עולם הבריאות הדיגיטלית

גשרים של רפואה דיגיטלית בין לוקסמבורג לבין HIT


בכירים במערכות הבריאות של לוקסמבורג קיימו סיור לימודי ב-HIT, התפעלו מהתכנית האקדמית פורצת הדרך של 'המחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה' ושיתופי הפעולה המתקדמים שלה עם מערכת הבריאות הישראלית.

בכירים במערכות הבריאות של לוקסמבורג בסיור לימודי ב-HIT
צילום: טל קירשנבאום


ביקור וסיור לימודי ואיתור נושאים לשיתוף פעולה מדעי בתחום הרפואה הדיגיטלית בין HIT ומדינת ישראל לבין מערך המחקר והבריאות של לוקסמבורג


נושא זה עמד במוקד הביקור (13.6.2022) של צמרת מערך הבריאות, המחקר והרפואה בלוקסמבורג ב-HIT מכון הטכנולוגי חולון. את המשלחת קיבלו נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב, ד"ר רפאל ברכאן, מייסד התוכנית והמחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה וסגן נשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות, ד"ר הדס לוי, הממונה על תשתיות המחקר והפיתוח בתחום הרפואה הדיגיטלית במחלקה, וד"ר בועז תדמור מהמחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ומנהל לשעבר של בית החולים ביילינסון ויו"ר רשות המחקר במרכז הרפואי רבין.

בכירים במערכות הבריאות של לוקסמבורג בסיור לימודי ב-HIT
צילום: טל קירשנבאום


במסגרת הסיור ביקרו חברי המשלחת מלוקסמבורג ב- LIVING LAB – מעבדת Homecare לאבחון וטיפול מרחוק בסביבה הביתית. במעבדה זו צפויים להתקיים מחקרים קליניים-טכנולוגיים, בחסות מרכזים רפואיים וקופות חולים, בסביבה הקרובה ביותר לסביבתו הטבעית של המטופל - הבית.


נשיא HIT, פרופ' אדוארד יעקובוב, בירך את חברי המשלחת ואת עצם ההחלטה לאתר נושאים לשיתופי פעולה עתידיים בין גורמים במערך הרפואי של לוקסמבורג לבין המכון. הוא הדגיש את העובדה ש-HIT הינו חלוץ בקנה מידה ישראלי ובינלאומי בתחום הרפואה הדיגיטלית, והזמין את האורחים מלוקסמבורג להחליף ידע מקצועי בתחומי רפואה מדייקת ודיגיטלית, ולהקים מסגרת לשיתופי פעולה בתחום, בפרט לאור הייחודיות של מערכת הרפואה בלוקסמבורג והאקוסיסטם הרפואי-טכנולוגי הנבנה סביבה עם שכנותיה האירופאיות.

בכירים במערכות הבריאות של לוקסמבורג בסיור לימודי ב-HIT
צילום: טל קירשנבאום


ד"ר רפאל ברכאן סקר את פעילותה האקדמית של המחלקה, ייחודיותה של התכנית האקדמית ואת מארג שיתופי הפעולה שלה עם שתי קופות החולים הגדולות ועם מרכזים רפואיים מובילים בארץ ובחו"ל.


"המחלקה בחרה להתמקד בהוראה ובמחקר יישומי בנושאים שהם בחזית הטכנולוגיות הרפואיות והאתגרים הקליניים היום ובעתיד הקרוב – רפואה מרחוק, נתוני עתק רפואיים, AI ברפואה, טכנולוגיות ועיצוב מסייעים ועוד". אמר ד"ר ברכאן.

בכירים במערכות הבריאות של לוקסמבורג בסיור לימודי ב-HIT
צילום: טל קירשנבאום


אולף נהרבס, מנכ"ל המכון לבריאות הלאומי של לוקסמבורג, הביע התפעלות והתלהבות מהיכולות ושיתופי הפעולה בפועל שהוצגו בסיור, והביע תקווה לביקור גומלין ולמציאת אפיקים נרחבים להעשרה הדדית ולשיתופי פעולה. "אחת ממטרות הביקור" אמר נהרבס, "היא לשלב את ישראל בקונסורציום של רפואה מדייקת".

בכירים במערכות הבריאות של לוקסמבורג בסיור לימודי ב-HIT
צילום: טל קירשנבאום


המשלחת מלוקסמבוג כללה את ד"ר רומיין מרטין - מתאם בכיר מטעם ממשלת לוקסמבורג; ד"ר גרגור בארץ - נשיא מועצת המנהלים של מכון הבריאות הלאומי; אולף נהרבס – מנכ"ל המכון; ד"ר תומס דנצר - קצין אסטרטגיה ראשי במשרד הבריאות; ד"ר קרול ברוקלר – ראש מערך טכנולוגיות בריאות דיגיטליות; מר כריסטיאן אוברלה – נשיא קופת החולים הלאומית בלוקסמבורג; מר דניל שניידר - שותף בקרן Tenzing; וגברת דומיניק הנסן.פורסם: 14/06/2022