חדשות ואירועים

חלון לחזון - START UP NATIONמדינת הסטארט אפ - מנוע הצמיחה הכלכלי של ישראל

"על מקורות היצירתיות והחדשנות הישראלית"

7/4/11 בשעה 16:00

אודיטוריום 400, בניין 8 , מכון טכנולוגי חולון

 

מהן הסיבות לכך שמדינת ישראל הפכה להיות מעצמת סטארט-אפים ? מה יש ב DNA  הישראלי שמניב את החדשנות הישראלית?  שאול זינגר ביחד עם דן סינור, שניהם עיתונאים ותיקים חיברו את הספר "מדינת הסטארט-אפ" (Start – up Nation ) , שהפך לרב מכר בינלאומי במדינות רבות בעולם, בניסיון לפצח את ה  DNA של ההיי-טק הישראלי ואת הגורמים שהובילו לכך שישראל נהפכה לאומה של  סטארט-אפים. בהרצאה שתתקיים במעמד ג'ואנה לנדאו, מייסדת ומנכ"לית קינטיס, יובאו סיפורים על מאחורי הקלעים של ההי-טק הישראלי, סיפורים על חברות ואנשים המשמשים השראה בתחומי החדשנות.

 

על שאול זינגר

שאול זינגר הוא עיתונאי בג'רוזלם פוסט, והיה עורך מאמרי המערכת של העיתון. הוא כתב עבור העיתון וול- סטריט ג'ורנל ועיתונים אמריקאיים נוספים. הוא חיבר את הספר 'עימות עם הג'יהאד'  ואת "מדינת הסטארט-אפ" START UP NATION .  טרם עלייתו לישראל בשנת 1994 שימש כיועץ בכיר למדיניות החוץ של ממשל ארה"ב לקונגרס האמריקאי וישב בועדות בסנאט האמריקאי. מר זינגר גר בירושלים .

 

ההרצאה מתקיימת  במסגרת סדרת הרצאות מיוחדת: "מקורות היצירתיות והחדשנות הישראלית", אשר תתקיים במכון הטכנולוגי חולון במסגרת סמינר "חלון לחזון".  סדרת ההרצאות בוחנת את הגורמים  בתרבות הישראלית המהווים זרז לחדשנות ולתעוזה המחשבתית המאפיינים את ישראל. ההרצאות הבאות בסדרה יהיו בנושאים והיבטים של החברה בישראל אשר חשוב שכל אזרח במדינה יכיר. לדוגמא: כיצד תרבות יוצרת תרבות ומה ההשפעות של היצירה היהודית לדורותיה, כיצד השפה העברית מהווה מודל להתחדשות, מהו הבסיס התרבותי של האלתור והיצירתיות בישראל ועוד.
 
 
 
עקב הביקוש, הכניסה, ללא תשלום, מותנית בהרשמה מראש באתר:
 
https://www.hit.ac.il/mc/winsaul11/