חדשות ואירועים

"העברת ידע באמצעות טכנולוגיה- זו הדרך שלי לעבוד עם אנשים ולהשפיע"

 
מה הביא את נועה כוכב, בוגרת תואר ראשון בחינוך, חברה וקהילה ללמוד תואר שני בטכנולוגיות למידה ב HIT?
 
 נועה כוכב
 נועה כוכב
 
נועה כוכב:  " התואר הראשון שלי הוא בחינוך, חברה וקהילה. התלבטתי רבות מה ללמוד בתואר השני. המסלול הטבעי של התואר הראשון שלי הוא תעודת הוראה ובאמת חיפשתי בהתחלה תארים שניים שישלבו תעודת הוראה. אך עם החיפוש הבנתי יותר ויותר שהוראה במערכת החינוך היא פחות הכיוון אליו אני רוצה ללכת, ושהדרכה יותר מתאימה לי, מה גם שעסקתי בהדרכה בדרך כזו או אחרת רוב חיי. התחלתי לחפש תארים שמשלבים פיתוח הדרכה ברשת וכך נתקלתי בתואר הראשון בטכנולוגיות למידה במכון. לאחר שיחה קצרה התברר לי שבדיוק נפתח מסלול לתואר שני, ומכאן ההחלטה כבר היתה מאוד קלה..."
 
מדוע בחרת ללמוד את התחום דווקא בHIT?
נועה: "בחרתי במכון כי לעומת תכניות הלימוד במכללות אחרות, תכנית הלימוד במכון נראתה לי הכי פרקטית ויישומית, ואני אדם פרקטי, זה התאים לי."
 
האם את עובדת במקביל ללימודים?
"בהחלט. אני עובדת בחברת "לוטם - אסטרטגיות לפיתוח ארגונים", כמפתחת הדרכה. אני מאד ממליצה לעבוד בתחום פיתוח ההדרכה במקביל לתואר. התואר מביא איתו את התיאוריה ואת המתודולוגיות שאיתם אני עובדת בפרויקטים השונים. אי אפשר לפספס את החיבור".
 
 עובדת כמפתחת הדרכה בחברת
עובדת כמפתחת הדרכה בחברת "לוטם - אסטרטגיות לפיתוח ארגונים"
 
כשהגעת למכון, מה הכי הפתיע/ הרשים אותך?
 "הדבר שהכי הפתיע אותי ללא ספק היה היחס האישי שאנחנו מקבלים במכון. אמנם אנחנו לא המון מסטרנטים בכתה, ועדיין, כשדקאן הפקולטה מכירה כל אחד מאיתנו, כשרכזת הפקולטה יודעת את השם של כל אחד וכשהמרצים מכירים את נקודות החוזק והחולשה שלנו ואף עוזרים לנו בדברים אחרים מחוץ ללימודים (כמו חיפוש עבודה בתחום) – אי אפשר שלא להתפעל מהיחס האישי. זה שונה מאוד ממוסדות לימוד אחרים שאני מכירה וזה מאוד מרשים".
 
כמה מילים על חווית הלימודים שלך בתכנית לתואר שני בטל"מ?
"אחד הדברים הכי טובים זה שכמעט כולם בכיתה שלנו עובדים בתחום ההדרכה באופן כזה או אחר, מה שמביא ללמידת עמיתים טובה מאוד, לשיתופי פעולה והיכרות עם תחומים שאנחנו פחות מצויים בהם (כי מה לי, לדוגמא, ולהדרכה בתחום הפיננסי?). באופן טבעי ובשל העובדה שאנחנו גם עובדים במשרה מלאה בזמן הלימודים, תואר שני הוא עמוס ואני מרגישה את זה בכל סמסטר, אך האווירה והחבר'ה בכיתה מפצים על הקושי."
 
תקופה עמוסה של לימודים ועבודה בתחום
תקופה עמוסה של לימודים ועבודה בתחום
 
 
נהנות מהאווירה בקמפוס. יחד עם המסטרנטית יעל הרטמן.
נהנות מהאווירה בקמפוס. יחד עם המסטרנטית יעל הרטמן. "אני נהנית גם מלמידת עמיתים"
 
כשהיית קטנה, רצית להיות.....
"תמיד ידעתי שארצה לעבוד עם אנשים. לא ידעתי איך ובאיזה תחום אעשה את זה, אבל העברת הידע שלך דרך טכנולוגיה ועניין שאתה יוצר היא ללא ספק עבודה עם אנשים.

אין ספק שאני מגשימה את עצמי בדרך הזו, ומרגישה שבדרך זו נופלת בחלקי הזכות להעביר ידע להרבה אנשים. להקל עליהם. לתת להם כלים. להשפיע. זו זכות גדולה".

מבחינה מקצועית, החלום שלך הוא.....
"אני נהנית מהמקום שלי כרגע. אני מרגישה שבתואר השני אני לומדת ומתמקצעת, ואכן החלום שלי הוא להתמקצע כמה שיותר בתחום. אני חדשה בו והוא חדש לי, אז זו השאיפה הגדולה כרגע. בעתיד הייתי רוצה שיגידו "היא מפתחת הדרכה מעולה, אני רוצה לעבוד איתה". מבחינה מקצועית, זה הדבר הכי טוב שאני יכולה לאחל לעצמי"

 
תואר שני. שואפת להתמקצע כמה שיותר.
תואר שני. שואפת להתמקצע כמה שיותר.