חדשות ואירועים

סטודנטים בשנה ג' מהמחלקה למדעי המחשב פיתחו מערכת נוכחות

 
דור שובל ותבל חלילית, סטודנטים  בשנה ג' מהמחלקה למדעי המחשב פיתחו מערכת נוכחות עבור המכון הטכנולוגי  אשר יודעת לנטר ולבדוק שהסטודנט נוכח בכיתה.
 
בתמונה מימין לשמאל: תבל חלילית, דור שובל
בתמונה מימין לשמאל: תבל חלילית, דור שובל
 
המערכת  הנקראת  HIT Attendance  פותחה בהנחיית ד"ר מיכל גורדון מהמחלקה למדעי המחשב באה לענות על הצורך לפיו סטודנטים נרשמים לשיעורים אולם לא יינתן לעקוב אחרי נוכחותם בהם.

דור שובל:" יצרנו מערכת שבה המזכירות טוענת את כלל השיעורים של המרצה לבסיס נתונים והסטודנטים מתקינים את האפליקציה במכשיר. כאשר הסטודנט נוכח בשיעור , הוא מקליד בנוחות מהמכשיר שלו והמרצה מקבל דיווח. למערכת יש מספר הגנות על מנת לוודא שהסטודנט לא מדווח שהוא נמצא מהבית. 
 
תמונת מסך
 
הפרויקט הזה הכשיר אותי לעולם האמיתי  והביא לידי ביטוי את הניסיון המקצועי שלי, אותו אני יכול להציג בעת קבלה למקום עבודה. הוא איפשר לי ללמוד המון דברים בצורה עצמאית ואני יכול לומר בסיפוק שבזכותו התקבלתי למקום העבודה הנוכחי שלי".
 
ד"ר מיכל גורדון: "אני דוגלת בלמידה מבוססת פרויקטים, למידה הנעשית תוך כדי פתרון של בעיה אמיתית שמעניינת את הסטודנט. יש למידה רבה המתרחשת תוך כדי וזה מעודד מחקר ועשייה עצמאיים. תוך כדי הפרוייקט הסטודנטים השתמשו בידע שרכשו במהלך התואר, התחברו לבסיס נתונים, וללמדו פיתוח אפליקציות.
 
תמונת מסך
 
הפרויקט  משתייך לקבוצה של פרויקטים בהובלתו של ד"ר דימיטרי גולדשטיין , מרצה בכיר ואחראי על פרוייקטי סטודנטים בפקולטה למדעים, מקנה 3.5 נקודות זכות ונעשה בליווי חבר סגל מהמחלקה למדעי המחשב.
 
אל דאגה, אם אתם לא נוכחים בכל השיעורים, האפקליציה עדיין בשלבי ניסוי ואיננה בשימוש.