חדשות ואירועים

"תכנות לכולם" – קורס חדש שניתן ללמוד מהבית ובחינם

 

כבר עכשיו ניתן ללמוד מהבית ובחינם קורס שמועבר במכון הטכנולוגי בחולון HIT במחלקה ללימודים רב-תחומיים, תחת השם העברי "תכנות לכולם" או בשמו הלועזי Programming for Everyone (יש לסרטונים בקורס כתוביות בעברית ובערבית), ושהופק בפלטפורמה הבינלאומית והחינמית של EDX. הקורס פותח ע"י פרופ' דוד-הראל ממכון וייצמן ודר' מיכל-גורדון מ HIT.

 

הקורס מיועד למעוניינים ללמוד תכנות אך מתאים לכלל הסטודנטים, מכלל הפקולטות, ומסביר בדרך פשוטה איך תוכנות עובדות. לסטודנטים של HIT הוא מתאפשר גם כקורס עם ציון.

מהו בעצם קורס מקוון? צריך לצפות בקטעי וידאו קצרים ולענות מדי פעם על שאלות, וכל זה בזמן ובקצב של הלומד. סגנונות הלמידה שונים מאוד. ניתן ללמוד בבית מהמחשב האישי, בסלון בטלוויזיה חכמה, או באפליקציה בטלפון בכל עת, אפשר גם בחברותא. הקורס שלנו דורש כשעה או שעתיים השקעה בשבוע.

 

הקורס פותח במבוא שמסביר מהו תכנות, מנגיש שפות ויזואליות וכלים נוספים שקיימים היום, ומרחיב את הידע של הלומד שיעזור לו במפגש עם טכנולוגיות ביום יום.

 

דר' מיכל גורדון: " אנשים שהתקשו במתמטיקה בתיכון נרתעים מתכנות, ובעיניי אין קשר בין הדברים. יש לי רצון לקרב אנשים לתכנות, אפשר לתכנת בכל מיני צורות, וגם אם בעבר התכנות היה נחלתם של המתמטיקאים בלבד, הרי שהיום הוא יכול וצריך להיות כלי לכל אדם חושב שאוהב הגיון וסדר בחייו. בעיני, בעולם רווי טכנולוגיה כמו שלנו, כל אחד צריך להבין קצת בתכנות, וזהו הידע שאנו מנסים להעניק בקורס.

 

תודות למענק נדיב של הרשות לשוויון חברתי וות"ת-מל"ג, התאפשר לנו לפתח את הקורס הזה, ואנו רוצים שיגיע לכמה שיותר אנשים בארץ ובעולם.הקורס שלנו מונגש לכל מי שמעוניין ואינו דורש ידע מוקדם. כמו כן, הוא מעדכן אנשים מתחום מדעי המחשב על עולם שפות התכנות הויזואליות, שהוא עולם פחות מוכר."

 

אחד היתרונות של הקורס הוא שהוא מאפשר לסטודנטים עובדים ללמוד מהבית בזמנם החופשי, ולכן הפעם הוא ניתן בפורמט מקוון כולו עם מבחן בסיום. במסגרת הקורס יתקיים מפגש בתחילת הסמסטר לצורך מתן הסברים למי שעוד לא למד קורס מקוון איך עובדים עם המערכת, וכן יתקיים מפגש הכנה לבחינה לסטודנטים.

 

אנו מזמינים סטודנטים להירשם לקורס דרך המחלקה ללימודים רב-תחומיים, להרחיב אופקים וליהנות מחוויית למידה אחרת.

 

הרישום לקורס מתבצע בעמדת המידע, הקורסים רב-תחומיים במכון, תחום שילוב טכנולוגיות.

 

למידע נוסף בקרו בעמוד שילוב טכנולוגיות.