אנרגיה ומערכות הספק

 

תחום משולב אנרגיה ומערכות הספק - תחום התמחות ראשי לתואר ראשון

 

תחום מערכות הספק מיועד למתמחים בזרם חזק ונלמדים בו כלל הקורסים הנדרשים ע"י רשם המהנדסים לשם רישום במדור זרם חזק וקבלת רישיון חשמלאי ראשי ממשרד העבודה. התחום כולל קורסים בהמרת אנרגיה, הינע חשמלי, מערכות הספק, מערכות הספק אלקטרוניות וטכניקות מתח גבוה. ניתן לשלב תחום זה עם קורסים מתחום אנרגיה חלופית

 

הנדסת מערכות הספק והשוק הישראלי

עקב תהליכי הפרטה שונים במשק החשמל, התפתחויות חדשות בתחום האנרגיה ופרישה טבעית של מהנדסים וותיקים ממעגל העבודה, במשק האנרגיה הישראלי כיום קיים מחסור משמעותי במהנדסי חשמל עם התמחות בתחומי מערכות הספק ובקרה ותחומים משיקים להם. באופן מעניין, על אף המחסור הבעייתי נראה שהשוק לא מוכן להתפשר על הסטנדרטים הגבוהים המקובלים בענף ורק בוגרים שמצליחים להראות נתונים מבטיחים, יצירתיות, חשיבה רב-תחומית וניסיון מעשי מרשים, מצליחים להתברג אל כוח העבודה ולזכות בקרירה מאתגרת ומתגמלת.
 
HIT נמצא בקשר עם שלל גורמי תעשייה ומחקר המאפשרים לנו להתאים את ההכשרה האקדמית שלכם לצרכי השוק, ולוודא שכול בוגר ובוגרת המסלול יוצאים אל חייהם המקצועיים עם סל כישורים מרשים ופרקטי.
 
הנדסת מערכות הספק - זרם חזק
 

"זרם חזק" - התמחות ישירה לעבודה

במסגרת התוכנית ללימודי מערכות הספק תוכלו לבחור בתת- התמחות מיוחדת לקבלת רישיון עבודה בזרם חזק. המסלול מאושר על ידי משרד העבודה ומכיל את כל הקורסים הדרושים על פי רשם המהנדסים ומדור הרישוי.

 

הנדסת אנרגיה ומערכות הספק 3 שלבים להתמחות:

  1. שלב ראשון – עולם המדעים הוא התשתית הבסיסית ביותר לכל מי שרוצה לעסוק בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לכן שלושת הסמסטרים הראשונים במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מוקדשים לשיעורי פיסיקה, מתמטיקה, תכנות וכו'.
  2. שלב שני – בשלב הזה נצא מהכללי אל הספציפי ונתעמק במקצועות היסוד של תחומי החשמל, האלקטרוניקה והמחשבים. שלב זה נמשך שלושה סמסטרים במהלכם מתוודעים הסטודנטים אל המושג "מערכות הספק" וכול הכרוך בו כולל חשיפה לידע תיאורטי מעודכן, צבירת ניסיון מעשי במעבדות המשוכללות של הפקולטה ונגיעות בתחומים משיקים במטרה להקנות לסטודנטים צורת חשיבה גמישה ורב תחומית.
  3. שלב שלישי – כאן זוכים הסטודנטים להיכנס לעובי הקורה, ולהקדיש שני סמסטרים שלמים לתחום ספציפי אחד אותו הם בוחרים. שלב זה כולל בין היתר עבודה עם מכשירי מדידה חדישים, ביצוע סימולציות ותהליכי אופטימיזציה שונים. במסגרת תקופה זו של לימודי הנדסת מערכות הספק מתבקשים הסטודנטים ליצור גם פרויקט הנדסי מעשי מתחילתו ועד סופו. פרויקט זה נועד לחקות את אופי ההתנהלות בשטח ולתת לתלמידי המסלול טעימה ממה שצפוי להם בשוק העבודה.
פרטים על אופן שילוב ההתמחות המהלך התואר ניתן לראות בעמוד תוכנית הלימודים הכללית לתואר.

למה כדאי לכם ללכת על לימודי הנדסת מערכות הספק ב-HIT ?

  • תוכנית לימודים הדרגתית - תוכנית הלימודים של המסלול ללימודי מערכות הספק מחולקת לשלושה חלקים, בכול חלק יוכלו הסטודנטים להתעמק במרכיב אחר של התואר עד לפרויקט הגמר שחותם את תקופת הלימודים ומציג לראווה את כישורי הסטודנטים והידע שרכשו במהלך התואר.
  • תכנים עדכניים - כול התכנים להם נחשפים הסטודנטים במסגרת לימודי הנדסת חשמל בכלל ולימודי הנדסת מערכות הספק בפרט הם תכנים עדכניים ומתואמים עם המגמות החדשניות ביותר בענף.
  • ציוד מתקדם - אנו ב-HIT מתגאים ביכולתנו לספק לסטודנטים שלנו סביבת לימודים בסטנדרטים גבוהים ביותר, כולל גישה בלתי מוגבלת למעבדות מרווחות ונעימות וציוד חדיש שגם הוא, בדומה לתוכנית הלימודים כולה, לא מפסיק להתעדכן, להתחדש ולשמור על איכות גבוהה.
  • העשרה – במסגרת הלימודים זוכים התלמידים להיחשף לשלל פעילויות העשרה שנועדו לתמוך במסלול הלימודים. פעילויות אלה כוללות ימי עיון, סדנאות, הרצאות אורח ועוד.
  • סגל איכותי – הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה מורכבת מאנשי סגל מנוסים ומכובדים הזוכים להערכה רבה בתחומם. כולם כבר ליוו אין ספור סטודנטים אל ההצלחה וישמחו לעזור גם לכם לממש את הפוטנציאל שלכם.
 

תנאים טובים – הישגים גדולים


תוכנית הלימודים המקיפה היא רק נדבך אחד מתוך מערך שלם שנועד לתמוך ולקדם את הסטודנטים שלנו. כחלק מאותו מערך אנו דואגים לספק לכול סטודנט וסטודנטית את הכלים הנדרשים להם בכדי להצליח, כולל תנאים מיוחדים לזכאים, ציוד חדשני, כיתות נוחות, אווירה נעימה, סגל הוראה איכותי, גוף מנהלתי קשוב ויחס אישי לאורך התואר כולו.