חדשות ואירועים

סטודנטים למדעי המחשב פיתחו אפליקציה חדשנית לכבדי שמיעה

 

ואדים גברילוב ואיילת אברהם, סטודנטים למדעי המחשב פיתחו אפליקצייה בשם "DAS – Deaf Access Solution" המאפשרת לכבדי שמיעה להשתתף בכל שיחה.

האפליקציה פותחה במסגרת פרויקט של מיזם "מערך פרויקטים" של הפקולטה למדעים מדויקים, בהנחיית מר ערן קצב, מומחה לפיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד.

 

המשתמשים באפליקציה פותחים קבוצה וירטואלית למען אותו המפגש- ארוחה משפחתית, פגישה עסקית, הרצאה או שיח קטן בין חברים, והאפליקציה מקשיבה לכל אחד מהמשתתפים וכותבת את מה שנאמר, כך שגם המשתתף כבד השמיעה יוכל לקרוא את מה שנאמר ולהגיב בזמן אמת, בכתב או בדיבור.

 

האפליקציה משתמשת בטכנולוגיה קיימת של גוגל בשם Speech Recognizer שמתרגמת את הקול לטקסט מכל אחד מהמכשירים הסלולריים של החברים באותה הקבוצה. בכל פעם שאחד החברים מתחיל לדבר, האפליקציה מתחילה להקליט אותו ולתמלל את מה שהוא אומר וכך נוצר צ'אט כתוב של השיחה הקולית שמתקיימת.

 

 

איילת אברהם, ממפתחי האפליקציה 

"כל הרעיון לאפליקציה הזאת בא אחרי שראיתי מישהו כבד שמיעה מנסה לקנות פלאפון ולא מצליח לתקשר עם המוכר חשבתי שהעובדה שכיום אין פתרון טכנולוגי שיפתור את הבעיה ממש מטרידה. האפליקציה שלנו באה לפתור את הבעיה הזאת ואני מאמינה שהיא יכולה להחליף את קופסאות התקשורת שמתחברות למכשירי השמיעה של כבדי השמיעה ולתת פתרון קל הרבה יותר לבעיה. אנחנו בתהליכי פיתוח של יישומים חדשים באפליקציה שיהפכו אותה לטובה הרבה יותר, ומתכוונים עד סוף הסמסטר להציג אותה לנגישות ישראל שתבחן אותה כפתרון חדשני לבעיה".

 

 

 

פורסם: 12/02/2019