חדשות ואירועים

תערוכת ״באמצע.COM״ - הדיגיטלית של המחלקה לעיצוב תעשייתי 

תערוכת "באמצע" המסורתית של המחלקה לעיצוב תעשייתי מוצגת השנה לראשונה בפורמט דיגיטלי. 


בתערוכה זו מוצגים תוצרים של שנתיים של פעילות עיצוב של המחלקה לעיצוב תעשייתי. 

 

 

בתערוכה השנה מוצגים תוצרים של שנתיים של פעילות בשלושה תחומים:


המעצב בתעשייה: במהלך הלימודים פוגשים הסטודנטים קורסים ופרויקטים שעיקרם "עיצוב תעשייתי". הסטודנטים מבצעים תרגילים מורכבים הכוללים עיצוב מוצר לחברות ולקוחות - בהם הסטודנטים מזהים צורך ונותנים את המענה המתאים ביותר עבורו.


המעצב כיוצר: הסטודנטים לעיצוב תעשייתי פוגשים את היצירה והעשייה בפרויקטים רבים - בעבודת יד ובעבודה מול אנשי מקצוע ולקוחות. חדוות העשייה של הסטודנטים היא המובילה אותם לפרויקטים חדשים ומפתיעים, מפיתוח הרעיון ועד יצירת המוצר הסופי.


המעצב כסוכן תרבות: בפרויקטים רבים מבצעים הסטודנטים חשיבה מחדש על מושגים המוכרים בתרבות ואפשרות לבחון אותם על התפיסות האישיות של הסטודנטים וסביבתם. עשייה זו משלבת תהליכי מחקר, חיפוש מקורות השראה וניסוח מחודש של התחום הנבחר.


לינק לתערוכה

 

דוגמאות לפרויקטים:
עציץ הידרופוני לגידול נבטים בהדפסת תלת מימד של נעמה ניקוטרה- וויטני היא עציץ הידרופוני בהדפסת תלת מימד, עליו ניתן לגדל נבטים בקלות על ידי השקיה בלבד.
גלשן הצלה ממונע לחוף הים של מתן זריהן ושגיא ממן - גלשן הצלה לחופי הים המשתמש בטכנולוגית הפוייל להקטנת זמן התגובה למקרי טביעה על ידי הפחתת החיכוך במים.
אביזרים לייצוב קביים של יונתן צ'רקה ויובל ביר- כדי למזער את נפילתם בעת השענה על קיר או שולחן, עיצבו זוג תוספים לקביים. האובייקטים הקטנים הללו מתממשקים בצורה קלה אל הקב, וחוכמתם היא בפשטות.
קורקינט לילדים של איתי מילר ודורון אזולאי - קורקינט לילדים המספק חווית התפרצות מפתיעה באמצעות תנועת הילד. הקורקינט מפתח את כישורי היציבות והקורדינציה של הילדים.
מדי של תומר אטינגר- כרית מדיטטיבית המיועדת לאנשים עם מחלות קשות או חשוכות מרפא ומתמודדים עם תחושות מועקה וחרדות. הכרית מייצרת אווירה מרגיעה בעזרת סאונד.
ספויט - מזרק חשמלי של עמית פישר- מזרק חשמלי למתן משככי כאבים לילדים המשפר את חווית הזריקה שקיימת היום ומקל על רתיעה ממחטים וזריקות.
מזוזה בין העולמות של דור לובטון- מזוזה - בין קודש לחול בין זכוכית למתכת. משחק בין ניפוח זכוכית מסורתי לעבודות מתכת תעשייתיות.
כיסוי ממוחזר ללפטופ של עדי יונאי - כיסוי למחשב העשוי ממזרון ים ישן. שימוש מחדש ומיחזור של חפץ ישן חסר שימוש. תכונות הספוג של המזרון משמשות להגנה על המחשב הנייד.
ערכת שחמט לשטח של עמרי הלל- סט שחמט לקהילת מטיילי הlight-packers. . הסט הינו קל משקל, כלי המשחק עשויים חומר גמיש ואלסטי, התופסים נפח באמצעות אבנים או אמצעים אחרים בשטח.
כדי עור של טליה לובטון - סדרת כדים העשויים מעור ובעלי פרשנות חדשה לאובייקט נאד המים של המאה ה-21. הכדים מתייחסים רעיונית לעור בהתאם לתקופה כחומר גלם יוקרתי, אקסקלוסיבי ונחשק.
בייבי סינמה של עמית פישר- קשת מתקפלת בעלת גוף תאורה היוצר מופע צלליות וחוויה רב חושית לתינוק בכל שעות היממה.
אזור פעילות בתנועה מתמדת של יובל בר שלום - מעודד הנעה עצמאית בחודשים הראשונים והעצמת הביטחון הפיזי והרגשי של התינוק.שני מצבים שונים: קערה- משטח בתנועה מעגלית. גבעה- יציב. זמן בטן בעזרת כרית.
ארוחת בוקר במיטה של עדי מעוז - כלי הגשה אכילים לארוחת בוקר ישראלית.
שקית טייק - אווי שנפתחת לשולחן של אור רוזן - השקית הופכת לשולחן קטן תוך שני שלבים פשוטים. היא מאפשרת חווית אכילה בחוץ שמאזכרת את המסעדה, נוצר בעקבות משבר הקורונה אבל בעל הפוטנציאל להישאר איתנו.
קוגל בקופסא של יובל בר שלום - מפעל הקוגל הקטן של סבא וסבתא, בפרשנות עדכנית לתקופת משלוחי האוכל , קופסתT.A עם חיתוך שמזכיר את הייצור הפופולריות של מאכל יהודי אהוב, מוקד חברתי בקידוש שבת.
 

אוצר התערוכה שולי שטראוס: "השנה למדנו לעבוד מרחוק, לעצב בלי סדנא, להגיש חומרים בצורה כוללת מעמיקה וברורה יותר ולשמור על קשר משמעותי . אני רוצה להודות לצוות התערוכה המופלא בהובלת אור רוזן, שבסבלנות, נחישות ובעיקר במהירות הקימו את הפרויקט הזה, לאביחי מזרחי ואדם ססנר מעצבי האתר, לנעמה שטיינבוק שהובילה את פרויקט מיתוג המחלקה ולאורי בן צבי ראש המחלקה, שפיקח על הכל ביד רמה. 
תודה מיוחדת שמורה לצוות "באמצע 2020" שעל עבודתם הטובה אנו בונים נדבך נוסף". 

 

 

פורסם: 11/04/2021