עולם הבריאות הדיגיטלית

העברת משמרת בקרב אחיות במחלקות האשפוז באופן בטוח, איכותי ויעיל באמצעות אפליקציה חדשנית

 

שת"פ בין HIT מכון טכנולוגי חולון והמרכז הרפואי ת"א

 

 

שיתוף פעולה בין הנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי ת"א (איכילוב) והמעבדה הרב- תחומית לאינפורמטיקה רפואית (HEAL) במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב- HIT מניב פיתוח תשתית ואפליקציה ייעודית, אשר תאפשרנה לאחיות להעביר את פרטי המשמרת למשמרת הבאה באופן שלם, בטוח, איכותי ויעיל. העברת המידע מתייחסת הן להיבט הקליני והן להיבט הניהולי.


העברת מידע בין אחיות, בפרט בין משמרות, מהווה נדבך קריטי לשמירת הרצף הטיפולי, הן בהיבט הקליני והן בהיבט הניהולי. כיום, מתבצעת העברת המידע על פה ו/או באמצעות מחשב הנישא על גבי עגלה ו/או באמצעות רישום ידני על גבי פתקים/טפסים. 
שיתוף פעולה בין המעבדה הרב תחומית לאינפורמטיקה רפואית (HEAL) ב- HIT לבין הנהלת הסיעוד במרכז הרפואי ת"א הוליד יוזמה לפיתוח אפליקציה ייעודית, אשר באמצעותה ניתן יהיה להעביר את כל המידע הדרוש באמצעות טאבלטים, ללא צורך ברישום ידני.

 

ד''ר ברכאן

ד"ר רפאל ברכאן, סגן נשיא לחדשנות ויזמות, HIT מכון טכנולוגי חולון: "במיוחד בתקופה בה אנשי מערכת הבריאות נמצאים בחזית המאבק לשמירה על בריאותנו, זאת זכות עבורנו לפתח ולהוציא לפועל אמצעי שמייעל ומקל על עבודתן החשובה של האחיות במחלקות האשפוז במרכז הרפואי ת"א. אני מברך על שיתוף הפעולה הייחודי בין המחלקה הייחודית לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב- HIT לבין המרכז הרפואי ת"א, ונמשיך להוביל שיתופי פעולה מצוינים מסוג אלה."

 

ד''ר קרפטי

ד"ר תומס קרפטי, מנהל המעבדה הרב תחומית HEAL: "חשיבות פיתוח זה היא בראש ובראשונה בייעול העברת ושיתוף הנתונים בהעברת משמרת, אולם לא זו בלבד שהאפליקציה תעביר ותשתף את נתוני המטופלים בקרב האחיות בדרגים השונים, אלא גם תסייע לקבץ ולהציג נתונים תפעוליים נוספים החשובים לקבלת תמונה כוללת בדרגים הניהוליים של הנהלת הסיעוד ובית החולים."


גב' נורית אזר, סגנית מנהלת הסיעוד, תחום איכות ובטיחות, וגב' קרן פרי שולמן, מנהלת תחום בכירה, מערכות מידע ומחשוב, המרכז הרפואי ת"א: "החזון של הנהלת הסיעוד הינו שילוב טכנולוגיות מידע וחדשנות בתהליכי העבודה של הצוות המטפל, תוך שיפור באיכות ובטיחות הטיפול. העברת משמרת בה המידע הרלוונטי מונגש לאחות המופקדת ולאחראית המשמרת תאפשר שמירה על רצף טיפולי בטוח ואיכותי למטופלים ותסייע במניעת אירועים חריגים. שיתוף הפעולה בין הנהלת הסיעוד והמחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב- HIT מהווה פריצת דרך למימוש חזון זה. האפיון נעשה בשיתוף עם אחיות אחראיות ממחלקות שונות במרכז הרפואי."
 

פורסם: 24/01/2022