חדשות ואירועים

"הפנינג משחק עסקים"

"הפנינג משחק עסקים" יתקיים במסגרת לימודי תואר שני בניהול טכנולוגיה אך באי המכון כולם מוזמנים להגיע ולקחת חלק באירוע שיראה לכולנו איך מאמצים אסטרטגיה מנצחת ואיך בונים קמפיין מצליח. יהיה ססגוני ומעניין! יום חמישי, 7 ביוני, 16:00.
הפנינג  משחק עסקים הוא ללא ספק שיאו של קורס "משחק עסקים" המתקיים במסגרת התואר השני בניהול טכנולוגיה, ובו לומדים הסטודנטים לנהל חברות בשוק תחרותי. הסטודנטים יציגו במהלך ההפנינג את הקלפים המנצחים שלהם: את האסטרטגיה בה בחרו, את הטכנולוגיה שאימצו,  את התוכנית העסקית  ואף את הקמפיין השיווקי שבנו.
 
אבקת חלב ומוצרי גבינות ב"מדינה הירוקה"
משתתפי ההפנינג ישחקו השנה בשוק הנמצא ב"מדינה הירוקה", בה קיימים ארבעה איזורים בעלי תכונות שונות (למשל בצפון יש הרבה מים, המערב צפוף בתושבים, הדרום עם מעט תושבים וללא משאבי מים...). הסטודנטים נחלקים לצוותים של שלושה שמנהלים פירמה במדינה הירוקה. עליהם להחליט על מיקומם, הטכנולוגיה בה הם בוחרים, על מספר העובדים אותם הם רוצים לגייס וכדומה. על הפירמות לייצר אבקת חלב ומוצרי גבינות. הפירמות יכולות להשקיע במכונות לייצור, בפטנטים להארכת חיי המדף, להעלאת איכות המוצרים וכדומה. המשחק כולל מגוון מטלות עליהן הם מקבלים ציונים. (למשל, כתיבת התוכנית העסקית מקנה להם 15% מהציון, לעומת זאת, תוצאותיהם בניהול הפירמות כפי שמשתקפות בהרצת הסימולציות של משחק העסקים מקנה להם 55% מהציון) בין היתר המטלה האחרונה של הפירמות תהיה לפתח קמפיין אינטרנטי למכירת מוצריהם. על מנת לייצר קמפיין שיווקי "מנצח" יבנו הסטודנטים אתר שיווקי בתוך אתר http://www.wix.com/  על הסטודנטים להיעזר בתוצאות המשחקים, בתוכנית העסקית שלהם, בהצלחות היחסיות לאורך השנתיים הראשונות של ניהול הפירמה במטלות האישיות, בהיסטוריה  - הכל כדי לשכנע את הלקוחות כי המוצרים שלהם עדיפים על האחרים. ניתן להכין סרטונים, עיצובים של המוצרים וכדומה.
 
איך תיבחר הקבוצה המנצחת?
במהלך ההפנינג יפגינו הסטודנטים את היצירתיות שלהם בשיווק,  וציונם יקבע ע"י מרצי הפקולטה + המבקרים (באמצעות סמרטפון או לפטופים/עמדות מחשב). 
 

יום חמישי, 7 ביוני, 16:00
אולם כנסים, בנין 3
H.I.T-מכון טכנולוגי חולון, גולומב 52, חולון