ביו-הנדסה

 

ביו-הנדסה - תחום התמחות ראשי לתואר ראשון
 
ישראל נתברכה בתעשייה ענפה בתחומי הביו-הנדסה: מכשור רפואי, ביולוגיה חישובית, אופטיקה רפואית, עיבוד דיבור, ועוד. הדרישה למהנדסים אשר להם הבנה הנדסית עמוקה מצד אחד, וידע פיזיולוגי, רפואי וקליני מצד שני, הולכת וגדלה כל העת. מהנדסים אלו, בשיתוף פעולה עם פיסיקאים, מוצאים פתרונות ובונים מכשור עבור תחום הרפואה.
הקורסים בתחום נותנים לסטודנט רקע באנטומיה , פיסיולוגיה, קורסי בחירה בתחום עיבוד אותות פיסיולוגיים, נוירו פרוטזות ומעבדות במכשור רפואי ועיבוד אותות פיסיולוגיים. במכון הוקם מרכז מצוינות בתחום הביו הנדסה שמשמש למחקר ולהוראה ומאפשר לסטודנטים לבצע פרויקט גמר בתחום.
 
מסלול הביו-הנדסה הוא מסלול חדש אשר נפתח במכון בשנת הלימודים תשע"ג.
 

לימודי ביו-הנדסה - תוכנית לימודים בקו הראשון של הקידמה

תכליתו של המסלול המחודש היא להקנות לסטודנטים ידע בסיס באנטומיה, כימיה וביולוגיה, כמו גם כלים וטכניקות הנדסיים להתמודדות עם הבעיות הרבות בתחומים אלו.
 
תוכנית הלימודים מותאמת לדרישות התעשייה ולמגמות בתחום הזה בארץ ובעולם.

במסגרת לימודי התשתית (חובת מסלול) תלמדו:

 • אנטומיה
 • כימיה וביולוגיה
 • עקרונות המכשור הרפואי
 • עיבוד אותות פיזיולוגיים
 
מגוון קורסי הבחירה כולל, בין היתר, סמינריונים, קורס הדמיה רפואית, קורס פרקטיקום וקורס יזמות בתחום הביו-רפואה.
התוכנית משלבת, אם כן, לימודים עיוניים וקריאה מודרכת עם התנסות מעשית בתעשייה ובבתי-חולים.
 
 
ביו הנדסה
 

ביו-הנדסה - 3 שלבים להתמחות :

 

 1. שלב ראשון: עולם המדעים הוא התשתית הבסיסית ביותר לכל מי שרוצה לעסוק בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לכן שלושת הסמסטרים הראשונים במסגרת לימודי ביו-הנדסה מוקדשים לשיעורי פיסיקה, מתמטיקה, תכנות וכו'.
 2. שלב שני: בשלב הזה נצא מהכללי אל הספציפי ונתעמק במקצועות היסוד של תחומי החשמל, האלקטרוניקה והמחשבים. שלב זה נמשך שלושה סמסטרים במהלכם מתוודעים הסטודנטים אל המושג "ביו-הנדסה" וכול הכרוך בו כולל חשיפה לידע תיאורטי מעודכן, צבירת ניסיון מעשי במעבדות המשוכללות של הפקולטה ונגיעות בתחומים משיקים במטרה להקנות לסטודנטים צורת חשיבה גמישה ורב תחומית.
 3. שלב שלישי: כאן זוכים הסטודנטים להיכנס לעובי הקורה, ולהקדיש שני סמסטרים שלמים לתחום ספציפי אחד אותו הם בוחרים. שלב זה כולל בין היתר עבודה עם מכשירי מדידה חדישים, ביצוע סימולציות ותהליכי אופטימיזציה שונים. במסגרת תקופה זו של לימודי ביו-הנדסה מתבקשים הסטודנטים ליצור גם פרויקט הנדסי מעשי מתחילתו ועד סופו. פרויקט זה נועד לחקות את אופי ההתנהלות בשטח ולתת לתלמידי המסלול טעימה ממה שצפוי להם בשוק העבודה.

 

 

פרטים על אופן שילוב ההתמחות המהלך התואר ניתןלראות בעמוד תוכנית הלימודים הכללית לתואר.

למה כדאי לכם ללכת על לימודי הנדסת אלקטרוניקה ב-HIT ?

 • תוכנית לימודים הדרגתית - תוכנית הלימודים של המסלול ללימודי ביו-הנדסה מחולקת לשלושה חלקים, בכול חלק יוכלו הסטודנטים להתעמק במרכיב אחר של התואר עד לפרויקט הגמר שחותם את תקופת הלימודים ומציג לראווה את כישורי הסטודנטים והידע שרכשו במהלך התואר.
 • תכנים עדכניים - כול התכנים להם נחשפים הסטודנטים במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בכלל ולימודי ביו-הנדסה בפרט הם תכנים עדכניים ומתואמים עם המגמות החדשניות ביותר בענף.
 • ציוד מתקדם - אנו ב-HIT מתגאים ביכולתנו לספק לסטודנטים שלנו סביבת לימודים בסטנדרטים גבוהים ביותר, כולל גישה בלתי מוגבלת למעבדות מרווחות ונעימות וציוד חדיש שגם הוא, בדומה לתוכנית הלימודים כולה, לא מפסיק להתעדכן, להתחדש ולשמור על איכות גבוהה.
 • העשרה – במסגרת הלימודים זוכים התלמידים להיחשף לשלל פעילויות העשרה שנועדו לתמוך במסלול הלימודים. פעילויות אלה כוללות ימי עיון, סדנאות, הרצאות אורח ועוד.
 • סגל איכותי – הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה מורכבת מאנשי סגל מנוסים ומכובדים הזוכים להערכה רבה בתחומם. כולם כבר ליוו אין ספור סטודנטים אל ההצלחה וישמחו לעזור גם לכם לממש את הפוטנציאל שלכם.
 

ביו-הנדסה: תנאים טובים – הישגים גדולים


תוכנית הלימודים המקיפה היא רק נדבך אחד מתוך מערך שלם שנועד לתמוך ולקדם את הסטודנטים שלנו. כחלק מאותו מערך אנו דואגים לספק לכול סטודנט וסטודנטית את הכלים הנדרשים להם בכדי להצליח, כולל תנאים מיוחדים לזכאים, ציוד חדשני, כיתות נוחות, אווירה נעימה, סגל הוראה איכותי, גוף מנהלתי קשוב ויחס אישי לאורך התואר כולו.