חדשות ואירועים

בוגרי הנדסת תעשייה וניהול יירשמו בפנקס המהנדסים

רשם המהנדסים והאדריכלים אישר את רישומם בפנקס המהנדסים של בוגרי התוכנית לתואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול לאחר בחינה מדוקדקת, התקבלה אתמול (12.5.21) בקשת HIT להכרה בתוכנית הלימודים הנלמדת במכון בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול טכנולוגיה, לצורך רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים. בחינת תוכנית הלימודים שנמשכה כחצי שנה כללה: מפגשים עם הנהלת המכון והפקולטה, בחינת תוכנית הלימודים, מפגש עם בוגרים, סיורים במעבדות המכון, סקירת סגל ההוראה והמרצים וצפייה בשיעורים הפרונטליים. 

 


מתן ההיתר לרישום יאפשר לבוגרי התוכנית להתמודד על משרות יוקרתיות בסקטור הפרטי והציבורי. הוא גם יקנה למי מהבוגרים שעומדים בדרישות המתאימות זכאות לתגמולי דרוג מחקר מתאימים. ההיתר מציב את בוגרי הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול טכנולוגיה בשורה אחת עם בוגרים ממוסדות איכותיים בישראל ובעולם. 


מנימוקיי הרשם: התכנים הנלמדים נותנים מענה לכלל ההיבטים והתחומים אשר להם נדרש מהנדס תעשייה וניהול בעידן הנוכחי ולאתגרי המשק הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. מערך המעבדות במכון, מכסה את התחומים הרלוונטיים למקצוע הנדסה וניהול, ותומכים את מערך הקורסים ומסלול ההכשרה. מהתרשמות הצוות, סגל ההוראה הוא סגל בכיר, וחלקו בעל רקע בתעשייה, דבר המעצים את הקשר בין החומר הנלמד לתעשייה, ומאפשר לסטודנטים לרכוש גם ידע מעשי. כמו כן, הקשר בין הסטודנטים למרצים הינו ישיר ובלתי אמצעי, דבר התומך בהתקדמותם במסלול הלימודים.


המכון מכשיר את הבוגרים ונותן להם ארגז כלים להתמודדות עם אתגרי המקצוע בתעשיות השונות, תוך שימת דגש להיבטים ההנדסיים, ראייה אינטגרטיבית, חדשנות ויזמות והקניית יכולות "רכות" של הנעת אנשים והעצמת יכולות אישיות. ניכר כי המכון שם את הסטודנט ב"מרכז". הבוגרים אשר סיימו לימודיהם במכון בשנים 2001 ועד ,2017 השתלבו בזרועות הביטחון וחברות הייטק כגון מיקרוסופט ואפל, וציינו שבחרו ללמוד במכון בשל מספר גורמים: המלצות חברים, תכנים אשר מחוברים לתעשייה, גמישות בין לימודי יום ולימודי ערב ושילוב תכנים שלא קיימים במוסדות אחרים.


נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב ציין בגאווה כי הציונים הגבוהים שקיבל המכון בכל הממדים שנבחנו, אקדמיים ואחרים הם אות כבוד למכון. "ההערכה הגבוהה של הבוגרים לתרומת המכון להצלחתם מעידה על המחויבות שלנו להצלחתם". כולי תקווה כי זהו צעד נוסף לחיזוק הקשרים של המכון ואיגוד המהנדסים והאדריכלים. עוד הוסיף "זהו אך סימלי שבאותו שבוע שהתבשרנו על זכייתו של פרופסור עודד מימון מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בפרס מפעל חיים קיבלנו גם את הודעת הרשם. הדבר מוכיח את מצוינות המכון והפקולטה ואת העשייה המתמדת שלנו בנושא איכות ההוראה והשאיפה לשיפור מתמיד. 


פרופ' שאול בר לב דקן הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה סיכם ואמר כי ההכרזה מציבה את בוגרי הפקולטה בחזית הטכנולוגית ומעידה על יכולות הפקולטה וכישורי בוגריה.

 

 

 

 

פורסם: 13/05/21