חדשות ואירועים

באמצע - תערוכת סטודנטים לעיצוב

 

הפתיחה תתקיים ב-24.4.16 בשעה 20:00 | חללים 4 ו-6 במתחם התחנה, יפו

התערוכה תוצג בין התאריכים 24-30 באפריל | ימים ב'-ד' ושבת 10:00-20:00, ה'-ו' 10:00-14:00

נעילה: 30/4/16

 
 
שלוש תערוכות "באמצע" חושפות את דרכי העבודה של הסטודנטים בפקולטה לעיצוב.
 
מעל מאה עבודות שיוצגו בתערוכת "האמצע", מעניקות למבקרים חווית עשייה יצירתית של מעצבי העתיד. דקאן הפקולטה, פרופ׳ דנה אריאלי: הפקולטה מבקשת לחשוף הפעם דווקא את תהליכי היצירה משום שיש ברגע הייחודי הזה כמעט את הכל: הולדת הרעיון, ההתלבטות באשר לדרכים השונות למימושו, הסיפור שמאחורי המוצר וכמובן גם הקשר שבין הרעיון הראשוני לבין תהליכי הפיתוח שלו.״
 

לי בן משה, עיצוב פנים
 
הפקולטה לעיצוב מקיימת את תערוכות ״באמצע״ מזה עשור כמעט, אך השנה התערוכות יוצגו בשני חללים מרהיבים במתחם התחנה, אחד החללים בעל החזות ההיסטורית של תחנת הרכבת הישנה בתל אביב, מהווה רקע למבנה פיגומים שיוצב במרכזו וישמש משכן לעבודות הסטודנטים שיונחו עליו.
 
דודי ראבד ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי :. תערוכת "באמצע" היא תצוגת תכלית של שילוב עשייה והתנסות בתנאי אקדמיה, עם עשייה והתנסות באופן הכי פרקטי. בתקופה ועידן שבו יותר מדי מתשומת הלב מנותבת ל"עשייה" וירטואלית ברשתות חברתיות למיניהן, חשוב להוכיח שיש כאלה שפשוט נרתמים לעשייה. עשרות העבודות המייצגות בתערוכה מוכיחות למי שזקוק להוכחה, שעיצוב תעשייתי נמצא 360 מעלות סביבנו, נוגע בכל פרט מחיינו, ובעיקר נעשה ע"י בני אדם, באמצעות בני אדם, לטובת בני אדם.
 

אפרת איווניר ,עיצוב תעשייתי
 
פדי מרגי אוצר התערוכה של המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית : "איןשלםמלבשבור" של הרבי מנחם מנדל מקוצק הינה תפיסה פילוסופית ורוחנית עמוקה. שאולי מתמצתת בצורה מופלאה את המהות של עיסוקינו. תקשורת חזותית במיטבה היא כזו שמייצרת מסר ויוצרת משמעות ובאותה נשימה פוערת סדקים ושברים, במחשבה, בקרקע שאנו עומדים עליהה, במוסכמות.
 
אריה ברקוביץ אוצר התערוכה של המחלקה לעיצוב פנים : הסטודנטים יציגו פרויקטים תחת הכותרת Underconstruction ״בבנייה״ או ״בתהליך״. הרעיון בא על מנת להציג לקהל הרחב תהליכי עבודה ופרויקטים שלא הסתיימו אלא מהווים נדבך בדרך אל הגמר. הפרויקטים מורכבים מתרגילים שניתנו במהלך השנה ומראים תהליך של גיבוש רעיון ויישומו בתכניות ומודלים. לצד כל זה יוצגו עבודות שהן נגזרות של תכנית הלימודים לגיבוש דמותו של בוגר המחלקה, חלקי ריהוט, פרטי בניין פרטי לבוש, אובייקטים שימוש בחומרים מיוחדים ותכניות עתידיות וירטואליות.
 

שירלי מאיר, לעיצוב תקשורת חזותית