חדשות ואירועים

זוכרים את ברק מדמון ז"ל

ברק מדמון ז"ל היה סטודנט שנה ב' להנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכון כשהתגייס למילואים. ב24 בנובמבר 2001, שעה 19:58 נורו שתי פצצות מרגמה על כפר דרום. ברק נהרג מרסיס שחדר לצווארו. בן 26 היה בנופלו.
 
"חיית את חייך כברק מלא אור ועוצמה והלכת מאתנו כרעם ביום בהיר".
 
ברק מדמון ז"ל. נולד במושב אביאל, מדרום לבנימינה. אח ללילך, ענבר וסער. ברק נולד באביב וכזה היה - ילד של אביב,
 
בחודש אפריל 1994 התגייס ברק לצה"ל, והתחיל מסלול בשייטת. לאחר שנה וחמישה חודשים עבר לפלחה"ן הצנחנים ובמאי 1996 סיים מסלול כחייל קרבי . ברק ראה בשירותו הצבאי שליחות אידיאולוגית, כחלק מהחינוך השורשי הציוני שקיבל. משפחתו זוכרת ימים ולילות של חרדה וטלפונים באמצע הלילה, שבהם היה ברק אומר משפט אחד: "כשתשמעו בבוקר את החדשות, אל תדאגו, אני בסדר."
 

לאחר השחרור עבד ברק וחסך כסף למימוש חלומו - טיול לדרום אמריקה - חלום אשר הוגשם במלואו. בתום התאקלמות קצרה החל ברק לגבש תוכנית ללימודים. הוא עבר לצפון והחל ללמוד במכינה בטכניון בחיפה. משם המשיך ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכון הטכנולוגי חולון. הוא שילב את הלימודים בעבודה כמאבטח במשמר בתי-המשפט, שבמסגרתו הוצב בבית-המשפט לענייני משפחה ברמת גן. בתקופה זו גם הכיר את חברתו, שירה.
 
באמצע נובמבר 2001 התגייס למילואים, ואחרי אימון קצר נשלח עם חבריו לאייש קו ברצועת עזה, ובאחריותם גזרת כפר דרום.
ביום י' בכסלו תשס"ב (24.11.2001) נפל ברק בפעילות מבצעית בכפר דרום. באותה שבת התקיים ביישוב מפגש 'שבת ארגון' - מפגש של בני נוער דתיים מתנועת 'בני עקיבא'. במוצאי שבת יצא ברק עם שניים מחבריו למילואים למקום הכינוס, כדי להקשיב לשירי ארץ-ישראל שאותם אהב בכל מאודו. בשעה 19:58 נורו שתי פצצות מרגמה על כפר דרום. אחת הפצצות נפלה ליד ברק וחבריו, שעה שעשו דרכם ליישוב. ברק נהרג מרסיס שחדר לצווארו. בן עשרים-ושש היה בנופלו. לאחר מותו הועלה לדרגת רב-סמל. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בבנימינה. הותיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.


התוכן בעמוד זה מתוך אתר ההנצחה הממלכתי "יזכור"