חדשות ואירועים

השילוב המנצח בין חינוך, טכנולוגיה וחדשנות


תערוכת פרויקטי הגמר בתואר השני בפקולטה לטכנולוגיות למידה ב-HIT הציגה מגוון של מחקרים ופיתוחים חדשניים.

בוגרי ובוגרות התואר השני בטכנולוגיות למידה יחד עם הסגל

בוגרי ובוגרות התואר השני בטכנולוגיות למידה יחד עם הסגל


פרויקט הגמר הוא גולת הכותרת של התואר השני בטכנולוגיות למידה, במהלכו מתמודדים הסטודנטים עם אתגר הדרכתי אותנטי ומיישמים את הידע והמיומנויות שרכשו במהלך הלימודים. בתערוכה שנערכה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון בשבוע שעבר, הציגו הבוגרים הטריים את מיזמי הגמר שלהם שכוללים 15 מחקרים ו- 8 פרויקטי פיתוח בנושאים שונים ומגוונים, שכולם עוסקים בפתרונות וקידום סוגיות בלמידה ארוגונית.


"זה כל פעם מרגש מחדש לראות את הבוגרים שלנו כאן באירוע השיא שלהם אבל הפעם זה אפילו יותר. אנשי התואר השני הם בדרך כלל במצב יותר מתקדם בחיים והלימודים, דורשים מהם לעיתים עוצמות נפשיות והתגברות על קשיים ועל אחת כמה וכמה כמו שראינו בשנות הקורונה האחרונות. בסופו של דבר, כולם הגיעו לקו הגמר ועל כך הערכתי הרבה!" אמרה דקנית הפקולטה לטכנולוגיות למידה, פרופ' גילה קורץ.


מבין הפרויקטים שהוצגו היה ניתן לראות שנושא המיזם עולה בקנה אחד עם המורכבויות, איתם מגיעים הסטודנטים מהבית ועל כל הבעיות, אותם הם מעוניינים לפתור בחייהם שלהם. "לוחמת אנדו" הוא, פרויקט הגמר של רוני ג'ונסון והוא למעשה הסכת (Podcast) שנועד על מנת להעלות את המודעות בכל מה שקשור במחלת אנדומטריוזיס, ממנה סובלות נשים רבות. רוני הפיקה 5 פרקים בשיתוף עמותת האנדומטריוזיס הישראלית שבעקבותיהם גם ערכה מחקר מקיף.


פרויקט בולט נוסף היה הפרויקט המחקר של צמד הסטודנטיות, שירה גזית ורביד קריאף-עופר בנושא העדפותיהם של סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל כלפי אופן הלמידה באקדמיה לאחר תום תקופת מגפת הקורונה. מחקר הגמר של רביד ושירה העלה מסקנות מעניינות למשל: שגברים מעדיפים חזרה פרונטלית ללימודים האקדמיים יותר מאשר נשים.


"כל הפרויקטים המוצגים כאן הם תוצר של עבודה קשה ומאמץ של הסטודנטים שלנו אשר עמלו קשה בתקופה מאתגרת והצליחו להגיע לתוצרים נהדרים" ד"ר ערן גל, ראש התכנית לתואר שני בפקולטה.פורסם: 21/12/2022