם תזה (מסלול מחקרי)

למסיימים את הסמסטר הראשון בהצטיינות תוצע האפשרות להצטרף למסלול המחקרי המיועד לאלו הרואים עצמם משתלבים במרכזי חדשנות, מחקר ופיתוח , או מעוניינים להמשיך לתואר שלישי (דוקטורט) בעולם האקדמיה.

מסלול ללא תזה (מסלול לימודי הכולל פרוייקט גמר)

התכנית מאפשרת לרכוש ידע רחב ומעמיק בתחומים מודרניים ומתפתחים במהירות של מדעי מחשב, ובכך לענות לדרישות של התעשייה למומחים עם ידע תיאורטי וטכנולוגי עדכני, בעלי יכולת להוביל פרויקטים מורכבים במשרות מחקר ופיתוח.


למה תואר שני דווקא ב-HIT?

סגל אקדמי בעל מוניטין גבוה

 • מחקר בתחומי עניין מגוונים, תיאורטיים ויישומיים, של מדעי מחשב
 • פרסומים בכתבי עת וכנסים בינלאומיים מובילים
 • פרסים ומענקי מחקר מקרנות יוקרתיים, ישראלים ובינלאומיים
 • שיתופי פעולה במחקר ובתעשיית עתירת ידע

לימודים מעמיקים במגוון עשיר של תחומי מחקר ויישום מודרניים

אלגוריתמים במגוון תחומי יישום (רובוטיקה, רשתות, גיאומטריה, אלגוריתמים גנטיים, ועוד), קריפטוגרפיה, ראיה ממוחשבת ועיבוד תמונה, Big Data וניתוח נתונים, למידת מכונה, בינה מלאכותית, רכב אוטונומי, עיבוד שפה טבעית, חישוב קוונטי, ביולוגיה חישובית, אימות מערכות מורכבות, מתמטיקה פיננסית.


מעבדות מתקדמות

רובוטיקה, מערכות משובצות מחשב, עיבוד תמונה, פיתוח תוכנה, IOT, סייבר.


אפשרות ללמוד במסלול מחקרי עם תזה עבור מצטיינים


אפשרות לתכנית לימודים גמישה

 • הלימודים מרוכזים ליומיים בשבוע: יום אחד במהלך השבוע בשעות אחה"צ ויום שישי.
 • משך הלימודים יהיה בין 4 ל-8 סמסטרים, ובלבד כי משך הזמן המרבי של הלימודים לא יעלה
  על 4 שנים.


ועוד...

 • מלגות הצטיינות על סמך תנאי קבלה והישגים במהלך לימודי התואר
 • קמפוס מזמין, יחס אישי, עידוד למצוינות וסגל אקדמי ומנהלי המחויב להצלחתם של הסטודנטים

שאלות נפוצות

כדי להתקבל ללימודים בסטטוס "מן המניין "על המועמד להיות בעל תואר ראשון במדעי המחשב, עם ציון ממוצע 80 לכל הפחות.
סטודנטים יוכלו להתקבל במעמד "שלא מן המניין", אם נותרו להם לא יותר משני קורסי השלמה. במעמד זה יוכלו לקחת קורסי חובה או בחירה רק אם קיבלו לכך אישור מוועדת הקבלה לתואר שני ובכפוף למילוי דרישות הקדם הרגילות.
סטודנטים יוכל ולהתקבל במעמד "על תנאי", אם עליהם ללמוד יותר משני קורסי השלמה (באישור ועדת הקבלה לתואר שני). לאחר סיום קורסי ההשלמה בציון ממוצע של 80 לפחות, יתקבלו הסטודנטים לתכנית ויעברו למעמד של סטודנטים "מן המניין".

גם בעלי תארים אחרים יכולים להתקבל לתואר שני (בעלי תואר במתמטיקה או הנדסה צריכים לעשות מספר קטן של קורסי השלמה) ובעלי תארים אחרים יש פירוט של קורסי ההשלמה הנדרשים.

לפרטים נוספים »

כיום, יש התפתחות מואצת בתחומי מחקר וטכנולוגיה חדשים במדעי המחשב, המגוון רחב וכולל שיטות רבות ומגוונות, ביניהם:

 • פיתוח שיטות פורמאליות לאפיון, תכנון, בדיקה ואימות של מערכות מורכבות.
 • פיתוח מודלים מתמטיים רלוונטיים למערכות מורכבות ואלגוריתמי תזמון יעילים.
 • מחקרים בתחום הבינה המלאכותית ולמידת מכונה הכוללים פיתוח שיטות חדשניות לקבלת החלטות במערכות מורכבות.
 • אלגוריתמים מתקדמים לעיבוד אותות ותמונה המאפשרים איסוף ועיבוד יעיל של מידע חזותי.

בהתאם לכך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב, משלבים ידע תיאורטי וידע טכנולוגי מעמיקים, ובנוסף גם חשיפה ולימוד של מתודולוגיות וכלים מתקדמים.
הם חושפים תלמידים שהשלימו את התואר הראשון לפני מספר שנים לגישות ושיטות שלא היו קיימות ופותחו בשנים האחרונות ותורמות ללמידה מתמשכת והכרחית בעידן שבו פיתוחים במדעי המחשב מתקדמים בקצב מהיר.
הם מאפשרים לתלמידים שזה עתה סיימו תואר ראשון להתמחות בתחומים החדשים, להעמיק ולבצע עבודת מחקר או עבודה מעשית מעמיקה שעוזרת להם להפוך למומחים בתחומם ולעמוד בחזית ההתקדמות בתחום בו יבחרו.

תואר שני מאפשר לתת מענה לאתגרים החדשים והמורכבים, המתפתחים בקצב מהיר בעולם הטכנווגי. כיום נדרשים אנשי הפיתוח לידע תיאורטי וטכנולוגי מעמיק במדעי מחשב, לצד היכרות עם פיתוח אלגוריתמים, מתודולוגיות וכלים מתקדמים שעליהם מתבססים פרויקטי פיתוח עכשוויים.
בעוד שלימודי תואר ראשון מקנים ידע בסיסי ומכשירים את הבוגרים להשתלבות בתעשיות ההיי-טק וללימודים מתקדמים, הלימודים לתואר שני מאפשרים הרחבה והעמקה של הידע העדכני הנדרש בתעשיות ההיי טק תוך שהם מחזקים ומרחיבים כלים לרכישת ידע עדכני מחזית המחקר האקדמי.
הלימודים לתואר שני גם מהווים קרש קפיצה לעולם המחקר, לתואר שלישי, ולמחקר מתקדם בתעשיות עתירות הידע.

התוכנית נמשכת כשנתיים ומתפרסת על פני ארבעה סמסטרים. הלימודים מתקיימים על פני שני ימי לימוד בשבוע. מבנה התכנית מורכב באופן המאפשר לשלב לימודים עם עבודה או עם שירות צבאי. בהתאם, משך הלימודים הינו בין 4 ל-8 סמסטרים.

התכנית לתואר שני במדעי המחשב ב HIT תורמת לצמצום הפער הקיים בין הביקוש בעולם ההיי טק לאנשי מקצוע בעלי ידע רחב ומעמיק, לבין היצע אנשי המקצוע הקיים בשטח.
התכנית לתואר שני במדעי המחשב תורמת להתמודדות עם אתגר זה, באמצעות שילוב של ידע תיאורטי וידע טכנולוגי מעמיקים וחשיפה ולימוד של מתודולוגיות וכלים מתקדמים, כאלה שעליהם מתבססים פרויקטים עכשוויים של פיתוח.

יתרון בשוק העבודה - התכנית לתואר שני במדעי המחשב ב HIT מקנה יתרון בולט בשוק העבודה ומאפשרת לענות על הביקוש בתעשיית ההיי טק לאנשי מקצוע בעלי ידע רחב ומעמיק.