חדשות ואירועים

תערוכה חדשה של בוגרות תוכנית רזידנסי של המח' לעיצוב תעשייתי ב HIT

תערוכה חדשה של בוגרות תוכנית רזידנסי של המח' לעיצוב תעשייתי ב HIT

"קצה גבולות החומר" הוא שמה של תערוכה חדשה של המעצבות בר גנץ וזהר סאלי ,אשר המשיכו את פרויקט הגמר במסגרת תכנית רזידנסי של המחלקה לעיצוב תעשייתי.

 

תערוכת קצה גבול החומר

 

בר גנץ וזהר סאלי הרשימו מאד בפרויקטי הגמר שלהם במסגרת התואר בעיצוב תעשייתי, בר חקרה טכנולוגיה של כיפוף עץ באדים וזהר פיתחה טכניקה חדשנית לשילוב בדי טקסטיל וקרמיקה. 


עם סיום התואר התקבלו שתיהן לתכנית רזידנסי היוקרתית של המחלקה לעיצוב תעשייתי  והמשיכו לפתח את הפרויקטים בליווי מנטורים. 


בר גנץ, חקרה בפרויקט הגמר שלה, תStudio Show ,טכניקה של כיפוף עץ באדים והתמקצעה בה. בשיטת כיפוף חדשנית ותלת ממדית יצרה קולקציה של פריטים להלבשת הבית וקיבלה מלגת רזידנסי בסדנה לעיצוב מוצר. במשך כשנה, התמקדה בפיתוחו של כיפוף מורכב של ארבעה מוטות יחד, לכדי מוצר אחד‏.

 

Studio Show בר גנץ

Studio Show בר גנץ


הכיפוף המורכב מאפשר, בעזרת תבנית ייחודית שפיתחה, לכופף ארבעה מוטות יחד למעין פיתול שנפתח בשני קצותיו לרגליים יציבות וידיים חזקות. בר מקפידה לא רק על האסתטיקה של המוצרים שלה אלא גם על הפונקציונליות שלהם, מתוך האמונה שהנכון והנחוץ יהיה גם יפה לעין.

 

האסתטיקה של בר נקייה ומינימלית. הקסם שנוצר בעקבות הכיפוף מאתגר את התפיסה המקובלת של ''איך עץ יודע להתנהג ואיך הוא לא נשבר''. הקווים, אורגניים וזורמים, נותנים לעץ המעובד חיים חדשים ושימושיים ב‏חלל הבית. הם מחממים אותו, מסוגננים היטב, ונוכחותם מרשימה ומהנה לעין.

 

אתר: www.studiobow.net
אינסטגרם: https://www.instagram.com/bbowstudio 


זהר סאלי, מתמקדת בעבודתה בשילוב טכניקות מעולמות תוכן שונים על מנת לייצר שפה צורנית חדשה וייחודית.

 

Holding Smoke, פרויקט שבמהלכו פותחה טכניקה חדשה לשילוב בין טקסטיל וקרמיקה, שמטרתה להעתיק תכונות של הטקסטיל אל הקרמיקה.

 

Holding Smoke זהר סאלי

Holding Smoke, זהר סאלי

 

טכניקה זו דרשה המצאה מחדש של מושגים בעולם הקרמיקהעל מנת לקבל את התלת מימדיות של הבד בצורה מלאה. מציאת הגבול הדק שבין ריסון הבד כך שיתאים ליציקות ועדיין יראה "חסר שליטה", באיזון עם קצה גבול היכולת של הקרמיקה, נתן ביטוי חדש ליכולות שלה. כחלק מהתהליך התבנית המשמשת ליצירה של האובייקטים נעלמת, ולכן כל אובייקט הוא One Piece, כלומר שאין שתי יצירות זהות.

 

אתר: www.zohara-design.com
אינסטגרם: https://www.instagram.com/zohara_design 

 

תוכנית הרזידנסי (תכנית שהות אמן) במחלקה לעיצוב תעשייתי פועלת מזה 4 שנים ומציעה לבוגרי המחלקה מקום להמשיך להעמיק ולחקור נושא אישי הקרוב לליבם. מטרת התוכנית היא לאפשר לתלמידים לעבוד בסדנאות ומעבדות המחלקה, להיעזר באנשי הסגל האקדמי והתפעולי כדי לפתח פרויקט ספציפי אשר מאושר ע"י צוות אקדמי של המחלקה. המשתתפים בתוכנית נהנים מחופש פעולה במטרה לדמות כמה שיותר את היום שאחרי סיום הלימודים אך ללא הלחץ של הקמת עסק עצמאי.


הבוגרים הלוקחים חלק בתוכנית עובדים בסדנאות המחלקה והם מהווים השראה ודוגמא לשאר הסטודנטים. תהליך הפיתוח חשוף וגלוי ולרוב מעורר עניין אצל הסטודנטים אשר לומדים באותן הסדנאות ופעמים רבות אף נעזרים במשתתפי הרזידנסי ולומדים מהם על תהליך העבודה.

 

המשתתפים בתוכנית מעורבים בפעילות המחלקה, משתתפים בהגשות ובימי עיון ומהווים חלק מהווי המחלקה. זהו מסר חשוב של המחלקה לבוגריה שהם חשובים לה גם ביום שאחרי....

פתיחת התערוכה ביום חמישי 6/1/22 בשעה 20:00 בגלריה פריסקופ בתל אביב


נעילת התערוכה: 5/2/22


פורסם: 06/01/2022

אולי יעניין אותך