חדשות ואירועים

"בוגרות/בוגרים" תערוכת הבוגרים של הפקולטה לעיצוב נפתחה ביום חמישי

 

עשרות יוצרים צעירים ופורצי דרך סיימו בימים אלו מסע מרתק עם הגשת פרויקט הגמר שלהם. פרוייקטי הגמר של הפקולטה לעיצוב ידועים זה מכבר במקוריות, בברק ובמקצוענות יוצאת הדופן שלהם. הסטודנטים מציגים מנעד רחב של עיסוק וממשיכים לשקף דילמות, שינויים ותחומים המעסיקים את החברה והחוויה האנושית. השנה התערוכה כוללת מגוון רחב של נושאים: קונפליקטים בחברה הישראלית, סוגיות אישיות ואנושיות, סוגיות גלובאליות, פוליטיות, פתרונות לאתגרים שהומצאו לראשונה ועוד. חלק מהפרויקטים מתקיימים בהצלבות שבין התעשייה, הטכנולוגיה והצרכים האנושיים.

 


 

עיצוב תקשורת חזותית

מ"מ ראש המחלקה: איתן ברטל | אוצר התערוכה: גולן גפני

 

טל בקר - אכילה רגשית

 

המחלקה לתקשורת חזותית, מהמובילות בארץ, משלבת לימודי עיצוב עם השינויים הטכנולוגים המהפכניים שמתגבשים ומשתנים כמעט מדי יום. מציאות זו מכתיבה תכנית לימודים דינאמית המשלבת יכולות טכנולוגיות ומגוון פלטפורמות משתנות לתוך העולם הקלאסי של לימודי עיצוב. בשנים האחרונות האבולוציה הטכנולוגית משפיעה לא רק על עולם העיצוב אלא גם על צרכי החברה הגלובלית, המשתנים בקצב מסחרר.

 

במציאות העכשווית, הערכים החברתיים משתנים תמידית, דבר הדורש מקהילת המעצבים להיות ערים לשינוי, להוביל ולהתאים את אופי העבודות והרעיונות הן ברמה הטכנולוגית, הן ברמה הפיזית והן ברמה החברתית. בכך טמונה היכולת של כל מעצב לשפר את איכות החיים במציאות בה אנו פועלים, מציאות שבעבר הייתה בחזקת עתיד דמיוני ובלתי מושג.

 

בכל שנה יש מגוון רחב של עבודות בתחומים מגוונים המעידים על מעורבות ואחריות חברתית, בין העבודות הרבות השנה בולטים פרויקטים העוסקים ביחס בין האישי ללאומי והשפעות הטכנולוגיה על התרבות והעיצוב. כמו כן עסקו הסטודנטים בבחינת זהותם על רקע הקונפליקטים בחברה ובתרבות הישראלית. 

 
 
פרויקטים בולטים

אריה קופרשמידט - זרמים ביהדות

מנחה: צחי דינר

משחק אינטראקטיבי מבוסס על פלטפורמת המשחק פינבול, המשחק מנגיש עשרה זרמים ביהדות עבור בני נוער כדי שיחשפו אל הרעיון של כל זרם והשונות ביניהם.

לסרטון >>


טל בקר - "מה אוכל אותך" ("? What's Eating You") - סרטון אנימציה על אכילה רגשית

מנחה: דנה בן דוד

סרטון אנימציה על מערכת יחסים מורכבת של אדם הסובל מאכילה רגשית ומציג את הקונפליקט הפנימי בין הנאה לאשמה.

לסרטון >>


רות קלדרון - רקמות - מיצג "התפוררות הפרסונה" ("The Breakdown of the Persona")

מנחה: ארז בכר

מיצב המציג אסתטיקה ויופי הנוצרים מחוויה קשה, באמצעות חוטי תפירה המתארים את האובססיביות, הכאב והאיחוי.

לסרטון >>


אבישי רם - Fontune - בין סאונד לטיפוגרפיה

מנחה: גולן גפני

Fontune הוא ממשק חוויתי אקספרימנטלי שבוחן את הסינתזה שבין סאונד וטיפוגרפיה ומאפשר לעצב פונטים על ידי שימוש בסאונד.

לסרטון >>


 

 

עיצוב תעשייתי

ראש המחלקה: לוקה אור | אוצר התערוכה: אורי בן צבי

 

מיה שראל - משחק לילדים לקויי ראייה

 

התערוכה השנתית של המחלקה לעיצוב תעשייתי היא תצוגת תכלית מרשימה של עיצוב ורעיונות בה מציגים הבוגרים את פרויקט הגמר שלהם המסכם שנה של חקירה ופיתוח. התערוכה השנה מכילה מגוון גדול של התבוננויות המציירות ביחד מפה של העיסוק והעניין העכשווי בשדה העיצוב התעשייתי ועיקרו- האדם במרכז.

 

מפרויקטים טכנולוגיים לילדים ולהורדת לחץ, דרך עיסוק בתרבות (מקומית, עכשווית, חיבור בין תרבויות), התמקדות באוכלוסיות קצה ומתיחת גבולות הייצור והטכנולוגיה. 40 הפרויקטים המוצגים מייצרים יחד תערוכה צבעונית, מעניינת, רצופה באמירות מעניינות ובחקירות מרתקות.

 

 
פרויקטים בולטים

תמר מחלב - מערכת חכמה המסייעת לנשים בהריון בהתמודדות עם לחץ וחרדה

מנחה: לוקה אור

מערכת חכמה המסייעת לנשים בהריון בהתמודדות עם לחצים וחרדות שתקופת ההיריון מזמנת. מוצר המורכב מזוג אובייקטים ענידים, המפתחים באשה מודעות וחיבור לגופה ורגיעה בעזרת נשימה.

לסרטון >>


אבישי צברי - כלי נגינה לכבדי שמיעה - תרגום סאונד לויברציות וצבעים

מנחה: גד צרני

כלי נגינה דיגיטלי המאפשר לכבדי השמיעה לחוות נגינה עם נגנים נוספים, בעזרת תרגום סאונד לוויברציות ולאופן ויזואלי.

לסרטון >>


מיה שראל - משחק הרכבה לילדים לקויי ראייה

מנחה: יוסי בן ארוש

משחק הרכבה תלת מימדי המונגש לילדים לקויי ראייה בגילאי 3-5. חלקי המערכת מייצרים מקרא צבעוני, חומרי, צורני ותחושתי, המעיד על תפקיד כל אלמנט במערכת.

לסרטון >>


סתו חבצלת - מטריה - פרשנות מבנית דרך חומר וטכנולוגיה

מנחה: גלינה ארבלי

מבנה חופת המטריה מתאפשר באמצעות הזרקת פלסטיק על גבי יריעה אלסטית מתוחה. שחרור המתח ביריעה יוצר נפח ללא צורך בגזרות. שיטה זו יכולה להתאים לאובייקטים נוספים ובכך להשפיע על אופן התכנון והייצור, לפשט גזרות מורכבות ולאפשר חשיבה מחודשת על האובייקטים הסובבים אותנו.

לסרטון >>


 

 

המחלקה לעיצוב פנים

ראש המחלקה: אדר' ניני ורשבסקי | אוצר התערוכה: אודי קרמסקי

 

אור בירן - בולענים בים המלח

 

המחלקה לעיצוב פנים מחלקה שהיא בית. במחלקה ניתן דגש רב על תהליכי לימוד ותוצרים מגוונים, ממחקר אישי ועד לעיצוב וייצור אובייקטים וחללים פורצי גבולות ומעוררי השראה, תוך דגש על עבודה בקנה מידה קטן ובשימוש תמידי בסדנאות.

 

נושא העל השנה היה "קונפליקטים בחברה הישראלית", דרך נושא זה יכלו הסטודנטים לחקור נושאים רלוונטיים וייחודיים בחברה, להביע עמדה ולנסות ולתת מענה על ידי כלים עיצוביים אותם למדו במהלך התואר, תוך שימת דגש על עיצוב חללי פנים.

 

המחלקה שואפת להיות מחוברת לשוק המקומי והבין-לאומי תוך יצירת שיתופי פעולה מגוונים. תכנית הלימודים הולכת ומתפתחת לאורך השנים ומאפשרת לכל סטודנט ללמוד ולהתמקצע במגוון התחומים הרלוונטיים ביותר במקצוע.

 

בשיאה של תכנית הלימודים מתקיים קורס הסטא'ז, הראשון מסוגו בארץ, בו הסטודנטים נחשפים ל"עולם האמיתי" ומקבלים הזדמנות להכיר מקרוב את משרדי העיצוב המובילים בארץ.  

 

 

פרויקטים בולטים

לובבין מריה - עיצוב מפעל סבונים בלוד "מסבנת אל-פאר" ("El-Far Soap Factory")

מנחה: אדר' אודי קרמסקי

פרויקט שיקום של מבנה המסבנה ובית בד עתיק בעיר לוד, אשר בא לחדש ולשחזר את שלבי הייצור הקדומים והעכשוויים של הסבון משמן זית.


כהן אדר - מרחב חדש מול הכותל "כותל לכולם"

מנחה: אדר' יורם נידם

מורכבויות ומחלוקות דתיות מרחביות בכותל המערבי מדירות זרמים יהודים ליברלים משימוש פולחני ברחבה. הפרויקט מאתגר את הסטטוס־קוו באמצעות רובד נוסף המתגלה למשוטט מבעד למשקפי VR.


בירן אור - עיצוב דרך מחקר הבולענים בים המלח "ללא תחתית"

מנחה: גל גאון

תופעת הבולענים וירידת מפלס ים המלח הולך וגובר ללא פתרון באופק. הפרויקט נועד לגייס את דעת הקהל ולהגביר את המודעות לבעיה באמצעות הנגשת הבולענים לצופה.


מאיה יפה - "האיש שבפיר"

מנחה: אדר' אודי קרמסקי

הסבת חלל פנוי בפיר למגורים, הפרויקט הוא משל למצוקת הדיור, המציג את הבעיה ומקצין אותה. שלוש דירות לשלושה אנשים שונים הממוקמות בפיר המדרגות תוך שילובם בבניין הקיים לפי אופיים הייחודי.


 

אירוע הפתיחה: 25/07/2019 בין השעות 19:30-23:00
 

התערוכה תהיה פתוחה למבקרים עד יום רביעי 07/08/2019 בשעה 22:00

 

שעות פתיחה:

ימי א', ב', ד'  16:00-22:00 | ימי ג', ה'  10:00-22:00 | ימי ו'  10:00-13:00

 

 

לאתר הבוגרים >>

 


 

 

פורסם: 21/07/2019