מיקרואלקטרוניקה וננו-אלקטרוניקה

 

מיקרואלקטרוניקה וננו-אלקטרוניקה - תחום התמחות ראשי לתואר ראשון
 

מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה

עד לאחרונה תחום זה עסק במיקרואלקטרוניקה בלבד אולם לאור הגידול הנרחב בהתקנים המבוססים על ננו טכנולוגיה עודכן התחום ונוספו קורסים עדכניים בנושא הננו טכנולוגיה. בתחום נלמדים קורסים בהתקנים אלקטרוניים, טכנולוגיות מיקרואלקטרוניקה, טכנולוגיה של שכבות דקות חיישנים ביו רפואיים ומעבדות בתחום.
 

 

 

מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה

 

 

לימודי מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה - 3 שלבים להתמחות:

  1. שלב ראשון – עולם המדעים הוא התשתית הבסיסית ביותר לכל מי שרוצה לעסוק בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לכן שלושת הסמסטרים הראשונים במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מוקדשים לשיעורי פיסיקה, מתמטיקה, תכנות וכו'.
  2. שלב שני – בשלב הזה נצא מהכללי אל הספציפי ונתעמק במקצועות היסוד של תחומי החשמל, האלקטרוניקה והמחשבים. שלב זה נמשך שלושה סמסטרים במהלכם מתוודעים הסטודנטים אל המושגים "מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה" וכול הכרוך בו כולל חשיפה לידע תיאורטי מעודכן, צבירת ניסיון מעשי במעבדות המשוכללות של הפקולטה ונגיעות בתחומים משיקים במטרה להקנות לסטודנטים צורת חשיבה גמישה ורב תחומית.
  3. שלב שלישי – כאן זוכים הסטודנטים להיכנס לעובי הקורה, ולהקדיש שני סמסטרים שלמים לתחום ספציפי אחד אותו הם בוחרים. שלב זה כולל בין היתר עבודה עם מכשירי מדידה חדישים, ביצוע סימולציות ותהליכי אופטימיזציה שונים. במסגרת תקופה זו של לימודי אנרגיה חלופית מתבקשים הסטודנטים ליצור גם פרויקט הנדסי מעשי מתחילתו ועד סופו. פרויקט זה נועד לחקות את אופי ההתנהלות בשטח ולתת לתלמידי המסלול טעימה ממה שצפוי להם בשוק העבודה.
פרטים על אופן שילוב ההתמחות המהלך התואר ניתן לראות בעמוד תוכנית הלימודים הכללית לתואר.

למה כדאי לכם ללכת על לימודי מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה ב-HIT ?

  • תוכנית לימודים הדרגתית - תוכנית הלימודים של המסלול ללימודי מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה מחולקת לשלושה חלקים, בכול חלק יוכלו הסטודנטים להתעמק במרכיב אחר של התואר עד לפרויקט הגמר שחותם את תקופת הלימודים ומציג לראווה את כישורי הסטודנטים והידע שרכשו במהלך התואר.
  • תכנים עדכניים - כול התכנים להם נחשפים הסטודנטים במסגרת לימודי הנדסת חשמל, ולימודי הנדסת מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה בכללם, הם תכנים עדכניים ומתואמים עם המגמות החדשניות ביותר בענף.
  • ציוד מתקדם - אנו ב-HIT מתגאים ביכולתנו לספק לסטודנטים שלנו סביבת לימודים בסטנדרטים גבוהים ביותר, כולל גישה בלתי מוגבלת למעבדות מרווחות ונעימות וציוד חדיש שגם הוא, בדומה לתוכנית הלימודים כולה, לא מפסיק להתעדכן, להתחדש ולשמור על איכות גבוהה.
  • העשרה – במסגרת הלימודים זוכים התלמידים להיחשף לשלל פעילויות העשרה שנועדו לתמוך במסלול הלימודים. פעילויות אלה כוללות ימי עיון, סדנאות, הרצאות אורח ועוד.
  • סגל איכותי – הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה מורכבת מאנשי סגל מנוסים ומכובדים הזוכים להערכה רבה בתחומם. כולם כבר ליוו אין ספור סטודנטים אל ההצלחה וישמחו לעזור גם לכם לממש את הפוטנציאל שלכם.
 

תנאים טובים – הישגים גדולים


תוכנית הלימודים המקיפה היא רק נדבך אחד מתוך מערך שלם שנועד לתמוך ולקדם את הסטודנטים שלנו. כחלק מאותו מערך אנו דואגים לספק לכול סטודנט וסטודנטית את הכלים הנדרשים להם בכדי להצליח, כולל תנאים מיוחדים לזכאים, ציוד חדשני, כיתות נוחות, אווירה נעימה, סגל הוראה איכותי, גוף מנהלתי קשוב ויחס אישי לאורך התואר כולו.