תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה

 

לימודי התואר הראשון (.B.Sc) משלבים באופן סינרגטי את תחומי ההנדסה הטכנולוגיה והניהול.
תפישה זו נובעת מצרכי המשק, ממאפייני אוכלוסיית היעד, מאופיו של המכון ומתפישת עולם המדגישה את הזיקה של מקצוע הנדסת תעשייה לטכנולוגיה. התכניות בתואר הראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה מכשירות את בוגריה להיות מהנדסי תעשייה ומנהלי טכנולוגיה בארגונים עתירי טכנולוגיה
.
 
המשמעות המעשית היא היכרות מעמיקה יותר עם ארגונים טכנולוגים ולימוד תחומים המאפיינים ארגונים אלה כמו ניהול פרויקטים, מערכות מידע, ניהול רב מערכתי וגלובלי באזורים שונים בעולם וכדומה. המשק הישראלי יזדקק גם בעתיד הנראה לעין למספר הולך וגדל של מהנדסי תעשייה ומנהלי טכנולוגיה בעלי אוריינטציה טכנולוגית לביצוע מגוון גדול של תפקידים.
 
התכניות מכשירות את הבוגרים לעבודה מעשית במגוון גדול של תפקידים ובסביבות ארגוניות שונות. תוכניות הלימוד בתואר הראשון יעניקו לבוגרים בטחון עצמי מקצועי באמצעות מיומנויות הנדסיות, הכרת תחומי טכנולוגיה מוגדרים, ראייה רחבה של סביבת הפירמה והשוק בעולם של גלובליזציה והתקדמות טכנולוגית והבנה מעמיקה של תהליכים ארגוניים.

תוכנית הלימודים

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול (.B.Sc)
לסטודנטים שהחלו את לימודיהם בשנה"ל תשע"ט 2018/2019 ואילך.

זכאות לרישום בפנקס המהנדסים לבוגרי התוכנית.

 

תואר ראשון בניהול טכנולוגיה (.B.Sc)
לסטודנטים שהחלו ללמוד את התוכנית בניהול טכנולוגיה עד שנה"ל תשע"ח 2017/2018 כולל
ולאנשי צבא שיתחילו ללמוד את התוכנית בניהול טכנולוגיה במסלול 5 שנתי בשנת תשפ"ב 
 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון מיועדות להכשיר בוגרים לתפקידי ניהול בחברות וארגונים טכנולוגיים, בתעשייה ובמגוון החברות העוסקות בניהול פרויקטים. בנוסף לכך, מסלולי הלימודי בפקולטה יכולים להתאים גם למי שמתכוון לאייש משרות שיווק, אבטחת איכות, תכנון ובקרה ועוד רשימה ארוכה של תפקידי מפתח בתעשיות עתירות ידע. תכנית הלימודים משתרעת על-פני ארבע שנות לימוד,

 

בשנתיים הראשונות ללימודים– בסיס רחב:

הסמסטרים הראשונים יתמקדו בהבנת התשתית ואופי העבודה המבוצעת על ידי מהנדסים ובעלי מקצועות טכנולוגים ומדעיים, דרך מקצועות כמו: כימיה, מכניקה, פיסיקה, מתמטיקה ואלקטרוניקה. במקביל למקצועות אלה נלמדים גם מקצועות המקנים לסטודנטים את הרקע הניהולי כמו: שיווק, כלכלה, התנהגות ארגונית וכו'.
 

השנתיים האחרונות ללימודים – התמקדות:

במהלך שנתיים אלו תבחרו את תחום קורסי הבחירה שלכם והלימודים יתמקדו במקצועות הליבה בתחום. מקצועות הליבה כוללים לימודי ניהול פרויקטים, יישומי מערכות מידע וניהול ותפעול. בשיאם של שנתיים אלו הוא פרויקט הגמר בו תיישמו את הכישורים והיכולות אותם רכשתם במהלך הלימודים ותתנסו בהובלת פרויקט מעשי מתחילתו ועד סופו.

 

תנאים למתן אישור להתחלת ביצוע פרוייקט הגמר:

סיום חובות הלימודים עד סוף שנה ג' ופטור מאנגלית. 

 

תחומי הבחירה שלך לקריירה:

 
תואר ראשון- ניהול טכנולוגיה
 

מסלולי הלימודים בפקולטה כולל הרבה יותר מתיאוריה. חלק גדול מהלימודים עוסק ברכישת ניסיון מעשי, בניית יכולת ראייה מערכתית ועידוד חשיבה יצירתית המאפשרת להתמודד עם כל אתגר שיקרה בדרך. מאפיינים אלו, בשילוב עם הקניית הידע ההנדסי הם שמסייעים לבוגרי הפקולטה להצליח ולהוביל את הארגונים בהם הם משתלבים.
 
הלימודים מוצעים לסטודנטים מהמסלול הרגיל ובמסלול לימודים מותאם וגמיש לסטודנטים המועסקים במשרה מלאה ולאנשי צבא.
 
 

למה כדאי לכם ללכת על לימודי תואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון?

 

HIT מכון טכנולוגי חולון מתגאה ביכולתו להעניק לכל סטודנט וסטודנטית את מלוא התמיכה והתנאים הנדרשים בכדי לסיים את התואר בצורה הכי טובה שאפשר.
 • תוכנית לימודים הדרגתית - תוכנית הלימודים המורכבת משני חלקים עיקריים, בנוייה על מנת לאפשר לבוגרים לצאת לשוק העבודה עם מקצוע, ראיה רחבה וכישורים מגוונים.
 • תכנים עדכניים - כל התכנים להם נחשפים הסטודנטים במסגרת לימודי התואר הראשון הם תכנים עדכניים ומתואמים עם המגמות החדשניות ביותר בתחום.
 • כיתות קטנות עם אווירה לימודית תומכת, מתחשבת ואוהדת.
 • העשרה - במסגרת הלימודים זוכים התלמידים להיחשף לשלל פעילויות העשרה שנועדו לתמוך במסלול הלימודים. פעילויות אלה כוללות ימי עיון, סדנאות, הרצאות אורח ועוד.
 • סגל אקדמי איכותי וקשוב - הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה מורכבת מאנשי סגל מרצים זמין ונגיש המורכב מאנשי אקדמיה, מחקר וטכנולוגיה בעלי ניסיון בחברות וארגונים עתירי ידע. חברי הסגל האקדמי ליוו סטודנטים רבים אל ההצלחה וישמחו לעזור גם לכם לממש את הפוטנציאל שלכם.
 • צוות מנהלי מנוסה - הצוות שלנו מתמחה בהתאמת תוכנית הלימודים לצרכיו האישיים של כל סטודנט.
 
 
שאלות נפוצות

 

הנדסת תעשייה וניהול הוא תחום המקנה ידע עשיר ומקצועי לנהל ולייעל מערכות גדולות ומורכבות באמצעות שיטות הנדסיות חדשניות. הנדסת תעשייה וניהול עונה על הצורך במציאת פתרונות לבעיות שצצות בארגונים, פותחו שיטות מחקר חדשות שמטרתן להגביר את קצב התפוקה ולהוזיל את  עליות הייצור והתפעול. מהנדסי תעשייה וניהול  עושים שימוש במידע המצטבר בארגון כדי לייעל תהליכים שונים, בעזרת כלים מתחום מדעי הנתונים למשל. כמו כן מהנדסי תע"נ משתמשים בכלים מדעיים כדי לפתור בעיות שונות בארגון, תוך שימוש בידע מתחומים רבים ביניהם: חקר-ביצועים, סימולציה, מדעי המחשב, סטטיסטיקה, כלכלה, ניהול, חקר עבודה, ועוד

 • זכאות לתעודת בגרות ישראלית או לתעודת בגרות מחו"ל
 • מבחן פסיכוטכני או פסיכומטרי בציון 550 ומעלה
  תנאי פטור: הנדסאי עם ממוצע של 80 ומעלה; בעל ממוצע בגרות משוקלל 102 ומעלה; מועמדים מעל גיל 30
 • מתמטיקה :ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל או ציון 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ( מי שאינו עומד בתנאי זה יחויב לעבור מכינה במתמטיקה בציון 80 ומעלה)

 

פיזיקה: ציון 70 ומעלה בבגרות בפיזיקה ברמה של 3 יח"ל    (מי שאינו עומד בתנאי זה יחוייב במכינת השלמה בפיזיקה)
מועמדים בני 30 ומעלה חסרי תעודת בגרות ידרשו למכינה במתמטיקה ומכינה בפיזיקה כתנאי קבלה ללימודים
 

בתוכניות לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה יש מרכיב של לימודי יסוד הכולל לימודי מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה, מרכיב של לימודי הנדסה הכולל לימודי חקר ביצועים, תכנון ופיקוח על היצור, יצור ממוחשב וחקר עבודה, ומרכיב של לימודי מערכות מידע הכולל קורסים במערכות מידע כגון מבוא למערכות מידע, ניתוח ועיצוב בסיסי נתונים ומערכות מידע ארגוניות. התוכניות מציעות שלושה תחומי בחירה: ניהול פרויקטים, מערכות מידע ונתוני עתק (BIG DATA) ותפעול ולוגיסטיקה.

הסטודנטים לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה נחשפים למבחר רחב של תחומים ועולמות תוכן שמעניקים בקיאות וידע מקצועי בשיטות הנדסיות חדישות ובטכנולוגיות מחשוב מתקדמות. 
הידע המקיף וסט המיומנויות העשיר שרוכשים הסטודנטים מאפשרים להם להשתלב ולפתח קריירה מקצועית בהנדסת תעשיה וניהול בארגונים מובילים בתעשייה או להמשיך את לימודיהם לתארים אקדמיים גבוהים, בהתאם לבחירתם.


חשוב לבחור במוסד אקדמי שיעניק הכשרה אקדמאית מעולה לצד הכשרה מעשית וחיבור לתעשייה. פקולטה אשר בוגריה מבוקשים בתעשייה ומאיישים מגוון רחב של משרות ותפקידים בכירים בשלל תחומים כדוגמת הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב-HIT.  כל זאת תוך גמישות מרבית המאפשרת לך לשלב עבודה ולהתחיל בקריירה כבר במהלך הלימודים. הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב HIT  הינה פקולטה ייחודית המציעה תואר ראשון  B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול, תואר ראשון  B.Sc. בניהול טכנולוגיה, ותואר שני  M.Sc. בניהול טכנולוגיה (עם או בלי תזה). התוכניות מבוססות על מקצועות מותאמים ונדרשים לארגונים וחברות עתירות ידע וטכנולוגיה בתחומי השירותים, הממשל ותעשיות מתקדמות.  סגל הפקולטה מגיע מהתעשייה ונמצא בחזית המחקר המדעי והיישומי בתחום. בוגרי הפקולטה עושים שימוש בכלים שרכשו בלימודיהם  באופן יומיומי, על מנת לצלוח אתגרי פיתוח, טכנולוגיה, קידמה ויצירתיות