עולם הבריאות הדיגיטלית

מעבדת ה-LIVING LAB הצטרפה לאיגוד הבינלאומי של מעבדות מסוגה

מעבדת ה- LIVING LAB של המחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב- HIT מכון טכנולוגי חולון היא אחת מ- 340 מעבדות חיות בעולם שהתקבלו לרשת הבינלאומית ENOLL (European Network of Living Labs). 

 

קרדיט תמונה: יעל אללוף – עיצוב פנים

 

הרשת היא ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו קידום ותמיכה בחדשנות מונחות משתמש בסביבות אמיתיות, בהשתתפות הקהילה המקומית וגורמים רלוונטיים (אקדמיה, תעשייה, ארגונים חברתיים ועוד). 

 

לקראת החברות ברשת שינתה המעבדה את שמה ומיתגה עצמה בשם (HIT LAB (Homecare Innovation Technologies LAB - מעבדת "בית חכם" הכוללת טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לחקור ולפתח כלים לניטור, אבחון, טיפול ומעקב אחר אנשים בבית, לרבות מאושפזי בית. 

 

חברות ברשת הבינלאומית ENOLL היא בעלת חשיבות רבה מבחינה מחקרית ותורמת רבות לקידום המכון, ולקידום המחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה והמחקר בה בזירה הבינלאומית. החברות מאפשרת למעבדה להיות חלק מרשת עולמית של מעבדות חיות, להשתתף בפרויקטים משותפים, לחלוק ידע וניסיון ולהשפיע על מדיניות האיחוד האירופי בנושאי חדשנות וטכנולוגיה.


"מדובר בהישג משמעותי ל- HIT בזירה הבינלאומית, בפרט בתקופה אתגרית זו. זו היא רשת עולמית של מעבדות חדשנות, ואיגוד שהכניסה אליו יוקרתית ומעידה יותר מהכל על הרמה הגבוהה של המחקר היישומי ומארג שיתופי הפעולה של מעבדת ה-"Homecare Innovation Technologies LAB, אומר ד"ר רפאל ברכאן, סגן נשיא HIT לחדשנות, יזמות ובינלאומיות.


המעבדה משתפת פעולה עם גורמים מקומיים, כגון: בתי חולים, קופות חולים, ארגונים חברתיים, חברות הזנק, ומאפשרת מחקר קליני מבוסס טכנולוגיה בתנאים ביתיים והזדמנות להיות חלק מפרויקטים טכנולוגיים חדשניים ומרתקים.