חדשות ואירועים

פרוייקט גמר של סטודנט לתואר שני בפקולטה להנדסה התפרסם ב- Optics&Laser Technology

 

פרוייקט גמר של רמי דדבייב, סטודנט בתואר שני בפקולטה להנדסה, בהנחייתו של ד"ר דרור מלכה, התפרסם בכתב העת היוקרתי של Optics&Laser Technology. הפרויקט משלב טכנולוגיה חדשה של מימוש מפלגים באמצעות סיבים אופטיים כאשר התכנון וסימולציות נעשו במכון ובשיתוף אונ' בר-אילן ביצענו את הניסויים.

 

מימין: ד"ר דרור מלכה ורמי דדבייב

 

תקציר הפרויקט:

אחד המכשולים העיקריים אשר מגביל את הביצועים במערכות תקשורת באור הנראה הוא היכולת לשדר מידע בקצב גבוה. על מנת להתגבר על מכשול זה, אנו מציעים תכנון חדשני עבור מפלג RGB המבוסס סיב קריסטל פוטוני בעל מספר רב של ליבות. כאשר כל ליבה עשויה מסיליקון ניטריד (Si3N4).

 

התכנון החדש מבוסס על החלפת חלק מאזורי חורי האוויר במוטות סיליקון ניטריד לאורך הסיב המאפשר שליטה במרחק הצימוד בין ליבות שכנות. מיקום מוטות הסיליקון ניטריד והפרמטרים הגאומטריים של הסיב הקריסטל הפוטוני עברו אנליזה וסימולציות נרחבות תוך כדי שימוש בשיטת BPM (Beam Propagation method) בשילוב עם קודים במטלב.

התוצאות מראות שאותות ה-RGB ניתנים לפילוג לאחר התפשטות האור למרחק של 5.5 מילימטר יחד עם Crosstalk מעולה בתחום שבין 20.766- ל- 23.95- דציבלים ורוחב סרט גדול בתחום שבין
5.9 ל- 16.3 ננומטר.

 

קישור לפרסום:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0030399218311253?dgcid=rss_sd_all

 

 

פורסם: 02/12/2018