חדשות ואירועים

טרגדיה ואבדה גדולה עם מותו של רודריגו רוסטסקי ז"ל

 

טרגדיה ואבדה גדולה ל HIT עם מותו בתאונת דרכים קשה, של רודריגו רוסטסקי ז"ל, מוסמך תואר שני בניהול טכנולוגיה.

 

סופי ורודריגו רוסטסקי (מתוך פייסבוק)


בתאונה המחרידה שהתרחשה לפני כשבוע על כביש 7 ליד גדרה, נהרג בוגר המכון, רודריגו רוסטסקי, אשר לפני כשלושה שבועות קיבל את התואר השני מוסמך בניהול טכנולוגיה. בתאונה הנוראית נהרגו גם רעייתו ובנם בן החודשיים. בתם הקטנה נפצעה קל.


משה גוטסמן, מרצה במכון והמנחה של רודריגו בעבודת הגמר סיפר כי רודריגו ז"ל למד במכון יחד עם קבוצה גדולה ומגובשת של קצינים מחיל האוויר, אך מיד התבלט ביניהם בזכות מנהיגותו, הכריזמה שלו וטוב ליבו. הוא שילב עבודה ולימודים וניחן בתפיסה מרחבית מפותחת מאוד. 


רודריגו ושותפו ללימודים, אופיר רייכרט, בחרו לעשות את עבודת הגמר ביחד ולשמחתי בחרו בי כמנחה", מספר גוטסמן. "נושא עבודת הגמר היה הגברת תפוקה של מערכת ציקלונית שמייצרת חומר מפלזמה אנושית למטרות רפואה. 


לאור העובדה שמשה גוטסמן בעצמו הינו אלוף משנה לשעבר בחיל האוויר, מצא בו רודריגו, מעבר להיותו מנחה, גם חבר קרוב ומנטור אישי לשירותו הצבאי. "הוא נהג להתייעץ אתי רבות בנושאים אישים הקשורים לשירותו בחיל", מספר גוטסמן. "שאלות על הדגשים הנכונים שהוא צריך לשים בתפקיד, התנהלות מקצועית וכמובן תוכניות לעתיד. הוא היה נטוע חזק מאד בארץ, היה מאוד קשור לאימו ושימש מרכז המשפחה המורחבת שלו והמלכד שלה. האבדה היא בלתי נתפסת".


אופיר רייכרט, שותפו של רודריגו לעבודת הגמר אמר בדברי ההספד שלו:


"בשנתיים האחרונות ביצעתי את פרוייקט הגמר שלי עם רודריגו רוסטסקי. מטבע הדברים, חלקנו הרבה דברים אישיים ולמדנו הרבה אחד מהשני. רודריגו חלק איתי את אמונותו (רודריגו היה יהודי משיחי). 
כאשר הוא דיבר עם אנשים זרים לו ומכריו, תמיד דיבר איתם בכבוד רב, והראה לי איך ניתן לגשר על תרבויות וחילוקי דעות.


רודריגו היה בעל גישה פתוחה לעולם, עם יכולת להסתכל על הדברים החיובים שאנחנו יכולים להשפיע עליהם. רודריגו הקים משפחה עם אשתו סופי ולהם הייתה בת מדהימה וחייכנית ובן אשר רק נולד לפני שבועות אחדים.
אני זוכר שיחה עם רודריגו לפני חודשים רבים על תרומת איברים, נושא שקרוב לליבי. רודריגו הקשיב ושאל שאלות. כעבור תקופה, סיפר לי רודריגו שדיבר עם אשתו סופי שבמקרה אסון, הוא ירצה לעזור לאחרים בתרומת אברים.


כאשר אני חושב על הדבר העיקרי שלמדתי ממנו, זה איננו דבר אחד ומסויים, אלא זוהי גישה. רודריגו תמיד חשב על איך הוא יכול לפעול בצורה טובה. בצורה שתשאיר אחריו סביבה קצת יותר טובה. אין צורך לעשות שינויים ענקיים. יש צורך לעשות את הדברים הטבעיים שלנו בצורה טובה.
כאשר באתי להיפרד מרודריגו, למדתי ממשפחתו שאחרי התלבטות רבה, הם החליטו לתרום את איבריו על מנת להציל חיים של אנשים זרים, אותם הם לא מכירים. לצערי המשפחה לא ידעה על רצון רודריגו להיות תורם. 


המשפחה המדהימה הזאת, הגיעה לאותה מסקנה כפי שרודריגו הגיע אליה. אולי כי הם חינכו אותו  בערכים יפים אלו, או אולי בדרך אחרת. אבל גם בלכתו מעולם זה, רודריגו משאיר אותו, קצת יותר טוב.תודה לך רודריגו על שהפכת אותי לאדם קצת יותר טוב"


ד"ר גילה אלברט , ראש החוג לתואר שני, בפקולטה לניהול טכנולוגיה נפרדה ממנו במילים אלה: כבוד גדול שאדם כרודריגו, קצין וג'נטלמן בחייו ובמותו,  הוא מוסמך שלנו בתואר השני בניהול טכנולוגיה. יהי זכרו ברוך."