תואר ראשון .B.Sc

 

לימודי התואר הראשון (.B.Sc) משלבים באופן סינרגטי את תחומי ההנדסה הטכנולוגיה והניהול.
תפישה זו נובעת מצרכי המשק, ממאפייני אוכלוסיית היעד, מאופיו של המכון ומתפישת עולם המדגישה את הזיקה של מקצוע הנדסת תעשייה לטכנולוגיה. התכניות בתואר הראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה מכשירות את בוגריה להיות מהנדסי תעשייה ומנהלי טכנולוגיה בארגונים עתירי טכנולוגיה
.
 
המשמעות המעשית היא היכרות מעמיקה יותר עם ארגונים טכנולוגים ולימוד תחומים המאפיינים ארגונים אלה כמו ניהול פרויקטים, מערכות מידע, ניהול רב מערכתי וגלובלי באזורים שונים בעולם וכדומה. המשק הישראלי יזדקק גם בעתיד הנראה לעין למספר הולך וגדל של מהנדסי תעשייה ומנהלי טכנולוגיה בעלי אוריינטציה טכנולוגית לביצוע מגוון גדול של תפקידים.
 
התכניות מכשירות את הבוגרים לעבודה מעשית במגוון גדול של תפקידים ובסביבות ארגוניות שונות. תוכניות הלימוד בתואר הראשון יעניקו לבוגרים בטחון עצמי מקצועי באמצעות מיומנויות הנדסיות, הכרת תחומי טכנולוגיה מוגדרים, ראייה רחבה של סביבת הפירמה והשוק בעולם של גלובליזציה והתקדמות טכנולוגית והבנה מעמיקה של תהליכים ארגוניים.

 

תוכנית הלימודים

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול (.B.Sc)
לסטודנטים שהחלו את לימודיהם בשנה"ל תשע"ט 2018/2019 ואילך.

זכאות לרישום בפנקס המהנדסים לבוגרי התוכנית.

 

תואר ראשון בניהול טכנולוגיה (.B.Sc)
לסטודנטים שהחלו ללמוד את התוכנית בניהול טכנולוגיה עד שנה"ל תשע"ח 2017/2018 כולל
ולאנשי צבא שיתחילו ללמוד את התוכנית בניהול טכנולוגיה במסלול 5 שנתי בשנת תשפ"ב 
 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון מיועדות להכשיר בוגרים לתפקידי ניהול בחברות וארגונים טכנולוגיים, בתעשייה ובמגוון החברות העוסקות בניהול פרויקטים. בנוסף לכך, מסלולי הלימודי בפקולטה יכולים להתאים גם למי שמתכוון לאייש משרות שיווק, ניהול משאבי אנוש, אבטחת איכות, תכנון ובקרה ועוד רשימה ארוכה של תפקידי מפתח בתעשיות עתירות ידע. תכנית הלימודים משתרעת על-פני ארבע שנות לימוד,

 

בשנתיים הראשונות ללימודים– בסיס רחב:

הסמסטרים הראשונים יתמקדו בהבנת התשתית ואופי העבודה המבוצעת על ידי מהנדסים ובעלי מקצועות טכנולוגים ומדעיים, דרך מקצועות כמו: כימיה, מכניקה, פיסיקה, מתמטיקה ואלקטרוניקה. במקביל למקצועות אלה נלמדים גם מקצועות המקנים לסטודנטים את הרקע הניהולי כמו: שיווק, כלכלה, התנהגות ארגונית וכו'.
 

השנתיים האחרונות ללימודים – התמקדות:

במהלך שנתיים אלו תבחרו את תחום קורסי הבחירה שלכם והלימודים יתמקדו במקצועות הליבה בתחום. מקצועות הליבה כוללים לימודי ניהול פרויקטים, יישומי מערכות מידע וניהול ותפעול. בשיאם של שנתיים אלו הוא פרויקט הגמר בו תיישמו את הכישורים והיכולות אותם רכשתם במהלך הלימודים ותתנסו בהובלת פרויקט מעשי מתחילתו ועד סופו.

 

תנאים למתן אישור להתחלת ביצוע פרוייקט הגמר:

סיום חובות הלימודים עד סוף שנה ג' ופטור מאנגלית. 

 

תחומי הבחירה שלך לקריירה:

 
תואר ראשון- ניהול טכנולוגיה
 

מסלולי הלימודים בפקולטה כולל הרבה יותר מתיאוריה. חלק גדול מהלימודים עוסק ברכישת ניסיון מעשי, בניית יכולת ראייה מערכתית ועידוד חשיבה יצירתית המאפשרת להתמודד עם כל אתגר שיקרה בדרך. מאפיינים אלו, בשילוב עם הקניית הידע ההנדסי הם שמסייעים לבוגרי הפקולטה להצליח ולהוביל את הארגונים בהם הם משתלבים.
 
הלימודים מוצעים לסטודנטים מהמסלול הרגיל ובמסלול לימודים מותאם וגמיש לסטודנטים המועסקים במשרה מלאה ולאנשי צבא.
 
 

למה כדאי לכם ללכת על לימודי תואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון?

 

HIT מכון טכנולוגי חולון מתגאה ביכולתו להעניק לכל סטודנט וסטודנטית את מלוא התמיכה והתנאים הנדרשים בכדי לסיים את התואר בצורה הכי טובה שאפשר.
  • תוכנית לימודים הדרגתית - תוכנית הלימודים המורכבת משני חלקים עיקריים, בנוייה על מנת לאפשר לבוגרים לצאת לשוק העבודה עם מקצוע, ראיה רחבה וכישורים מגוונים.
  • תכנים עדכניים - כל התכנים להם נחשפים הסטודנטים במסגרת לימודי התואר הראשון הם תכנים עדכניים ומתואמים עם המגמות החדשניות ביותר בתחום.
  • כיתות קטנות עם אווירה לימודית תומכת, מתחשבת ואוהדת.
  • העשרה - במסגרת הלימודים זוכים התלמידים להיחשף לשלל פעילויות העשרה שנועדו לתמוך במסלול הלימודים. פעילויות אלה כוללות ימי עיון, סדנאות, הרצאות אורח ועוד.
  • סגל אקדמי איכותי וקשוב - הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה מורכבת מאנשי סגל מרצים זמין ונגיש המורכב מאנשי אקדמיה, מחקר וטכנולוגיה בעלי ניסיון בחברות וארגונים עתירי ידע. חברי הסגל האקדמי ליוו סטודנטים רבים אל ההצלחה וישמחו לעזור גם לכם לממש את הפוטנציאל שלכם.
  • צוות מנהלי מנוסה - הצוות שלנו מתמחה בהתאמת תוכנית הלימודים לצרכיו האישיים של כל סטודנט.