חדשות ואירועים

זכייה במענק של 1.2 מיליון ש"ח לשני חוקרים מהפקולטה לניהול טכנולוגיה

 

ד"ר אייל בריל מהפקולטה לניהול טכנולוגיה בשיתוף עם ד"ר יוסי טנאי חבר סגל בפקולטה לניהול טכנולוגיה וחוקר במכון וולקני, וד"ר עופר רוזנשטיין ממכון וולקני, קיבלו מימון ממשרד המדע לביצוע מחקר בנושא: "שימוש בנתוני העתק (Big data) לצורך ביצוע אופטימיזציה בזמן אמת של פונקציות גידול".

משך הפרויקט שלוש שנים והתקציב שאושר הינו 1.2 מיליון ₪. בפרויקט יועסקו תלמידים מהתואר הראשון והתואר השני בניהול טכנולוגיה.

 

 

בחקלאות נהוג לחשב את כמות המים הדרושה לגידול מסוים על בסיס מקדמים קבועים. בשנים האחרונות התפתח תחום של טיוב החישוב של כמות המים הניתנת לצמחים על בסיס חישובים פרטניים לכל צמח בהתאם לתנאים שבהם הוא נמצא ובהתאם לקצב הגידול בפועל.

 

במסגרת המחקר תפותח מערכת שמחשבת את כמות המים האופטימלית בהתאם לנתוני מזג אויר ועננות עדכניים המתקבלים בזמן אמת מלוויינים.

התפקיד של הצוות מהפקולטה לניהול טכנולוגיה שיעסוק במחקר במכון הינו פיתוח המערכת שמבצעת עיבוד של נתוני הלוויין והתאמת כמות המים לפונקציית הגידול. מדובר בכמויות גדולות מאוד של נתונים הדורשות שימוש בטכנולוגיה של BigData. בהמשך תפותח מערכת אינטרנטית אשר תנגיש את המערכת למשתמשים חקלאיים בצורה קלה לשימוש.
 

 

פורסם: 10/01/2019