חדשות ואירועים

מה עושים עם זה? תואר ראשון בהנדסת חשמל


"התפקיד שלי הפך אפילו יותר משמעותי ומרגש בימים אלו, כאשר מתנהלת הלחימה בשטח" 

 


דניס קים סיים את לימודיו לתואר הראשון בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ב-2021 ונכון להיום עובד בחברת אלביט בתפקיד מהנדס חשמל. "אני ראש צוות במערך שעוסק בתקשורת, במחלקה שמתעסקת במדידות בליסטיות. אי אפשר לומר יותר מידי כי מדובר בתעשייה ביטחונית אבל כל דבר חדש שאלביט מייצרת, עובר בדיקה ובחינה קפדנית ומקיפה על ידינו" מספר דניס.


נראה כי גם בטרם התחיל את לימודיו במכון, היה ברור לדניס כי הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה היא המקום הנכון עבורו, "אני יותר נמשך למדעים מדויקים מאשר הומאני, ומדעי המחשב לא הייתה אופציה כי אני מעדיף להתעסק עם הדברים ולא רק לראות אותם על מסך" מספר דניס. 


בעבודתו ב"אלביט מערכות" עוסק דניס בבקרת איכות ופתרון תקלות ובעיות במוצרי תקשורת, בדומה לאתגרים בהם עסק במהלך העבודה על פרויקט הגמר שלו. "העיסוק בתקשורת או מוצרים אשר עובדים בתדרים מסוימים כמו ספקי שידור שלהם, הוא חלק מהעבודה בתואר שלי", נזכר דניס. "פרויקט הגמר שלי עסק בבניית מיני מכ"ם לשימוש כללי ולצורך זה, הייתי צריך להבין איך מכ"ם עובד ולהראות איך הוא עובד".


לדברי דניס התפקיד שלו הפך אפילו יותר משמעותי ומרגש בימים אלו, כאשר מתנהלת הלחימה בשטח על ידי החיילים האמיצים של צה"ל וברור לו ולכל המחלקה שלו, שנעשה שימוש יעיל ואפקטיבי במוצרים שהם מספקים במחלקה ללוחמה אלקטרונית.


אלביט מערכות בע"מ היא חברה ביטחונית ישראלית העוסקת בפיתוח ובייצור של מערכות לחימה לכוחות הלוחמים ביבשה, באוויר ובים, בתחומי אלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה, ארטילריה, תעופה, לייזר ועוד. אלביט מפתחת, משווקת ומבצעת אינטגרציה של מערכות אלקטרוניות ואלקטרו-אופטיות ביטחוניות. החברה מתמקדת בפיתוח מערכות שליטה ובקרה, מערכות מודיעין ותצפית.


כיום, דניס משלים את התואר השני שלו במכון בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה וכבר חולם על השלב הבא בקיירה שלו, במחלקות הפיתוח והייצור. כאשר נשאל על התואר הראשון ועל המרצים שלא יוכל לשכוח, דניס לא חושב פעמיים ואומר: "אלי גרשון מרצה לתחום בקרה. הוא מעביר את השיעורים בצורה מעניינת כך נורא קל להתרכז".