חדשות ואירועים

ערן נעים, בוגר המחלקה לעיצוב פנים


"הלימודים חשפו אותי לעולמות חדשים שלא הכרתי ואני מאמין שבעזרת הידע שצברתי נעשיתי אדם 'משוכלל' יותר"

 
 
 
ערן נעים
 
רגע לפני טקס הענקת התואר תפסנו את ערן נעים, בוגר המחלקה לעיצוב פנים, לשיחה על הרגעים המשמעותיים בלימודים ועל השנה שאחרי סיום התואר.
 
מדוע בחרת ללמוד עיצוב פנים?
"הרגשתי חיבור וחיבה לתחום העיצוב והאדריכלות. ניגשתי למבחני הכניסה של המכון הטכנולוגי חולון ומיד הרגשתי כי האווירה במקום היא שונה וטובה. בפקולטה לעיצוב יש חופש לפתיחות מחשבתית , ומאפשרים לך להתמקד ולהתפתח במה שמתאים ומעניין אותך בתחום. זה דבר שמאוד אהבתי."
 
מה הפתיע אותך כשהתחלת את הלימודים?
"טרם שנת הלימודים הראשונה למדתי במכינה קדם אקדמית. במהלך לימודי המכינה נבנתה לי סטיגמה על דמותו של הסטודנט לעיצוב במכון, אך כשהתחלתי את הלימודים הופתעתי לגלות את מגוון האנשים השונים זה מזה ברקעים ובגילאים . התמהיל האנושי המיוחד יוצר אווירה מאוד יצירתית."
 
איך אתה מסכם את החווית הלימודים במכון?
הייתה לי חוויה מדהימה, מלמדת ומבגרת. הגעתי ללימודים ללא כל עבר בתחום האומנות או העיצוב, רק עם חיבה ורצון ליצור. הלימודים חשפו אותי לעולמות חדשים שלא הכרתי עד אותו השלב ואני מאמין שבעזרת הידע שצברתי נעשיתי אדם 'משוכלל' יותר."
עבודה של ערן נעים
במה אתה עוסק היום?
"אני עוסק בתחום אותו למדתי. בשנה ד' התחלתי לעבוד בסטודיו המתמחה בעיצוב בתי יוקרה ובסיום התואר החלטתי שאני מעוניין להתנסות בכיווני עיצוב חדשים. כיום אני עובד ב'סטודיו BA' לאדריכלות ועיצוב, המתמחה בעיצוב משרדים וחנויות בגדים. חלומי הוא לפתוח משרד עצמאי ביום מן הימים"
 
איך קיבלו אותך בשוק העבודה כבוגר המכון הטכנולוגי?
"המכון הטכנולוגי ממוצב בשוק העבודה כמוסד מאוד חיובי, הוא נתפש ככזה המקנה לבוגרים דרכי חשיבה יצירתיות ולא רק יכולות טכניות. שוק העבודה הוא בהחלט קשה אך אין ספק שלהיות בוגר המכון מקנה לך נקודות זכות."
 
האם היה מרצה משמעותי במיוחד עבורך בתקופת התואר?
"האדריכל אודי קרמסקי. אודי ליווה אותי בפרויקט הגמר שעסק במרחבי גבול ובחן שילוב מגורים בסביבה תעשייתית. באמצעות החופש היצירתי שהוא איפשר, ובשילוב הראליות הנדרשת, הצליח אודי להראות לי את 'הצד השפוי' של המקצוע ועל כך אני רוצה להודות לו."
ערן נעים - פרויקט במהלך עבודה
האם כילד חלמת להיות מעצב פנים?
"כלל לא, חלמתי להיות אסטרונאוט. רק שהתבגרתי ,בתקופת התיכון, התחלתי להתעניין בעיצוב. מקצוע העיצוב מאפשר לך ללמוד הרבה מאוד דברים ולהרחיב את האופקים. עיצוב פנים זו נישה בתוך העולם הגדול שנקרא 'עיצוב'".
 
מה אתה מאחל לבוגרים בני המחזור שלך?
אני מאחל לכל אחד ואחת מהם שיצליחו וישפיעו. כמעצבים יש לנו את האפשרות והכלים להשפיע על חיי היום-יום של אנשים, אם זה בביתם הפרטי או במבני הציבור אליהם הם מגיעים. הלוואי וכל אחד מהבוגרים ישאיר את החותם האישי שלו בכל עבודה ועיצוב."