חדשות ואירועים

ליטל אפשטיין, בוגרת המחלקה למדעי המחשב" היה לי חשוב שהמוסד בו אלמד יהיה ממוקם במרכז הארץ, ששכר הלימוד בו הולם ושלא יהיה המוני. המכון ענה על דרישות אלו וכמובן שהוא נחשב בשוק."

 
 
 
שלומי משבי, דורי טוויג, ליטל אפשטיין, ג׳ניה לב, הילה דנינו, אלי קלן, ניצן מצליח
ליטל אפשטיין (שלישית מימין) עם חבריה לספסל הלימודים

 

 

שיחה עם ליטל אפשטיין, בוגרת המחלקה למדעי המחשב, לקראת טקס הענקת התואר הראשון.
 
מדוע בחרת ללמוד מדעי המחשב?
"בשירותי הצבאי שירתתי בחיל התקשוב ועסקתי במחשבים ובתוכנה. לא ידעתי מה המשמעות של לימודי מדעי המחשב אך רציתי ללמוד תחום שדומה לעיסוקי במהלך השירות הצבאי. מה שכן ידעתי, זה שמדובר בתואר מכובד, מקצועי, איכותי וחשוב מכך, שמאפשר ביטחון כלכלי ותעסוקתי."
 
מדוע בחרת ללמוד ב HIT מכון טכנולוגי חולון?
"היה לי חשוב שהמוסד בו אלמד יהיה ממוקם במרכז הארץ, ששכר הלימוד בו הולם ושלא יהיה המוני. המכון הטכנולוגי חולון ענה על דרישות אלו וכמובן שהוא נחשב בשוק. במכון יש יחס אישי לכל סטודנט וזו לא קלישאה, אם צריך עזרה או גמישות לשינויים - אנשי המכון תמיד שם לפניות ובקשות הסטודנטים."
 
לנשים רבות יש רתיעה מהמקצוע. מה דעתך על כך וכיצד את הרגשת?
זה נכון. לצערי מקצועות היי-טק והטכנולוגיה נתפשים כמקצועות "גבריים" אך לא כך הדבר. מדעי המחשב בהחלט יכול להיות גם מקצוע לנשים ואין שום הבדל או יתרון לאף אחד מהמינים. חששתי מאוד ביום הראשון ללימודים, מלחץ לא הבנתי את החומר הנלמד ונבהלתי. תוך כמה ימים כשנרגעתי והזמן עבר למדתי לאהוב מאוד את האנשים והמקצוע. רכשתי במהלך התואר חברים לכל החיים. אין ספק שהתואר הוא קשה, אך מספק ומתגמל מאוד לסיים אותו."
 
מה הפתיע אותך כשהגעת למכון?
"הכל היה חדש: המבנים, הכיתות וגם המעבדות חדשות ומתקדמות. הפתיע אותי שבניגוד לסיפורים של חברותי על אוניברסיטאות ובמכללות אחרות, במכון הטכנולוגי חולון תמיד יש עם מי לדבר ולמי לפנות. וכשהשוותי את החומר הנלמד עם חברות הלומדות את המקצוע במקומות אחרים הופתעתי מאוד מרמת החומר הגבוהה הנלמדת במכון."
 
במה את עוסקת היום?
"בתום התואר השתלבתי בחברת התוכנה צ'ק פוינט ואף גייסתי לחברה חברים נוספים איתם למדתי. אין ספק שתואר במדעי המחשב מהמכון הטכנולוגי הוא כרטיס כניסה מצויין לשוק העבודה."
 
לאיפה תרצי להתפתח בעתידך המקצועי?
"אני מאוד רוצה להמשיך את עבודתי בצ'ק פוינט ולהתפתח לתפקידים בכירים בחברה."

למי את מעוניינת להודות באופן מיוחד.
"אני רוצה להודות לד"ר אלכסנדר ספיבק, סגן הדקאן וראש המחלקה למדעי המחשב, על האוזן הקשובה לכל שאלה, ייעוץ ובעיה."

מילה לבוגרים בני המחזור שלך?
"אני מקווה שהתואר פתח לכם אופק בתחום ואני מאחלת לכולנו בהצלחה!"