חדשות ואירועים

מאמר של חוקרים מ-HIT יפורסם במגזין היוקרתי Experimental Gerontology

 

מאמר של חוקרים מ-HIT: דמיטרי פטשוב, בוריס שפירו, אבירן לוי וד"ר רונן שושניק, התקבל לפרסום במגזין היוקרתי Experimental Gerontology.

 

דמיטרי פטשוב
בוריס שפירו
אבירן לוי
ד"ר רונן שושניק

 

המחקר בוצע יחד צוות חוקרים ממעבדות המחקר של המרכז הרפואי ע"ש סוראסקי (איכילוב) והוא בוחן את תבנית הפעולה המוחית של מחזור ההליכה בקרב אנשים בריאים (צעירים ומבוגרים) עם וללא מאמץ קוגניטיבי. במחקר זה פותחו שיטות ואלגוריתמים המאפשרים זיהוי שלבי ההליכה השונים מתוך ניתוח הקלטות פעילות מוחית באופן לא פולשני (רשמת מוח חשמלית - EEG).

 

החוקרים גילו שעוצמת הפעילות המוחית בקרב המבוגרים הייתה חזקה יותר בהשוואה לצעירים ויחד עם זאת, בעלת עקביות נמוכה יותר. כמו כן, נמצא כי בעת מאמץ קוגניטיבי תוך כדי הליכה (Auditory Oddball Task), זמני הפעולה המוחית אשר אחראיים על מחזור ההליכה, מתקצרים. 

 

החוקרים דמיטרי פטשוב, בוריס שפירו, אבירן לוי וד"ר רונן שושניק לקחו חלק פעיל בפיתוח אלגוריתמים וניתוח תוצאות הניסויים של המחקר יחד עם החוקרים מהמרכז הרפואי ע"ש סוראסקי (איכילוב).

 

דמיטרי פטשוב

רכז פרויקטים ומנהל מעבדת מידול מתמטי בפקולטה למדעים. מחקרו של דמיטרי עוסק בפיתוח אלגוריתמים לעיבוד וניתוח נתונים לצרכים רפואיים. הוא עוסק במחקר באופן שותף יחד עם החוקרים מ- HIT ומהמרכז הרפואי ע"ש סוראסקי (איכילוב).

 

בוריס שפירו

בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב- HIT. השתתף במחקר במסגרת פרויקט גמר של התואר בהנדסה בהנחייתם של ד"ר רונן שושניק ומר' דמיטרי פטשוב. כיום בוריס עובד בחברת Mobileye בתור Field Engineer.

 

אבירן לוי

בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב- HIT. השתתף במחקר במסגרת פרויקט גמר של התואר בהנדסה בהנחייתם של ד"ר רונן שושניק ומר' דמיטרי פטשוב. כיום אבירן עובד בחברת Airspan בתור מהנדס אינטגרציית רדיו בתחום הסלולר.

 

ד"ר רונן שושניק

ראש המחלקה לביו הנדסה ומרצה בכיר בפקולטה להנדסה. המחקר של רונן מתמקד בזיהוי ואפיון אותות עצביים הנרשמים באופן לא פולשני מהמוח בעת תכנון ודמיון תנועות יד במרחב לשם שליטה בהתקנים חיצוניים (לדוגמא, זרוע רובוטית) באמצעות המחשבה עבור חולי שבץ, ניוון שרירים ומחלות ניווניות שריריות ועצביות.
 

 

 

למאמר המלא: DOI: 10.1016/j.exger.2019.110709

 

 

 

פורסם: 03/09/2019