תוכנית הלימודים

 

ד''ר ברדע ראש התכנית לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
ראש התכנית לתואר ראשון - ד''ר עמוס ברדע

 

 

תואר ראשון .B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

 

תכנית הלימודים בפקולטה להנדסה עונה על הדרישות והצרכים הנדרשים בהכשרת מהנדסים ברמה האקדמית המקובלת באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל.


התכנית כוללת התמחות רחבה בתחומי החשמל והאלקטרוניקה ומשולבים בה שיטות לימוד מודרניות הכוללות:למידה עצמאית באמצעות האינטרנט, שימוש במכשירי מדידה חדישים ומתקדמים המצויים בתעשיית ההיי טק וביצוע סימולציות ותהליכי אופטימיזציה הנדרשים ממהנדסי מחקר ופיתוח בשגרת העבודה. יחד עם זאת, משתמשים בפקולטה גם בשיטות אקדמיות קלאסיות כגון: הרצאות, תרגול, מעבדות ופרויקטים. 
  

 

 

שלבי תוכנית הלימודים

 
תכנית הלימודים לתואר ראשון B.Sc הינה בהיקף של 161.5 נקודות זכות אקדמיות במקצועות המדעיים, ההנדסיים ובלימודים רב תחומיים. התכנית משתרעת על פני ארבע שנות לימוד ומקנה תעודת B.Sc ב"הנדסת חשמל ואלקטרוניקה".
 
התכנית מתחלקת לשלושה שלבים עיקריים:
 
1

השלב הראשון מתמקד בהקניית ידע מעמיק במדעים, כמקובל בפקולטות להנדסה בארץ, כגון: פיסיקה, מתמטיקה ותכנות. שלב זה מתפרס על פני שלושת הסמסטרים הראשונים.

 

2

השלב השני חושף את הסטודנט למקצועות היסוד העיקריים בתחומי החשמל, האלקטרוניקה והתקשורת.

 

3

השלב השלישי כולל הרחבה והעמקת הידע בהתמחויות שונות בתחומי החשמל, האלקטרוניקה והתקשורת. 
בשלב זה הסטודנט בוחר את תחום ההתמחות שבו הוא רוצה להתמקצע ולומד את המתודולוגיות, הטכנולוגיות והבעיות שבפניהן ניצבת התעשייה. 
נוסף על כך, רוכש הסטודנט ניסיון מעשי וידע עיוני, המאפשרים לו להשתלב בשטחי התעשייה השונים, הדרושים בתחומי החשמל, אלקטרוניקה והתקשורת. שלב זה כולל גם ביצוע פרויקט גמר מתקדם בהיקף שנתי.

 

 


 

מבנה תכנית הלימודים

1. קורסי יסוד במקצועות מדעיים (מתמטיקה, פיסיקה ותכנות)

63 ש"ס

52.0 נ"ז

2. קורסי יסוד הנדסיים

78 ש"ס

66.0 נ"ז

3. קורסי ליבה ובחירה

47 ש"ס

35.5 נ"ז

4. קורסים רב תחומיים

8 ש"ס

8.0 נ"ז

סה"כ שעות ונקודות זכות לתואר ראשון

196 ש"ס 161.5 נ"ז