דבר הדקאן


תמונה ללא תיאורההתפתחות הכלכלית והטכנולוגית העולמית ובהתאם לכך של המשק הישראלי, יצרה דרישה למנהלים ואנשי מטה אשר מצד אחד בעלי הכשרה בתורת הניהול ומצד שני שולטים בטכנולוגיה בה עוסק הארגון שלהם על בוריה. הפקולטה לניהול טכנולוגיה מציעה מענה אקדמי לדרישות אלו ומקימת תכניות לימודים, שכל אחת בתורה מיועדת לענות על צרכים אלו: תואר ראשון B.Sc  ותואר שני M.Sc.


תוכנית הלימודים לתואר הראשון B.Sc היא בסיס השכלה המהווה שילוב של יכולות הנדסיות, ידע במדע הניהול וראיה כלכלית, ומהווה נדבך בדרך להצלחת הבוגרים והשתלבותם בתעשייה. בסיס השכלה זה מתבטא במגוון עשיר של קורסים, בתחומי מדעי החיים כגון כימיה, פיזיקה וביולוגיה, בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים כגון תכנות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מכונות, הנדסת איכות ושיטות, וכן בתחומי הניהול, שם נלמדים לדוגמא קורסים בניהול פרויקטים, ניהול תפעול, מערכות ייצור משולבות מחשב ומגוון רחב של קורסים במערכות מידע.


בשלבים המתקדמים של תוכנית הלימודים יכולים הסטודנטים לבחור בתחום קורסי בחירה בו יוכלו לבצע את פרויקט הגמר ולהתמקצע בתחום אקדמי המועדף על ידם, כגון ניהול פרויקטים, מערכות מידע וניתוח נתוני עתק Big Data, ניתוח נתונים וניהול תפעול ולוגיסטיקה.


תוכנית הלימודים לתואר שני M.Sc בניהול טכנולוגיה מהווה נדבך אקדמי מתקדם לבוגרי תואר ראשון בתחומי ההנדסה, המדעים, ניהול טכנולוגיה ומקצועות נלווים המבקשים להעצים את השכלתם בניהול טכנולוגיה.


הפקולטה לניהול טכנולוגיה מעניקה תואר M.Sc. ללא תיזה, עשיר בתכנים ייעודיים בתחומי הניהול, העסקים והטכנולוגיה, עם אפשרויות לבחור בהנדסת מערכות, איכות, בטיחות ואמינות, וניהול טכנולוגיות מידע. זהו תואר אטרקטיבי במיוחד לבעלי תואר ראשון המבקשים להתמחות בתואר מדעי מחד ומקצועי ורלוונטי לתחומי עשיה מגוונים.

 

הפקולטה פועלת להענקת חוויה אקדמית נעימה לבאים בשעריה, סטודנטים וחברי סגל.
חברי הסגל האקדמי עוסקים בהוראה אקדמית בתחומי הליבה של הפקולטה תוך חתירה מתמדת לשיפור ההוראה והגברת מצוינותה ושימור הקידמה האקדמית..

 

הפקולטה מעודדת את התלמידים המרצים והבוגרים לתרום לקהילה ולגלות אחריות חברתית כלפי זולתם, בין היתר בהתבסס על הכישורים הייחודיים הנלמדים בפקולטה. זאת מתוך הכרה באחריות המוטלת על כל אזרח במדינת ישראל לקחת חלק על פי יכולתו בקידום החברה הישראלית.

 

הפקולטה מהווה אבן שואבת למבקשים להתמחות בתחומיה בלימודים אקדמיים, במחקר מדעי והוראה אקדמית. הפקולטה מאמצת תהליכים של איכות ומצוינות בפעילותה, תוך הענקת הוקרה למצטיינים בתחומם.


אנו מזמינים אתכם לבוא ולהכיר את תכניות הלימוד האיכותיות והיוקרתיות, את חברי הסגל המצוינים והסטודנטים שכבר לומדים ומרוצים, בדרך אל התואר שמתאים לכם ביותר.

 

בברכה,

ד"ר מיכאל וינוקור
דקאן הפקולטה לניהול טכנולוגיה