חדשות ואירועים

קורס משותף ל HIT ולאוניברסיטת ת"א

קורס משותף ל HIT ולאוניברסיטת ת"א

שבוע באוויר וכבר יותר מ-300 נרשמים, MOOC חדש נולד. 
קורסי MOOC הם פיתוח של השנים האחרונות במענה לצורך בסביבות למידה מגוונות ודינמיות שמנגישות מידע אקדמי איכותי לציבור הרחב. ה-MOOC החדש שפותח בשיתוף פעולה בין אוניברסיטת תל אביב למכון טכנולגי חולון HIT פותח חלון לתחום טכנולוגיות הלמידה ומיישם את לקחי הלימוד מרחוק בתקופת הקורונה 

 

צילום מתוך הקורס האינטרנטי

 

למעלה מ - 300 משתתפים נרשמו לקורס החדש כבר בשבוע הראשון לעלייתו לאוויר, כאשר חלק נכבד מהם הם מרצים ממוסדות אקדמיים אחרים שציפו לו בקוצר רוח. 

 

ד"ר חגית מישר טל מרצה בכירה בפקולטה לטכנולוגיות למידה היא אחת מהמפתחות והמרצות בקורס, שתי המרצות האחרות הן ד"ר ענת כהן מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב ואורית בארוט, דוקטורנטית מאוניברסיטת תל אביב. 

 

קורס המוק החדש "טכנולוגיות למידה: עדכון גרסה" הוא תוצר של שיתוף פעולה בין HIT לאוניברסיטת תל אביב. הקורס פותח במסגרת קול קורא חמישי למוסדות להשכלה גבוהה המתוקצבים, בהם יש תכניות לימודים לתואר אקדמי להכשרת עובדי הוראה וחינוך וזכה לתקצוב של כ- 400,000  ₪ . 


ההפקה של הקורס התבצעה על ידי הצוות המקצועי של TAU ONLINE, כאשר מעצבת חווית הלמידה ומנהלת הפרויקט היא עינבל לויכטר, בוגרת התוכנית לתואר שני בטכנולוגיות למידה ב- HIT מכון טכנולוגי חולון . 
ד"ר חגית מישר טל: "הקורס פותח חלון למגוון רחב של נושאים שמעניינים כל מי שעוסק בטכנולוגיות למידה: מורים, מרצים באקדמיה ואנשי הדרכה בארגונים. הוא סוקר את ההיסטוריה של התפתחות הלמידה המקוונת , מציג מודלים שונים של הוראה ולמידה בסביבות מקוונות, ומתמקד באתגרים של הלומדים ושל המלמדים בסביבות מקוונות. 


הקורס נועד לשמש כקורס בחירה בתואר השני בטכנולגיות למידה במכון, וכן בתוכניות שונות באוניברסיטת תל אביב וכמובן, מכוון לקהל הרחב שיכול ללמוד אותו בחינם באתר קמפוס IL


קורסי MOOC Massive Open Online Courses ) ) הינם קורסים חינמיים המועלים לרשת לשימוש הכלל. הם מאפשרים להעביר תכנים חינוכיים איכותיים וכן דרכים נגישות וגמישות לרכישת כישורים חדשים. בשל אופיים המיוחד והזמינות שלהם הפכו קורסים אלה לפופולריים מאוד בשנים האחרונות.


הקונספט מבוסס על סרטונים קצרים של עד 5 דקות ממוקדים בנושאים מסויימים מלווים על ידי טקסט, והפעלות אינטראקטיביות שונות או שיתוף באמצעות דיונים וסביבות שיתוף מגוונות.
 

פורסם: 15/11/2021