חדשות ואירועים

טקס הענקת מלגות לסטודטים מצטיינים בפיזיקה ע"ש ד"ר קובי קראוס ז"ל

 

זו השנה השנייה בה מתקיים במכון טקס הענקת מלגות לסטודנטים מצטיינים בפיזיקה ע"ש ד"ר קובי קראוס ז"ל.

 

ד"ר קראוס, מרצה בכיר במחלקה לפיסיקה בפקולטה למדעים, נפטר לפני שנתיים בנסיבות טרגיות ומשפחתו החליטה להנציח את זכרו בתרומה למעבדה הקרויה על שמו. השנה נתרם על ידם ספקטרומטר מיקרו-ראמאן לשימוש למחקר והוראה.
נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב, יזם גם הענקת מלגות הצטיינות לסטודנטים אשר הגיעו להישגים יוצאי דופן בפיזיקה, מתוך רצון להנציח את זכרו של ד"ר קובי קראוס וכדי להדגיש את חשיבות מקצוע הפיזיקה.
 

השנה זכו במלגה הסטודנטים יעקב ישראלוב ושי רון מהפקולטה להנדסה.

 

מימין: פרופ' פרוכטמן, יעקב ישראלוב, פרופ' יעקובוב, פרופ' זאב

 

מימין: פרופ' פרוכטמן, שי רון, פרופ' יעקובוב, פרופ' זאב

 

בטקס, נכחו נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב, סגן הנשיא לעניינים אקדמיים פרופ' דוד שויחט, מנכ"ל המכון מר שמואל גולדברג, דקאן הפקולטה למדעים פרופ' עזרא זאב, פרופ' אמנון פרוכטמן, ראש המחלקה לפיסיקה בפקולטה למדעים, ד"ר עמוס בר-דע ראש התכנית לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בפקולטה להנדסה, בני משפחתו של ד"ר קובי קראוס ז"ל ועמיתים לעבודה. 

 

פרופ' אמנון פרוכטמן אמר כי מותו הטרגי של קובי ז"ל קטע קריירה מדעית מבטיחה ואת האפשרות שיתרום מהידע העצום שלו למכון ולמדע בכלל. פרופ' פרוכטמן אמר עוד כי המחלקה לפיסיקה בפקולטה למדעים בוחנת יחד עם הנהלת המכון את האפשרות לפתוח תוכנית בפיסיקה הנדסית אשר המודל שלה הן לגיוס אנשי סגל והן המודל לסטודנט המצטיין - הוא קובי ז"ל.

 

עוד אמר פרופ' פרוכטמן כי לאחר מותו התפרסם מאמר במגזין NATURE היוקרתי, שקובי ז"ל היה אחד ממחבריו. פרופ' פרוכטמן הודה למשפחה על תרומתה הנדיבה וציין כי המכשיר יתן לפקולטה דחיפה קדימה למחקר ולהוראה במכון במסגרת הלימודים המתקדמים.

 

פרופ' אדוארד יעקובוב אמר כי המחלקה לפיסיקה נחשבת לאחת המחלקות החזקות ביותר בארץ וכי המכון שוקל עתה את פתיחת התוכנית לפיסיקה הנדסית אשר תאפשר לבוגריה להתמחות בשני התחומים החשובים הללו.

עוד אמר הנשיא כי החל מהשנה הקרובה יגדיל המכון את מספר המלגות ע"ש קובי קראוס ז"ל.

 

מר שמואל גולדברג, מנכ"ל המכון ציין כי קובי ז"ל אמנם איננו איתנו עוד אך רוחו מלווה אותנו ונמצאת כאן.

 

בהמשך המפגש, התקבצו בני המשפחה והאורחים במעבדה לפיסיקה ושמעו הסברים מפי פרופ' אלה זאק, ראש המעבדה לסינתיזה וחקר ננו-חומרים, על המיקרוסקופ החדשני.
 

 

פורסם: 11/07/2019