שיחות קמפוס

המסלול גמיש - הרמה לא..

ויטלם, נשוי ואב לשניים, המשיך לעבוד במשרה מלאה בתחום ניהול הרשתות לכל אורך לימודיו. בשנה הראשונה עבד בחברת IBM ולאחר מכן בחברת HP. לאחר הלימודים קודם והיום הוא משמש כ – System programmer עם אוריינטאציה לפיתוח וכן עוסק בניהול לקוחות.

"המשפחה יותר חשובה מהכול. לא ויתרתי על חיי המשפחה במהלך הלימודים וכמובן לא הייתי מצליח בלי התמיכה שלהם", הוא אומר. "מה שכן, ניסיתי לכוון את המטלות והעבודות יותר לשעות הערב. רק כשהיו מבחנים לפעמים היה קצת צורך לוותר על הזמן על המשפחה", הוא מוסיף.

ויטלם הגיע למכון בזכות המסלול הגמיש המאפשר לימודים לתואר ראשון B.sc. במדעי המחשב, בשעות הערב. הוא שוחח עם ראש המחלקה דאז והתרשם מאוד. בנוסף, בעבודה שלו שמע דברים טובים מאוד על המכון. כשהחלו הלימודים הוא כמובן לא התאכזב. "סביבת הלימודים במחלקה נוחה, יש התחשבות מצד המרצים וגם ניתן להתקשר ולשאול שאלות מחוץ לשעות הלימודים", הוא אומר. כמו כן, הוא מציין כי "הגמישות של המרצים, לא באה על חשבון הרמה שלהם". גמישות המחלקה באה לידי ביטוי גם כשהתברר שיתכן ואין לו מספיק נקודות לסיים את התואר בשלוש שנים, "במחלקה עשו את כל המאמצים כדי שאצליח לעשות זאת", הוא אומר. חשוב לו להדגיש שצריך להשקיע בתואר, כמו כל תואר של מוסד אקדמי רציני.

אלו כלים קיבלת במחלקה?

"הלימודים העשירו אותי מאוד, נהניתי גם מהשיעורים הפרקטיים וגם מהלימודים הכלליים. האווירה האקדמית נתנה לי המון, קיבלתי יסודות טובים וכלים להתמודד עם בעיות שלפני כן לא ידעתי איך להתמודד איתם. לפני הלימודים היה לי רקע בפיתוח, למדתי ניהול רשתות וגם למדתי לבד, ככה שהיה לי יותר קל בקורסים שעסקו בשפות תכנות. מצד שני, לא היה לי רקע במתמטיקה. כלים נוספים שקיבלתי הם כלים בניהול".

איך הייתה האווירה החברתית במהלך הלימודים?

"במסלול הגמיש היינו משהו כמו 20 חבר'ה ולמדנו הרבה ביחד, כמו יחידה אחת. ידעתי שאם אפספס איזה שעור יהיה מי שיעזור לי. זו הייתה אחת הנקודות החזקות בלימודים. היינו גם מבלים ביחד במהלך הלימודים ונשארנו חברים טובים עד היום".

ויטלם נבחר למצטיין דיקן בשנה האחרונה ללימודיו, ולדבריו זה פשוט "קרה". "האמת היא שגם אני הופתעתי. בגלל הלחץ, לא יכולתי להרשות לעצמי לעשות מועדי ב' אף פעם, המאמץ היה לעבור בפעם הראשונה בציון סביר. בשנה האחרונה היה לי את הממוצע הכי גבוה בשכבה, זה פשוט קרה", הוא מצטנע. הוא מצטער שלא התחיל ללמוד בגיל צעיר יותר, אך אומר שהבגרות שלו תרמה להצלחה שלו. "אני דוגמה לזה שאפשר ללמוד ולהצליח תוך כדי עבודה במשרה מלאה וטיפול במשפחה", הוא מסכם.