דבר הדקן


פרופ' פרי

ההתפתחות הכלכלית והטכנולוגית העולמית ככלל ושל המשק הישראלי בפרט, יצרה דרישה למנהלים, מהנדסים, ואנשי מטה אשר מצד אחד בעלי הכשרה בהנדסה, תעשייה וניהול ומצד שני שולטים בטכנולוגיה בה עוסק הארגון שלהם על בוריה. הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה מציעה מענה אקדמי לדרישות אלו ומקימה תוכניות לימודים ייחודיות בהתאם.

 

תוכניות הלימודים לתואר הראשון B.Sc. מהווה שילוב של יכולות הנדסיות ומדעיות ידע בניהול וראייה כלכלית, ומהווה נדבך בדרך להצלחת הבוגרים והשתלבותם בתעשייה. בסיס השכלה זה מתבטא במגוון עשיר של קורסים, בתחומי המדעים כגון מתמטיקה, כימיה, פיזיקה בתחומי ההנדסה כגון הנדסת תעשייה, חשמל ואלקטרוניקה, מכונות, הנדסת איכות ושיטות, וכן בתחומי הניהול, שם נלמדים לדוגמא קורסים בניהול פרויקטים, תפעול ולוגיסטיקה, מערכות ייצור משולבות מחשב וכן מגוון רחב של קורסים במערכות מידע. 

 

בשלבים המתקדמים של תוכניות הלימודים יכולים הסטודנטים לבחור תחום בחירה בו יוכלו לבצע את פרויקט הגמר ולהתמקצע בתחום אקדמי המועדף על ידם: ניהול פרויקטים, מערכות מידע וניתוח נתוני עתק ותפעול ולוגיסטיקה.

 

תוכנית הלימודים לתואר שני M.Sc בניהול טכנולוגיה (עם וללא תזה) ומאפשרת להעמיק את הידע התיאורטי והפרקטי בניהול תעשיות עתירות טכנולוגיה, ומיועדת בעיקר לבעלי רקע אקדמי וניסיון מעשי בתחום זה.

התוכנית עשירה בתכנים ייעודיים בתחומי הניהול, וכלים ושיטות לניתוח והובלת תהליכים בארגונים עתירי ידע  וטכנולוגיה, עם אפשרויות לבחור קורסים בתחומי הנדסת מערכות, איכות, בטיחות ואמינות, וניהול טכנולוגיות מידע

חברי הסגל האקדמי עוסקים בהוראה ובמחקר בתחומי הליבה של הפקולטה תוך חתירה מתמדת לשיפור ההוראה והגברת מצוינותה ושימור הקדמה האקדמית.

הפקולטה פועלת להענקת חוויה אקדמית נעימה לבאים בשעריה, סטודנטים, עובדים וחברי סגל.
 
הפקולטה מעודדת את התלמידים המרצים והבוגרים לתרום לקהילה ולגלות אחריות חברתית כלפי זולתם, בין היתר בהתבסס על הכישורים הייחודיים הנלמדים בפקולטה. זאת מתוך הכרה באחריות המוטלת על כל אזרח במדינת ישראל לקחת חלק על פי יכולתו בקידום החברה הישראלית.

 

אנו מזמינים אתכם לפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה בדרך אל התואר שמתאים לכם ביותר.

 

בברכה,
פרופ' דוד פרי
דקן הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה