תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול
להרשמה >

ראש המחלקה: ד"ר אירנה מילשטיין

חשוב לדעת

לימודי התואר הראשון (B.Sc.) משלבים באופן סינרגטי את תחומי ההנדסה, הטכנולוגיה והניהול. הלימודים משקפים ונעשים בהלימה עם צורכי התעשייה, תוך התייחסות ישירה למאפייני אוכלוסיית היעד ושואבים השראה מאופיו של המכון ומתפישת עולם המדגישה את הזיקה של מקצוע הנדסת תעשייה וניהול לעולם הטכנולוגיה.

למי מיועדת תוכנית התואר הראשון?

התוכנית מיועדת לסטודנטים המעוניינים לעסוק בטכנולוגיות מידע ארגוניות, ניהול נתונים ארגוניים, ניהול פרויקטים ואבטחת מידע וסייבר. כאלה השואפים להיכרות מעמיקה עם ארגונים טכנולוגיים גדולים ומעוניינים להשתלב בתחומי הניהול הרב מערכתי והגלובלי.

על התוכנית

התוכנית מיועדת להכשיר בוגרים להיות מהנדסי תעשייה בארגונים עתירי טכנולוגיה. בנוסף לכך, התוכנית מכשירה את הבוגרים לעבודה מעשית במגוון גדול של תפקידים ובסביבות ארגוניות שונות, לרבות לתפקידים של מהנדסי ייצור, תפעול, לוגיסטיקה, אבטחת איכות, אוטומציה, IT ומערכות, לתפקידי ניהול מוצר, פיתוח, רכש, שיווק, תכנון ובקרה ועוד רשימה ארוכה של תפקידי מפתח.
במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים מיומנויות הנדסיות, מכירים לעומק תחומי טכנולוגיה מוגדרים, רוכשים ראייה רחבה של סביבת החברות והשוק בעולם של גלובליזציה והתקדמות טכנולוגית והבנה מעמיקה של תהליכים ארגוניים.

בוגרי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול זכאים לרישום בפנקס המהנדסים

תחומי בחירה

מטרת תחום בחירה זה הינה להכשיר את הבוגרים לקראת השתלבות בצוותי עבודה פרויקטליים, תמיכה בפעילות ארגונית פרויקטלית, ובעיקר ניהול אפקטיבי ומצליח של פרויקטים טכנולוגיים. מנהל פרויקט מצליח ניחן לא רק ביכולות ארגון ובידע מקצועי רלוונטי, אלא גם בקבלת החלטות, ניהול מו"מ, תיאום ותקשורת אפקטיבית ובכישורי הובלת צוות ומנהיגות.


בתחום בחירה זה מוצעים הקורסים הבאים: ניהול פרויקטים ברמת הארגון, ניהול פרויקטים בטכנולוגיות מידע, ניהול סיכונים בפרויקטים, סמינר מתקדם בניהול פרויקטים, מסחר אלקטרוני, הנדסת אנוש, ניהול משא ומתן.

במסלול בחירה זה לומדים הסטודנטים להפעיל את שיקול הדעת המקצועי כדי לנתח את צרכי המידע של ארגון, לתרגמם למערכות ולטכנולוגיות המידע המתאימות ולשלב את הטכנולוגיות החדישות עם אסטרטגיות ארגוניות. במסגרת המסלול, מקנים לבוגרים כלים ממדרגה ראשונה, המאפשרים להם להשתלב כמקצוענים במהפכת המידע.


בתחום בחירה זה מוצעים הקורסים הבאים: תכנות מונחה אובייקטים, ניתוח ועיצוב בסיסי נתונים מתקדם, ניהול פרויקטים בטכנולוגיות מידע, מודלים של בינה עסקית, כריית מידע, מסחר אלקטרוני, אבטחת מידע ארגונית והגנת סייבר.

המסלול מעניק כלים אפקטיביים וידע נרחב לכל הסטודנטים שמתעתדים לעסוק בניתוח נתונים בחברות שונות.

הגידול המואץ ביכולת האחסון של נתונים, בשילוב עם טכנולוגיה של אחסון וירטואלי, ויכולת גישה לבסיס נתונים בצורה מאובטחת ומרוחקת, יצרו תחום חדש שנקרא ביג דאטה. במסלול בחירה זה לומדים הסטודנטים שימוש בטכנולוגיות של ניתוח מידע בסביבה של בסיסי נתונים גדולים המאוחסנים בטכנולוגיית ענן.


לצורך הקניית מיומנות זאת הסטודנטים יתנסו בשימוש בכלים מסחריים ויישומים מהתחום, שימוש במערכות הפעלה בתחום והכרה של מתודולוגיות עבודה בסביבות מחשוב מבוססות ענן המשמשות לפיתוח יישומים בתחום.


בתחום בחירה זה מוצעים הקורסים הבאים: תכנות מונחה אובייקטים, ניתוח צברי נתונים גדולים (Big Data) בטכנולוגיית ענן, יישומי בינה מלאכותית בניהול, מודלים של בינה עסקית, כריית מידע, מערוכת תומכות החלטה, מערכות מומחה.

תחום בחירה זה מתמקד בעולם הסייבר, בסיכונים והגורמים העיקריים המשפיעים על כל הארגונים הפועלים במרחב, בעקרונות אבטחת המידע והגנת הסייבר, בהכרת והטמעת מדיניות ההגנה הארגונית הלאומית של מדינת ישראל.


במסגרת המסלול, מלמדים סטודנטים לזהות בעיות ומקנים כלים להתמודדות עימן ברמת הארגון.


בתחום בחירה זה מוצעים הקורסים הבאים: תכנות מונחה אובייקטים, אבטחת מידע ארגונית והגנת סייבר, ניהול פרויקטים בטכנולוגיות מידע, יישומי בינה מלאכותית בניהול, מבוא לטכנולוגיית מרשתת הדברים וסנסורים ,IoT הגנת סייבר על מערכות תעשייתיות, מערכות מומחה.

איך לומדים

משך הלימודים: 4 שנים

  • מסלול בוקר - שלושה עד ארבעה ימי לימוד בשבוע, במשך 2 סמסטרים בשנה.
  • מסלול גמיש - יומיים בשבוע בשעות אחה"צ - ערב ויום שישי , במשך 3 סמסטרים בשנה.

תחילת הלימודים: אוקטובר

שכר לימוד: אוניברסיטאי

תנאי קבלה >

שאלות נפוצות

הנדסת תעשייה וניהול הוא תחום המקנה ידע עשיר ומקצועי לנהל ולייעל מערכות גדולות ומורכבות באמצעות שיטות הנדסיות חדשניות. הנדסת תעשייה וניהול עונה על הצורך במציאת פתרונות לבעיות שצצות בארגונים, פותחו שיטות מחקר חדשות שמטרתן להגביר את קצב התפוקה ולהוזיל את עליות הייצור והתפעול. מהנדסי תעשייה וניהול עושים שימוש במידע המצטבר בארגון כדי לייעל תהליכים שונים, בעזרת כלים מתחום מדעי הנתונים למשל. כמו כן מהנדסי תע"נ משתמשים בכלים מדעיים כדי לפתור בעיות שונות בארגון, תוך שימוש בידע מתחומים רבים ביניהם: חקר-ביצועים, סימולציה, מדעי המחשב, סטטיסטיקה, כלכלה, ניהול, חקר עבודה, ועוד

  • זכאות לתעודת בגרות ישראלית או לתעודת בגרות מחו"ל
  • מבחן פסיכוטכני או פסיכומטרי בציון 550 ומעלה
    תנאי פטור: הנדסאי עם ממוצע של 80 ומעלה; בעל ממוצע בגרות משוקלל 102 ומעלה; מועמדים מעל גיל 30
  • מתמטיקה :ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל או ציון 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ( מי שאינו עומד בתנאי זה יחויב לעבור מכינה במתמטיקה בציון 80 ומעלה)


פיזיקה: ציון 70 ומעלה בבגרות בפיזיקה ברמה של 3 יח"ל (מי שאינו עומד בתנאי זה יחוייב במכינת השלמה בפיזיקה)
מועמדים בני 30 ומעלה חסרי תעודת בגרות ידרשו למכינה במתמטיקה ומכינה בפיזיקה כתנאי קבלה ללימודים

בתוכניות לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה יש מרכיב של לימודי יסוד הכולל לימודי מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה, מרכיב של לימודי הנדסה הכולל לימודי חקר ביצועים, תכנון ופיקוח על היצור, יצור ממוחשב וחקר עבודה, ומרכיב של לימודי מערכות מידע הכולל קורסים במערכות מידע כגון מבוא למערכות מידע, ניתוח ועיצוב בסיסי נתונים ומערכות מידע ארגוניות. התוכניות מציעות שלושה תחומי בחירה: ניהול פרויקטים, מערכות מידע ונתוני עתק (BIG DATA) ותפעול ולוגיסטיקה.

הסטודנטים לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה נחשפים למבחר רחב של תחומים ועולמות תוכן שמעניקים בקיאות וידע מקצועי בשיטות הנדסיות חדישות ובטכנולוגיות מחשוב מתקדמות.
הידע המקיף וסט המיומנויות העשיר שרוכשים הסטודנטים מאפשרים להם להשתלב ולפתח קריירה מקצועית בהנדסת תעשיה וניהול בארגונים מובילים בתעשייה או להמשיך את לימודיהם לתארים אקדמיים גבוהים, בהתאם לבחירתם.


חשוב לבחור במוסד אקדמי שיעניק הכשרה אקדמאית מעולה לצד הכשרה מעשית וחיבור לתעשייה. פקולטה אשר בוגריה מבוקשים בתעשייה ומאיישים מגוון רחב של משרות ותפקידים בכירים בשלל תחומים כדוגמת הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב-HIT. כל זאת תוך גמישות מרבית המאפשרת לך לשלב עבודה ולהתחיל בקריירה כבר במהלך הלימודים. הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב HIT הינה פקולטה ייחודית המציעה תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול, תואר ראשון B.Sc. בניהול טכנולוגיה, ותואר שני M.Sc. בניהול טכנולוגיה (עם או בלי תזה). התוכניות מבוססות על מקצועות מותאמים ונדרשים לארגונים וחברות עתירות ידע וטכנולוגיה בתחומי השירותים, הממשל ותעשיות מתקדמות. סגל הפקולטה מגיע מהתעשייה ונמצא בחזית המחקר המדעי והיישומי בתחום. בוגרי הפקולטה עושים שימוש בכלים שרכשו בלימודיהם באופן יומיומי, על מנת לצלוח אתגרי פיתוח, טכנולוגיה, קידמה ויצירתיות

הרישום לתואר ראשון בניהול טכנולוגיה אפשרי לקבוצות ייעודיות השייכות לכוחות הביטחון