פיתוח סביבות אינטראקטיביות

 

 

[ כחלק מתואר ראשון בטכנולוגיות למידה ]

 

 

 

מהן טכנולוגיות אינטרנט וכיצד הן עתידות להתפתח? מהן הטכנולוגיות אשר ישמשו אותנו בעתיד? כיצד טכנולוגיות אלה משתלבות בתחום ההדרכה והלמידה? מהן סביבות הפיתוח המאפשרות התמודדות עם טכנולוגיות מתקדמות? מהי השפה המשותפת לאנשי פיתוח, עיצוב והדרכה, וכיצד הם נפגשים ו-"משוחחים" ביניהם?

 

 

בתוכנית הייחודית לתואר ראשון בטכנולוגיות למידה (טל"מ), תלמדו עקרונות יסוד של תכנות צד שרת, תפתחו חשיבה לוגית ואלגוריתמית ותיישמו את הלמידה על ידי פיתוח תוצרים טכנולוגיים הדרכתיים.
חסרי רקע בתכנות? אל דאגה, מחשבה רבה הוקדשה בבניית תוכנית הלימודים כך שתאפשר לכם לרכוש את המיומנויות הנדרשות.

 


את כל זה תלמדו בשורה של קורסים שיכשירו אתכם, לכל הפחות, לפקח על מתכנתים שמפתחים קוד. אם התחום ירתק אתכם – תתפתחו להיות מפתחי קוד בעצמכם. התכנית לתואר בטכנולוגיות למידה תעניק לכם ידע ומיומנויות טכנולוגיות שיאפשרו לכם לתרגם את תכני ההדרכה שלכם ואת הרעיונות העיצוביים שלכם לפיתוח ניו-מדיה וסביבות אינטראקטיביות של מגוון תוצרים אינטראקטיביים כמו לומדות, אתרים, משחקים, סימולציות ומחוללי תרגול.

 


פעילות אינטראקטיבית מבוססת מציאות רבודה (AR) לילדים לקראת בדיקת רנטגן בבית חולים שניידר - ענבל נוימן ודורין עמר

 

פיתוח סביבות אינטראקטיביות בתוכנית הלימודים

 

לימודי הטכנולוגיה ועולם הפיתוח (ניו-מדיה ופיתוח לומדה, משחקים ועוד) במסגרת התואר הראשון בטכנולוגיות למידה מותאמים לדרישות התעשייה ולמגמות המתפתחות בתחום זה בארץ ובעולם.
קצב התפתחות הטכנולוגיה ועולם הניו-מדיה מציב אתגרים רבים – מה שהיה עדכני לפני שנה כבר מיושן היום...לכן, מחשבה רבה מוקדשת באופן שוטף ליצירת תוכנית לימודית דינאמית ועדכנית אשר תקנה לבוגר את מיטב הכלים להשתלבות בתעשייה. דינאמיות זו באה לידי ביטוי בשינוי תכני הקורסים משנה לשנה ולעיתים מסמסטר לסמסטר הכל בהתאם לצרכים המשתנים.

 

קורסים בפיתוח סביבות אינטראקטיביות בטל"מ
חובה
טכנולוגיות תקשורת בניו-מדיה | עקרונות בפיתוח בסביבת NET | פיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט אינטראקטיביים | פיתוח ועיצוב אתרים מבוססי צד שרת | גישות למידול בפיתוח בסיסי נתונים | אנימציה – תכנון ויישום
בחירה
גישות בפיתוח מבוסס קוד פתוח | טכנולוגיות פיתוח מתקדמות לסביבת אינטרנט | פיתוח לסביבות ניידות | ועוד

 

עוד על עולמות התוכן הנוספים בתואר בטכנולוגיות למידה  
פירוט נוסף בעמוד תוכנית הלימודים
 
ניו מדיה - משחק
משחק "פיראטונים" - קורס סביבות לימוד אינטראקטיביות ותכנות 1 - שני שרבני ושגיא קריאף
 

למה ללמוד פיתוח סביבות אינטראקטיביות (ניו-מדיה, לומדה, משחקים ועוד) דווקא ב- HIT ?

4 נקודות מרכזיות מייחדות את התואר הראשון בטכנולוגיות למידה ב- HIT מתוכניות לימודים אחרות בתחום:
 1. מיזוג בין 3 עולמות: הדרכה, עיצוב, טכנולוגיה
  יש יתרון עצום לאיש מקצוע שיודע ומבין גם הדרכה, גם עיצוב חזותי וחווית משתמש וגם פיתוח טכנולוגי. ארגונים בתעשייה מאוד מחפשים אנשים כאלו.
 2. למידה ע"י עשייה (Learning by Doing)
  מתוך ניסיון לדמות את העולם 'האמיתי', במרבית הקורסים מבצעים פרויקט מסכם (בד"כ בצוותים) ולא מסתפקים במבחן ידע בלבד. חלק ניכר מהפרויקטים הם אינטגרטיביים, ומשלבים מיומנויות וידע של מספר קורסים הנלמדים במקביל.
 3. עם הפנים לתעשייה
  תכני התוכנית קשורים באופן הדוק לתעשייה. הקשר לעולם 'האמיתי' נוצר באמצעות סגל המחלקה, שחלקו הגדול מגיע מארגונים שונים בתעשייה. בנוסף, בפרויקט הגמר תתמודדו עם אתגר הדרכתי בו תעבדו מול לקוח אמיתי ותיישמו את הידע והמיומנויות שרכשתם במהלך הלימודים, כהכנה להשתלבותכם בתעשייה.
 4. סגל מגוון בעל תשוקה לתחום התמחותו
  המחלקה לטכנולוגיות למידה מורכבת מאנשי סגל מנוסים בתחומי הטכנולוגיה, העיצוב, הפיתוח וההדרכה. כולם מלאי תשוקה לתחום ההתמחות שלהם. כולם כבר ליוו מאות סטודנטים במסע לפיתוח קריירה בתחום תוסס ודינמי.
 

השתלבות בתעשייה

SAP, NESS, Amdocs, Comverse הם רק חלק קטן ממגוון רחב של ארגונים וחברות המעסיקים את בוגרי התכנית לטכנולוגיות למידה. בוגרינו משולבים במגוון תפקידים כגון ראשי צוותי פיתוח, מפתחי WEB (צד שרת וצד לקוח), אנשי DB, מאפייני סביבה טכנולוגית ובודקי QA.
 
מוכן/ה לאתגר? חושב/ת שהלימודים מתאימים לך? מלא/י את פרטיך בטופס שבתחתית העמוד ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.