אשכול טכנולוגיה

אשכול טכנולוגיה - פיתוח טכנולוגי

ראש אשכול: ד"ר דן כהן-וקס

האשכול הטכנולוגי הוא אחד משלושת תחומי הדעת הנלמדים בפקולטה לטכנולוגיות למידה. הלמידה וההוראה באשכול מבוססים על רכישת יכולות פיתוח באמצעות טכנולוגיות מגוונות, לרבות כלים לפיתוח Stack-Full בסביבת Web ,פיתוח סביבות MR/AR/VR ,פיתוח באמצעות מחשוב מוחשי (IoT) ופיתוח רובוטים אנושיים וחברתיים.

שיטת הלימוד בגישה הבין-תחומית מתבצעת תוך שילוב סביבות טכנולוגיות רלוונטיות והחדשניות ביותר.

איך זה בא לידי ביטוי בתואר?

אשכול זה מכנס תחתיו את מקצועות הלימוד שנועדו להכשיר סטודנטים ולספק להם ידע וכלים לפיתוח מערכות וסביבות עתירות טכנולוגיה, להעצמת תהליכי הדרכה ולמידה.

במהלך הלימודים, תעברו הכשרה מקיפה במקצועות הפיתוח שכוללים מגוון תחומים, לרבות חשיבה חישובית, פיתוח מסדי נתונים, פיתוח קוד במגוון שפות תכנות מובילות ובגישת Stack-Full . כלים אלו יילמדו בגישה מעשית ומבוססת פרויקטים שמתכתבים עם אתגרים אותנטיים מתוך עולמות הלמידה וההדרכה. יתרה מזאת, תתנסו בפיתוח טכנולוגי לצורך בניית מערכות המשלבות מגוון אמצעים חדשניים שמותאמים לסביבות Web מתקדמות, טכנולוגיות מציאות מדומה ורבודה, וכן מערכות הנתמכות בבינה מלאכותית. בסיום הלימודים, תדעו לנתח ולאפיין צרכים טכנולוגיים, כמו גם לפתח מערכות וסביבות עתירות טכנולוגיה חדשנית במטרה להעצים תהליכי למידה והדרכה.

איך זה נראה בפועל?

לפרוייקטים נוספים

פיתוח טכנולוגי בתכנית הלימודים

קורסי חובה (רשימה חלקית)

  • מבוא לטכנולוגיות במדיה החדשה
  • מבוא לחשיבה חישובית
  • מבוא לבניית אתרים
  • מבוא לתכנות
  • תכנות 1,2,3

קורסי בחירה (רשימה חלקית)

  • תכנות מתקדם
  • כריית מידע וניתוח למידה
  • שילוב טכנולוגיות MMI

איך הקורסים האלה מתקשרים לשאר התואר?

פיתוחים טכנולוגיים שנעשים במטרה לתמוך או להעצים תהליכי למידה או הדרכה, כוללים מספר שלבים לרבות ניתוח צרכים, עיצוב ממשקים וחווית משתמש ומימוש לכדי מערכת שמסייעת לאנשי המקצוע להתמודד עם אתגרים אותנטיים מהשטח. אשכול המקצועות הטכנולוגיים מצייד את הסטודנטים במגוון ידע וכלים שמשמש לפיתוח מערכת או סביבה חדשנית, שנבנות על בסיס הידע שנרכש במקצועות שנלמדו באשכולות המשיקים.

לתכנית הלימודים המלאה

לשאלות ופרטים נוספים - ניתן לפנות לראש האשכול ד"ר דן כהן-וקס

מעוניינים לשמוע עוד? מספר המקומות מוגבל!
הזינו פרטים בטופס הקצר מטה וניצור עמכם קשרחץ למטה