מבט כולל

המחלקה ללימודים רב-תחומיים: תפקידים ומטרות


המחלקה ללימודים רב-תחומיים מהווה המסגרת האקדמית לארבעה מרכיבי-תוכן ייחודיים במסגרת הקוריקולום לתואר ראשון, שאינם כלולים בקורסי הליבה של הפקולטות במכון, ועם זאת אינטגרליים להשכלתו של כל בוגר המוסד. חלק מהקורסים של המחלקה מוכרים במסגרת קורסי הבחירה של הפקולטה ואנו נשאף להגדיל את מספרם.

 

היום 4 התחומים של המחלקה הם:

  1. תחום רוח וחברה
  2. תחום שילוב טכנולוגיות
  3. קורסים משולבי עשייה חברתית
  4. יזמות וחדשנות (בשיתוף Future HIT)

 

כמחלקה המשרתת את כל התלמידים לתואר ראשון במכון, אנו רואים חובה לעצמנו לקיים תכנית לימודים מגוונת ומעמיקה, תוך התאמה עדכנית של התכנים באופן שמוסיף מרכיב ייחודי לתוכניות הלימוד, מציג מתודולוגיות מחקריות ייחודיות ומעניק לסטודנטים ידע ויכולות ייחודיים ברמה אקדמית, מעשירה ומעצימה.

 

כל סטודנט מחויב לקחת בין 6-10 נ"ז (ובנוסף לימודי אנגלית), ועל בסיס זה אנו שואפים למלא תפקיד משמעותי במסגרת תכנית הלימודים, ולממש את הפוטנציאל הגלום במרכיבי התוכן שהמחלקה תורמת למסלול הלימודים לתואר. בכל הקורסים הנלמדים במחלקה חלה חובת נוכחות.

שימו לב! אנו ממליצים להירשם לקורס רב תחומי אחד בסמסטר, מאחר והמבחנים של קורסים אלו לרוב מתקיימים באותו המועד. חפיפה בבחינות הינה באחריות הסטודנט בלבד

 

תמצות נוהל הפטורים של הלימודים הרב תחומיים


בנוסף, כמחלקה אקדמית, אנו מחוייבים לייצר תוכן אקדמי באמצעות פרסומים, כנסים, שיתופי פעולה, ותערוכות המספרות את הסיפור הרב תחומי.

 

 
 
 
 
 
התוכנית לבינלאומיות

בהתאם לאסטרטגיית המכון החותרת לקדם שיתופי פעולה אקדמיים בינלאומיים, המחלקה תכלול בתכניתהּ האקדמית קורסים הנלמדים באנגלית. זאת על-מנת לאפשר שילוב תלמידים ממוסדות אקדמיים בחו"ל בקורסי המחלקה, במסגרת תוכניות חילופי סטודנטים של המכון. כמו כן נשאף ליצר שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל, לרבות הגשת מענקים, עידוד פרסומים משותפים, תוכניות ארסמוס וקיום סדנאות בינלאומית.
בנוסף, תכנית המחלקה תכלול קורסי לשון מתקדמים ייעודיים במטרה להרחיב את יכולותיהם הלשוניות של תלמידי המחלקה ככלי חיוני בתחומם המקצועי, ועל-מנת לשפר את נגישותם ללימודים בחו"ל.