בוגר המכון השלים סבב גיוס של 11 מיליון דולר לפלטפורמה חדשה שפיתח

עידו שמון בוגר בית הספר למדעי המתמטיקה, ( 2011), השלים סבב גיוס ראשון בסך 11 מיליון דולר עבור פלטפורמה חדשה שפיתח daily.dev.

עידו שמון בוגר בית הספר למדעי המתמטיקה, ( 2011), השלים סבב גיוס ראשון בסך 11 מיליון דולר עבור פלטפורמה חדשה שפיתח daily.dev.

 

עידו שמון

עידו שמון

 

שמון, החל את לימודיו במכון בגיל 16 מסגרת תוכנית "מצוינוער" כאשר זו הייתה עדיין בראשיתה ולאחר גיוסו לצבא עבד במהלך השירות בתחום האלגוריתמיקה. "הבחירה בHIT ללימודים הייתה די טבעית", הוא נזכר. "למדתי בכיתת "מופת" באורט חולון ויחד עם עוד 10 חברים מהכיתה התחלנו ללמוד במכון. אני זוכר כי נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב, אשר שימש אז כדקן הפקולטה למדעים והגה את התוכנית, עשה מאמצים רבים מאוד כדי שהיא תצא לפועל.

אני יכול לומר היום בוודאות כי התואר הזה במתמטיקה שימושית נתן לי את הכלים לפתרון בעיות בתחומים רבים. אני יודע כי למדתי גישה מחשבתית שניתנת לשימוש בכל תחום. הלימודים עזרו לי לעלות על דרך המלך לתפקיד הראשון שלי במסגרת הצבא, מה שאפשר לי להמשיך בדרך היזמות.

יחד עם שני שותפים, נמרוד קרמר וצחי מצליח, הקים את הסטארט-אפ שלו daily.dev. אשר השלים לאחרונה גיוס של 11 מיליון דולר מקרן ההון סיכון "אלף" בהובלתו של מייקל אייזנברג .
daily.dev. היא פלטפורמה המיועדת למפתחים, בה הם יכולים לקבל עדכונים יומיים על המתרחש בעולם הפיתוח.

מדובר ב"ספרייה" ענקית, פתוחה למשתמשים ללא תשלום כאשר כל אחד מהם מקבל פיד תוכן מותאם אישית על פי צרכיו.

אם עד כה החיפוש אחר החידושים התבצע ברחבי הרשת ובאינספור מקורות , הרי שכאן החיפוש מתבצע על ידי הפלטפורמה והמשתמש מקבל לינק למקור כולל כל הקרדיטים.

"אנו חברה גלובאלית ללא משרדים וכוח האדם שאנו מגייסים הוא גלובאלי , מציין עידו, החברה שלנו מונה 20 איש הנמצאים בשמונה מדינות , מה שמייצר תרבות ארגונית מאוד מגוונת".

ההשקעה, לדבריו תסייע לחברה להפוך להיות רשת מקצועית למפתחים שבה יחליפו דעות ורעיונות ביניהם.

הטיפ של עידו לסטודנטים בתחילת הדרך הוא להתאזר בסבלנות. גם אם דברם נראים בהתחלה חסרי תכלית יש מצב שההבנות יגיעו בשלב מאוחר יותר.

קריאה נוספת