חדשות ואירועים

בואו להכיר את מרכז המצוינות לאנרגיה חלופית ורשת חכמה

 

המרכז, השייך לפקולטה להנדסה הוקם בעקבות זכיה של הפקולטה במענק של משרד המדע.

 

 

ד"ר חן פרימן, מרצה בפקולטה להנדסה ומומחה בתחום האנרגיה המתחדשת, הוא האחראי האקדמי על המרכז: "אנו מכשירים את מהנדסי העתיד במטרה לקדם מחקר ושת"פ בתחום האנרגיה. תחום האנרגיה מתחדש ומתעדכן והסטודנטים שלנו לומדים בשיטה חדשה וממוחשת ייחודית למכון.
מדובר בקורס מעבדה חובה במהלך הלימודים. לימודי התיאוריה מתבצעים דרך המודל והסטודנטים מגיעים למעבדה ומבצעים ניסויים ובחנים ממוחשבים.
המעבדה מספקת לסטודנטים התנסות ב"עולם האמיתי", הן מבחינת הציוד העכשווי והמשוכלל והאפשרות הניתנת לכל סטודנט להקליד את תוצאות  הניסוי לתוך גיליון מוכן שבונה עוברם גרפים ללא צורך בדוחו"ת מעבדה".

 

 

הסטודנטים הלומדים במסלול המשולב למערכות הספק ואנרגיה מתחדשת יכולים גם לקחת חלק בתוכנית ההכשרה של "ממונה אנרגיה" המשותפת למכון ולמשרד האנרגיה. המרכז מהווה גם מרכז מבקרים לקהילה.

 

משק האנרגיה הורגל להשתמש במקורות אנרגיה מחצביים ולאור העליה בביקוש, בצריכה ובאיכות החיים, עלה הצורך למצוא מקורות נוספים לאנרגיה. הדרישה למקצועות הללו רק גוברת וההתמחות באנרגיה מתחדשת היא צו השעה.

 

 

תחום האנרגיה רואה עדנה מחודשת בימים אלו.  פריחה זו נובעת ממספר גורמים כגון: משבר אנרגיה עולמי, מגמות פוליטיות המייצרות נסיקה במחירי דלקים ונושאים הקשורים באיכות סביבה, כל אלה הביאו לפריצתם של תחומי עניין חדשים ומרתקים בתחום האנרגיה. כניסתם של מקורות אנרגיה חלופיים (מתחדשים) לרשת החשמל וההכרה בכך שיש צורך לייעל ולתפעל את הרשת הקיימת היום בכלים יותר מודרנים הביאה לתחום מחקר חדש הנקרא- רשת חכמה (Smart Grid). הרשת החכמה מייצרת אינטראקציה חדשה בין דיסיפלינות שונות. הכוונה הינה ליצור רשת חשמל הנשלטת ע"י מחשבים המקושרים בינהם ברשת תקשורת מהמתקדמות בעולם. הרשת תנהל את האנרגיה של כולנו בצורה מיטבית. מדובר ממש במהפכה טכנולוגית ותפיסתית.
 

 

 

פורסם: 09/08/2020