אשכול טכנולוגיה

אשכול טכנולוגיה - פיתוח טכנולוגי מועצם AI

ראש אשכול: ד"ר דן כהן-וקס

האשכול הטכנולוגי הוא אחד משלושת תחומי הדעת הנלמדים בפקולטה לטכנולוגיות למידה. הלמידה באשכול מבוססים על רכישת יכולות פיתוח באמצעות טכנולוגיות מגוונות  מועצמות ביכולות בינה מלאכותית (AI). האשכול מקנה ידע יישומי למגוון סביבות לרבות Full-Stack Web, סביבות MR/AR/VR ,פיתוח מחשוב מוחשי (IoT) רובוטים חברתיים. לימוד המקצועות שבאשכול מתבצע בגישה בין-תחומית שכוללת פיתוח של סביבות וכלים חדשניים המותאמים להתמודדות עם אתגרים אותנטיים מעולמות הלמידה וההדרכה.

איך זה בא לידי ביטוי?

האשכול הטכנולוגי מכנס  תחתיו את מקצועות הלימוד שנועדו להכשיר סטודנטים וסטודנטיות  לפיתוח מערכות וסביבות הדרכה ולמידה עתירות טכנולוגיה. במהלך הלימודים, עוברים  הסטודנטים והסטודנטיות הכשרה מקיפה במקצועות הפיתוח הטכנולוגי הרלוונטיות לעידן ה-AI. ההכשרה כוללת מגוון תחומים, לרבות חשיבה חישובית, פיתוח מסדי נתונים, פיתוח קוד במגוון שפות וכלים העדכניים ביותר. הלימוד מתבצע בגישה מעשית מבוססת פרויקטים שמתכתבים עם אתגרים אותנטיים מתוך עולמות הלמידה וההדרכה. 


בסיום הלימודים, ידעו הסטודנטים והסטודנטיות לנתח ולאפיין צרכים טכנולוגיים, כמו גם לפתח מערכות וסביבות עתירות טכנולוגיה חדשנית במטרה להעצים תהליכי למידה והדרכה.

איך זה נראה בפועל?

לפרוייקטים נוספים

פיתוח טכנולוגי בתכנית הלימודים

קורסי חובה (רשימה חלקית)

  • מבוא לטכנולוגיות במדיה החדשה
  • מבוא לחשיבה חישובית
  • מבוא לבניית אתרים
  • מבוא לתכנות
  • תכנות 1,2,3

קורסי בחירה (רשימה חלקית)

  • תכנות מתקדם
  • כריית מידע וניתוח למידה
  • שילוב טכנולוגיות MMI

איך הקורסים האלה מתקשרים לשאר התואר?

פיתוחים טכנולוגיים שנעשים במטרה לתמוך או להעצים תהליכי למידה או הדרכה, כוללים מספר שלבים לרבות ניתוח צרכים, עיצוב ממשקים וחווית משתמש ומימוש לכדי מערכת שמסייעת לאנשי המקצוע להתמודד עם אתגרים אותנטיים מהשטח. אשכול המקצועות הטכנולוגיים מצייד את הסטודנטים במגוון ידע וכלים שמשמש לפיתוח מערכת או סביבה חדשנית, שנבנות על בסיס הידע שנרכש במקצועות שנלמדו באשכולות המשיקים.

לתכנית הלימודים המלאה

לשאלות ופרטים נוספים - ניתן לפנות לראש האשכול ד"ר דן כהן-וקס

מעוניינים לשמוע עוד? מספר המקומות מוגבל!
הזינו פרטים בטופס הקצר מטה וניצור עמכם קשרחץ למטה