חדשות ואירועים

סטודנטים לעיצוב הציגו בפני שר החינוך סרטונים בנושא "האחר הוא אני"

 
סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית הציגו בפני שר החינוך שי פירון סרטונים שיצרו בנושא פרויקט הדגל של משרד החינוך: "האחר הוא אני". הסרטונים מיועדים לשימוש במערכת החינוך ולשידור בטלוויזיה החינוכית ללימוד הדור הצעיר לערכי סובלנות וקבלת האחר.
 
שר החינוך שי פירון בפגישה עם סטודנטים לעיצוב
 
סטודנטים מקורס מדיה, בהנחיית דנה בן דוד, מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון, זכו להתארח בישיבה החודשית של הנהלת משרד החינוך והציגו סרטונים שיצרו בעקבות פרויקט הדגל של משרד החינוך "האחר הוא אני".

הסרטונים נוצרו בעקבות שיתוף פעולה עם הטלוויזיה החינוכית ומשרד החינוך ומיועדים לשימוש במערכת החינוך ולשידור בטלוויזיה החינוכית. פרויקט ייחודי זה מצטרף לפרויקט הסרטונים שנעשה בנושא "אלימות" עבור הטלוויזיה החינוכית ומשרד החינוך ששולבו בערכה שהופצה לכל בתי הספר.
 

 
את היתרון הגדול בהעברת מסרים לדור הצעיר דרך סרטונים שיוצרים סטודנטים, גילו ב-HIT לפני שלוש שנים. מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית פנו ל"יד ושם" והציעו ליצור סרטונים עבור הפרויקט "לאסוף את השברים", הסרטונים עסקו בסיפורים ובפריטים שנאספו בשנים האחרונות מניצולי השואה. ביד ושם הרעיון נפל על קרקע פורייה ומזה שלוש שנים HIT יוצרים עבורם סרטונים המשמשים את "יד ושם" במערך ההדרכה והנחלת השואה לדור הצעיר.
 

ענבל קוויתי בן דב, מנהלת מגמת ההדרכה ביד ושם מספרת על שיתוף הפעולה: "אין ספק כי הסרטונים מעוררים התפעלות, השתאות ותגובות נלהבות ומאפשרים לרענן ולגוון את דרכי הוראת נושא השואה והנצחתו. שיתוף הפעולה הפורה שבין HIT ו-יד ושם אפשר לקהלים רחבים להיחשף לסיפורם האישי והמרגש של הניצולים באמצעות פריטים שנמסרו למשמרת וזאת בדרך יצירתית, מקורית ורעננה. אני תקווה כי שיתוף פעולה זה יוכל להמשיך ולהצמיח יצירה אומנותית צעירה בנושא השואה ויתרום לעיצוב זיכרונה בארץ ובעולם".

בעקבות העניין הרב שעוררו הסרטונים נוצר קשר עם הטלוויזיה החינוכית. בפגישה שנערכה עם ליאורה ברגר ובת שבע רינגל מהחינוכית לפני כשנה הוחלט לרתום את היכולות הללו לנושא המאבק באלימות וליצור סרטונים בנושא. עינב לוק מאגף תכניות סיוע ומניעה במשרד החינוך הצטרפה לפרויקט והעבירה הרצאות ונתונים לסטודנטים. ערכת האלימות שהופצה לפני כמה חודשים לכל בתי הספר כוללת את הסרטונים הללו שחלקם שימשו לסדנאות שניבנו על פיהם.

בקרוב צפוי שיתוף פעולה נוסף עם "אור ירוק" בו יצרו הסטודנטים סרטונים בנושא התנהגות ילדים בכביש, שישמשו את "אור ירוק" להדרכה בבתי הספר.